[27l] Bączka

Bączek
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 15 stycznia 18, 18:01

[27l] Bączka

Postautor: Bączek » 15 stycznia 18, 18:12

Witam wszystkich Akwarystów,

Jako nowy użytkownik chciałbym się przywitać i pokazać swoje pierwsze akwarium...

Padło na 27l ( 30x30x30 ) optiwhite.
Oświetlenie: AQUAEL LEDDY SMART 2 PLANT
Podłoże : Aquael Shrimp Sand Powder
Grzałka: Jeneca 25 W - temperatura ustawiona na 24C
Filtracja: Hagen AquaClear 20 - wkłady to gąbka , zeolit wymieszany z ceramiką.
Rośliny: Rotala rotundifolia , Eleocharis sp. , Bacopa compact , Glossostigma elatinoides ( mam nadzieję, że da radę bez CO2 ) i mech
Woda: Kranovit
Dodatki: Kamień (Dragon stone ), korzeń
Obsada póki co brak... planuję :
10 x Crystal Red
10 x Microrasbora Kubotai
2 x military helmet

Liczę na to, że za dużo błędów nie popełniłem :D
Akwarium tydzień po zalaniu wygląda tak :
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [27l] Bączka

Postautor: barttsw » 15 stycznia 18, 19:24

popelniłes podstawowy bład podloza dla krewetek zalewa sie woda ro

Bączek
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 15 stycznia 18, 18:01

Re: [27l] Bączka

Postautor: Bączek » 15 stycznia 18, 19:25

Co powinienem z tym teraz zrobić?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [27l] Bączka

Postautor: barttsw » 15 stycznia 18, 19:26

teraz juz po ptokach

Bączek
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 15 stycznia 18, 18:01

Re: [27l] Bączka

Postautor: Bączek » 15 stycznia 18, 19:37

A dolewać kranówkę czy ro?

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: [27l] Bączka

Postautor: wespazjan » 16 stycznia 18, 14:26

pierwsze akwarium?
Malutkie i z taką obsadą w planach? Wysoko sobie stawiasz poprzeczkę :P

A jak to działa, Bartek? Nie da się wody po prostu wymienić i po prostu dłużej czekać aż dojrzeje? Czy zalewając kranówką autor pozbawił podłoże aktywne jego właściwości już na wieki wieków?
Jeśli to drugie to pewnie trzeba będzie obsadę planowaną zmienić na neocardiny (Red Cherry czy coś w ten deseń)
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [27l] Bączka

Postautor: barttsw » 16 stycznia 18, 14:43

wespazjan pisze:A jak to działa, Bartek? Nie da się wody po prostu wymienić i po prostu dłużej czekać aż dojrzeje? Czy zalewając kranówką autor pozbawił podłoże aktywne jego właściwości już na wieki wieków?
z tego co wiem od znajomego kreweciarza to mowil mi ze jak zalewasz kranowa to zabijasz to podloze podloza krewetkowe sa bardzo wrazliwe na zwiazki w kranowie i na chlor

a co do nautora jak chcesz cardiny to zainwestuj w filtr ro i całą mase preparatow

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [27l] Bączka

Postautor: Hunter » 19 stycznia 18, 11:18

wespazjan pisze:Czy zalewając kranówką autor pozbawił podłoże aktywne jego właściwości już na wieki wieków?


Nie, podłoże nadal będzie funkcjonować. Chodzi o to, że podłoża aktywne najlepiej zalewać miękką wodą, wtedy wydłuża się czas ich oddziaływania na wodę (dłuższy czas przydatności). Wlewając twardą wodę o wysokim pH i GH podłoże potrzebuje więcej czasu na ustawienie pH i zbicie twardości, wiadomo że podłoże nie będzie reagowało z wodą w nieskończoność, dlatego im większe odchylenia parametrów wlewanej wody od tych które ustawia nam podłoże tym, krócej podłoże będzie działało.

wespazjan pisze:Jeśli to drugie to pewnie trzeba będzie obsadę planowaną zmienić na neocardiny (Red Cherry czy coś w ten deseń)

Zależy jaką wodę kolega wlewa do akwarium :) Wiadomo, że z kranówki o pH 7,8 i GH 20 będzie ciężko zbić do ph 6,5 :P a już na pewno przy takiej wodzie podłoże padnie w przeciągu kilku tygodni. Ale jak ma miękki kranex to czemu by nie.
Warto też zwrócić uwagę na inne parametry kranówki. Samo pH to za mało. Kranówka może mieć wysokie stężenia azotanów, albo azotynów co nie jest rzadkością, a wiadomo że CR takiej wody nie tolerują. Zatem bardzo uzasadnionym jest stosować wodę RO przy planowanej obsadzie.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Shrimpmaniak
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 16 lipca 18, 11:23

Re: [27l] Bączka

Postautor: Shrimpmaniak » 16 lipca 18, 11:35

Ja tam leje sobie normalnie z kranu i się nie martwie ale to może dlatego że mój ojciec pracuje na hydrofornii (Na wsi mieszkam więc tylko on tam płukania robi) i crystalki mi trzymają tak samo jak pielegnice Ramireza (oczywiście nie są razem :lol:)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości