[50] MyReef

mihow1979
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 862
Rejestracja: 23 grudnia 15, 21:53
Lokalizacja: Płock

Re: MyReef 50L

Postautor: mihow1979 » 6 czerwca 17, 14:24

barttsw pisze:tak jak ci mówiłem kup tylko NO3 nic więcej
i po tygodniu pierwszy pomiar zobaczysz co sie tam dzieje
choc osobiscie bym poczekał 4 tyg zrobił podmiankę i dopiero wprowadził pierwsze życie


Poczekam jeszcze tydzień... Jeżeli nie pojawią się okrzemki ani inne glony to chyba wsadzę tam pierwsze miękkie...
Glossy Reef 215L

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: MyReef 50L

Postautor: barttsw » 6 czerwca 17, 14:26

mihow1979 pisze:Poczekam jeszcze tydzień... Jeżeli nie pojawią się okrzemki ani inne glony to chyba wsadzę tam pierwsze miękkie...
:D najpierw test bez testu nic nie wsadzaj
i ku przestrodze
aklimatyzacja kropelkowa jak nie wiesz jak to ci napisze\
jak wsadzisz korale do zbiornika swiatło dopiero wlacz im po 3-4h

mihow1979
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 862
Rejestracja: 23 grudnia 15, 21:53
Lokalizacja: Płock

Re: MyReef 50L

Postautor: mihow1979 » 6 czerwca 17, 14:28

barttsw pisze:
mihow1979 pisze:Poczekam jeszcze tydzień... Jeżeli nie pojawią się okrzemki ani inne glony to chyba wsadzę tam pierwsze miękkie...
:D najpierw test bez testu nic nie wsadzaj
i ku przestrodze
aklimatyzacja kropelkowa
jak wsadzisz korale do zbiornika swiatło dopiero wlacz im po 3-4h


Tak tak - testy primo i aklimatyzacja :)
Glossy Reef 215L

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: MyReef 50L

Postautor: barttsw » 6 czerwca 17, 14:30

tylko nie 15 min :D bo juz taki geniuszy znam
tylko 3-4h minimum

- Wyłączamy światło w zbiorniku.
- Oświetlenie w pomieszczeniu gdzie rozpakowujemy zwierzęta należy ściemnić. Nigdy nie należy otwierać woreczków ze zwierzętami w pełnym świetle. Nagła ekspozycja na jasne światło może spowodować stres lub nawet urazy.
- Zamknięte woreczki umieszczamy w zbiorniku na czas 15 minut. Nie należy w tym czasie otwierać woreczków. Etap ten pozwala na wyrównanie temperatur między wodą w woreczka a akwarium.
- Ostrożnie przenosimy zawartość woreczka (wraz z wodą) do wiaderka uważając, by nie wystawić na działanie powietrza atmosferycznego zwierząt na nie wrazliwych.
- Jeden koniec wężyka umieszczamy w akwarium, drugi w wiaderku poniżej zbiornika. Zasysamy wodę i pozwalamy jej kapać do wiaderka (na wężyku wiążemy kilka supłów lub stosujemy zacisk).
- Gdy ilość wody w wiaderku podwoi się, odlewamy połowę i czkeamy aż znowu się podwoi.Przenosimy zwierzęta do akwarium.
- Zwierzęta wrażliwe na powietrze atmosferyczne (gąbki, małże, jeżowce i rogwiazdy) powinny być przenoszone pod wodą- delikatnie przenosimy je wraz z wodą do woreczka, który zanurzamy w zbiorniku i wypuszczamy je w akwarium.


Nigdy nie powinniśmy pomijać procesu aklimatyzacji. Całkowity jej czas nie powinien krótszy niż 3h

Po umieszczeniu zwierząt w akwarium światło powinno pozostać zgaszone przez co najmniej cztery godziny.

mihow1979
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 862
Rejestracja: 23 grudnia 15, 21:53
Lokalizacja: Płock

Re: MyReef 50L

Postautor: mihow1979 » 6 czerwca 17, 20:25

Kurcze - nie mogę znaleźć tego postu gdzie proponowałeś mi obsadę i ew korale na początek...

Widzisz mój układ skały - czy możesz mi zaproponować jakieś korale na początek? Oczywiście chciałbym w miarę kolorowe :) Dodam tylko, że nie lubię korali typu "drzewka" i "talerze" :) Chciałbym coś co ładnie obrośnie skałę i będzie sobie falować :)

Odnośnie obsady rybnej - raczej nie kupię tych droższych błazenków - cena trochę zaporowa. Kupię raczej te tańsze zwykłe 2szt.

Ale co do tego?
Glossy Reef 215L

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: MyReef 50L

Postautor: barttsw » 6 czerwca 17, 20:33

co do blaznow to zalezy za ile chcesz sie przeniesc na wieksze i nie kupuj z odlowu
omijaj zwierzakow z erybki
a co do nich to ze 2 krewetki Lysmata amboinensis +slimaki 3-4 szt nic wiecej

z korali na poczatek
Rhodactis
zoantusy
Briareum
sarcopyton
Discosoma
xenia pulsujaca
Ostatnio zmieniony 6 czerwca 17, 20:36 przez barttsw, łącznie zmieniany 1 raz.

mihow1979
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 862
Rejestracja: 23 grudnia 15, 21:53
Lokalizacja: Płock

Re: MyReef 50L

Postautor: mihow1979 » 6 czerwca 17, 20:35

OK - dzięki.

A jak się mocuje korale? Niektóre są już na skałkach, ale inne od kogoś pewnie będą odcięte i trzeba je będzie jakoś przykleić?
Glossy Reef 215L

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: MyReef 50L

Postautor: barttsw » 6 czerwca 17, 20:59

tak
miekie kropelka w zelu
lps/sps specjajnym klejem

slawekj
Ryba
Ryba
Posty: 276
Rejestracja: 3 stycznia 10, 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: MyReef 50L

Postautor: slawekj » 6 czerwca 17, 21:00


marking
Ryba
Ryba
Posty: 109
Rejestracja: 19 maja 04, 20:17

Re: MyReef 50L

Postautor: marking » 7 czerwca 17, 09:35

Zabiorę głos w sprawie mocowania korali :).
Więc tak, kropelką w żelu można do podstawki przymocować praktycznie każdy koral (choć nie każdy miękki, ale to wytłumaczę), ale na pewno można również SPS, czy LPS. Oczywiście przy LPS, SPS stosuje się raczej klej typowy dla korali. Istotne jest to, żeby kleić poza zbiornikiem w osobnym pojemniczku, chwile poczekać i dopiero do naszego akwarium. Ja dodatkowo przed włożeniem jeszcze kilka razy majtam podstawką w osobnym pojemniku.
W naszym akwarium podstawki do skały też trzeba czymś przytwierdzić. Najpopularniejszy jest klej dwuskładnikowy i chyba jest jednym z lepiej sprawujących się. Warto na trochę wyłączyć cyrkulację.
Co do klejenia miękkich kropelką może nie być to ze wszystkimi takie proste. O ile mamy np. na grzybku odrobinkę skały pod jego "stopą", no to ta kropelka łatwo nam złapie. Niektóre gatunki też w miarę łatwo jest przykleić kropelką. Niestety np. sinularie, czy grzybki wydzielają tak duże ilości "śluzu", że po przyklejeniu potrafią samoistnie tym śluzem od kropelki się odczepić. Czasami od razu, czasami w ciągu np. dnia, czy dwóch odpadają od skałki.
Dobrym patentem jest igła lekarska, którą przyczepiamy korala miękkiego do skałki (jeśli chodzi o grzybki nie wolno przekłuć mordki). Kolejno trwa to od kilku dni, do nawet dwóch tygodni i koral samoistnie się przytwierdza, a igłę oczywiście możemy usunąć.
Tyle co mogę Wam podpowiedzieć :).
Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking
ZOBACZ KONIECZNIE MÓJ KANAŁ YT https://www.youtube.com/channel/UC7XRdS ... irmation=1
Zapraszam również na:
http://www.Akwarysta.EU

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: MyReef 50L

Postautor: barttsw » 7 czerwca 17, 09:48

@marking Zgodzę się z Tobą ze np.grzybki lepiej na igłe lub klejem 2 składnikowym ja osobscie używam Delteca i nie narzekam
a np Rhodactis mocuję gumką recepturką tez sie sprawdza

mihow1979
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 862
Rejestracja: 23 grudnia 15, 21:53
Lokalizacja: Płock

Re: MyReef 50L

Postautor: mihow1979 » 7 czerwca 17, 10:28

Minal tydzien. Udalo mi sie zrobic dzisiaj testy salifertem:

No2 - 0.5
No3 - 10
Po4 - 0
Ph - 7.8
Kh - 7
Glossy Reef 215L

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: MyReef 50L

Postautor: barttsw » 7 czerwca 17, 10:51

niskie to kh i ph jaka sol ?
nie mow ze kupiles po4 kropelkowy wyrzucona kasa w bloto
na no3 patrzyłeś z góry czy z boku?

marking
Ryba
Ryba
Posty: 109
Rejestracja: 19 maja 04, 20:17

Re: MyReef 50L

Postautor: marking » 7 czerwca 17, 10:52

barttsw pisze:@marking Zgodzę się z Tobą ze np.grzybki lepiej na igłe lub klejem 2 składnikowym ja osobscie używam Delteca i nie narzekam
a np Rhodactis mocuję gumką recepturką tez sie sprawdza

Klejem dwuskładnikowym się nie da grzybka..... na pewno odleci, gumka tak można próbować już :). Klej dwuskładnikowy tyczył się klejenia podstawek do skały i pewnie też o to Tobie chodziło :).
Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking
ZOBACZ KONIECZNIE MÓJ KANAŁ YT https://www.youtube.com/channel/UC7XRdS ... irmation=1
Zapraszam również na:
http://www.Akwarysta.EU

mihow1979
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 862
Rejestracja: 23 grudnia 15, 21:53
Lokalizacja: Płock

Re: MyReef 50L

Postautor: mihow1979 » 7 czerwca 17, 10:53

Sól nie pamietam. Woda od kolegi...

Ja testow nie robilem. Zostawilem wode koledze i podal mi wyniki.
Glossy Reef 215L

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość