[112L] [Morskie] Coral Reef - Pierwsza ryba. ;)

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

[112L] [Morskie] Coral Reef - Pierwsza ryba. ;)

Postautor: Dolphineq » 5 kwietnia 07, 14:16

Witam,

No więc po paro miesięcznej separacji z akwarystyką morską, która była spowodowana brakiem funduszy na utrzymanie zbiornika, postanowiłem spróbować ponownie. Wszyscy dobrze wiemy, że pomimo wielu trudności, które stają nam na drodze, my morszczaki mamy siłę, by przezwyciężyć wszystko i postawić upragnione akwarium. ;) Jako, że pozostał mi zbiornik wraz z szafką po akwarystyce morskiej, postanowiłem wykorzystać go do celów morszczyzny...Plan zbiornika wyglądem i konstrukcją ma przypominać mój stary zbiornik, czyli tak jak u poprzednika panel z osprzetem będzie w lewym tylnim rogu, gdyż ten pomysł uważam za naprawdę udany. Oczywiście panel jest obklejony PCV do którego przykleiłem grzebień AM...Ale dość piep...nia na temat wyglądu ogólnego. Jeżeli chodzi o część techniczną to będzie wyglądała ona tak :

Litraż : 112L
Odpieniacz : DIY ala miniflotor ( szczegóły poniżej )
Oświetlenie : 4 x 18w t8 + 2x 24w t5
Cyrkulacja : 2 x circulator 1100 + jakis aquaszut 750l/h do Surface skimmera
Sól : AM Reef salt
Woda : Oczywiście RO/DI
Podłoże : Piasek aragonitowy

Obrazek

Jeżeli chodzi o życie to myślę nad 2 ocelarisami, czy też clarkii, być może jakąś babkę, 2 - 3 lysmaty amboinensis i oczywiście ekipę czyszczącą składającą się z pustelnika i ślimaków turbo...Z koralowców na początek nic uciążliwego, czyli jakiegoś sarcophytona, lobophytona, Xenie, sinularie, discosomę,Zooanthusy... W skrócie tak to by wyglądało...Jeżeli chodzi o żywą skałę to myślę, że na początek 10 - 12 kg powinno styknąć. Skałę ze względów możliwości i transportu będę osobiście kupował w Aquamedicu...To by było tyle na temat życia...Teraz trochę na temat wcześniej wspomnianego odpieniacza...

Tak więc aby zaoszczędzić na kupnie miniflotora, postanowiłem zrobić go sam..W tym celu użyłem białej rury fi-50mm, której jeden konieć wyposażyłem w kubełek na pianę...Kubełek oczywiście bez problemu można ściągnąć...Jednak jak w każdym projekcie DIY...stanąłem przed dylematem...Czy wysokość odpieniacza pozostawić taką sama jak mf ( 45 cm ) czy też troszeczkę go podwyższyć lub obniżyć ??. Pozatym zastanawia mnie jedna rzecz...Czy tak jak jest w przypadku miniflotora...ta malutka rura znajdująca się w centralnej kolumnie odpieniacza jest potrzebna, czy też wystarczy przymocować kostkę napowietrzającą w centralnej rurze fi 50mm..Mam nadzieję, że mnie zrozumiecie...Z pytan to by było na tyle, a na dzień dzisiejszy odpieniacz wygląda następująco.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i tak by wygladała sprawa z odpieniaczem do momentu założenia akwarium, gdyby nie przypływ gotówki. Wtedy to właśnie postanowiłem zakupić normalnego miniflotora z pompą napowietrzającą. Po zalaniu, posoleniu, włożeniu 12 kg skały akwarium prezentuje się następująco.:

Obrazek


Co o tym myślicie ?

Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 28 kwietnia 07, 15:39 przez Dolphineq, łącznie zmieniany 3 razy.
112L Morskie
1xpf 1000, 1 x aquszut 750/h, Miniflotor + hailea 2204, 150W HQI, LR 13kg

zeus
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 4 kwietnia 07, 15:45

Re: [112L] [Morskie] Coral Reef - Pierwsza ryba. ;)

Postautor: zeus » 5 kwietnia 07, 14:18

BARDZO spox to wygląda jakie gatunki będziesz w tym akwa chodował
pozdro

Awatar użytkownika
Wirginia
Ryba
Ryba
Posty: 409
Rejestracja: 4 lutego 07, 22:36

Re: [112L] [Morskie] Coral Reef - Pierwsza ryba. ;)

Postautor: Wirginia » 5 kwietnia 07, 14:38

Nie chcę się czepiać, ale post chyba nie w tym dziale :wink:

zeus
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 4 kwietnia 07, 15:45

Re: [112L] [Morskie] Coral Reef - Pierwsza ryba. ;)

Postautor: zeus » 5 kwietnia 07, 14:48

nie czepiaj się można się pomylic

Awatar użytkownika
Broker
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1607
Rejestracja: 19 października 06, 11:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: [112L] [Morskie] Coral Reef - Pierwsza ryba. ;)

Postautor: Broker » 5 kwietnia 07, 14:49

Ułożenie skałek fajne. Ciekawie wygląda ten mostek :D Mnie sie podoba :D Wirginia, to jest dział Nasze zbiorniki, chociarz jest to Akwarystyka słodkowodna, inni także dają tu swoje akwaria słone, bo w Akwarystyce morskiej nie ma poddziału Nasze zbiorniki ;) a ten dział jest dla każdego typu akwarii.

Awatar użytkownika
Wirginia
Ryba
Ryba
Posty: 409
Rejestracja: 4 lutego 07, 22:36

Re: [112L] [Morskie] Coral Reef - Pierwsza ryba. ;)

Postautor: Wirginia » 5 kwietnia 07, 15:09

To może moderatorzy albo administrator powinien pomyśleć nad takim działem w akwarystyce morskiej? Po to są wprowadzone różne działy, żeby na forum panował porządek i żeby łatwiej odnaleźć interesujący kogoś temat :wink:

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Re: [112L] [Morskie] Coral Reef - Pierwsza ryba. ;)

Postautor: Dolphineq » 5 kwietnia 07, 15:17

Wirginia : Nie chcę być nieprzyjemny, czy cuś, ale skoro według Ciebie na forum panuje bałagan w postach, które twoim zdaniem nie pasują do danego tematu, to na początku proponuję takie posty, jak twój powyżej umieszczać we właściwiej kategorii, zamiast zaśmiecać nimi czyjś wątek. Do tego służy kategoria "O forum" I właśnie tam powinnaś tworzyć takie tematy.

Pozdrawiam.
112L Morskie
1xpf 1000, 1 x aquszut 750/h, Miniflotor + hailea 2204, 150W HQI, LR 13kg

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: [112L] [Morskie] Coral Reef - Pierwsza ryba. ;)

Postautor: Tomek83 » 5 kwietnia 07, 15:21

Akwarium zapowiada się bardzo ciekawie. Co do formalności to rzeczywiście, ze względu na brak takie poddziału w akwarystyce morskiej umieszczenie tego tematu tutaj nie było błędnym posunięciem.

Broker pisze:akwarii

Akwariów :wink:

Awatar użytkownika
kamlot
Ryba
Ryba
Posty: 132
Rejestracja: 5 kwietnia 07, 09:22
Lokalizacja: Toruń

Re: [112L] [Morskie] Coral Reef - Pierwsza ryba. ;)

Postautor: kamlot » 5 kwietnia 07, 16:47

Skałki bardzo fajne, ale osobiście wolę jak coś leży na dnie :)
AKWARIUM 54 litry

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: [112L] [Morskie] Coral Reef - Pierwsza ryba. ;)

Postautor: Rama » 5 kwietnia 07, 17:00

Gdybysmy chcieli wszystko sklasyfikowac w oddzielnych kategoriach to zagdanien w akwarystyce jest na tyle, ze powstalo by tu setki kategorii do przegladania, a w kazdym z nich po kilka tematow.

Miejsce na prezentacje zbiornika jak najbardziej sluszne bo nie jest sprecyzowane czy ma to byc zbiornik slodkiej wody czy slonej... Rownie dobrze mozna by podzilielic jeszcze dzialy z akwariami na litrarz, gatunek rybek itd.

Co do prezentowanego zbiornika bardzo mi sie podoba. Aktualnie mam w domu wolny zbiornik 200l i sie zastanawiam co z nim zrobic... Czy wsadzic tam pyszczaki, przeniesc to co mam w 112l czy wlasnie pokusic o akwarium morskie...
Powodzenia zycze.
PS. Licze na dalsze fotki.

Awatar użytkownika
Dolphineq
Ryba
Ryba
Posty: 255
Rejestracja: 25 grudnia 04, 10:01

Re: [112L] [Morskie] Coral Reef - Pierwsza ryba. ;)

Postautor: Dolphineq » 5 kwietnia 07, 20:16

Rama : To wrzucaj obsadę do 200L , a w 112L rób morskie. Zapewniam Ciebie, że nie będziesz żałował. Mieć rafę w domu to jest dopiero coś. ;D

Pozdrawiam.
112L Morskie
1xpf 1000, 1 x aquszut 750/h, Miniflotor + hailea 2204, 150W HQI, LR 13kg

Dirk
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 8 marca 07, 11:48
Lokalizacja: Stolica

Re: [112L] [Morskie] Coral Reef - Pierwsza ryba. ;)

Postautor: Dirk » 6 kwietnia 07, 07:49

No akwarium całkiem ładne, aczkolwiek mi nie zbyt podoba się ułożenie tych skałek.

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [112L] [Morskie] Coral Reef - Pierwsza ryba. ;)

Postautor: artur_89 » 6 kwietnia 07, 15:58

Akwarium ciekawie się zapowiada:) Ułożenie kamieni bardzo mi się podoba będzie takie małe urozmaicenie:) nie zawsze skały muszą leżeć:D pozdro

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: [112L] [Morskie] Coral Reef - Pierwsza ryba. ;)

Postautor: Rama » 6 kwietnia 07, 22:42

artur_89 pisze:nie zawsze skały muszą leżeć:D


Wiem ze sie czepiam, ale skaly zawsze beda lezec <lol> Nie beda plywac :)
Koniec OT.

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [112L] [Morskie] Coral Reef - Pierwsza ryba. ;)

Postautor: artur_89 » 7 kwietnia 07, 15:45

Rama, no czepiasz się, :wink: ale faktycznie żle to napisałem:P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości