[96l] Moja pierwsza mini rafka :)

g64
Narybek
Narybek
Posty: 52
Rejestracja: 30 maja 14, 19:29

Re: [96l] Moja pierwsza mini rafka :)

Postautor: g64 » 30 maja 14, 21:36

WITAJ Carolin jetem byłym morszczakiem,i jestem pod wrażeniem, baniaczek super,widzę że wchodzisz w sps-y,brawo zawsze mnie to bawiło,grzybki fajne,zoa extra,błazny nie narzekają, czyli wsio ok, a moze by tak podać jakieś wyniki testów, bardzo pomocne dla nowicjuszy,Ph, KH, PO4,NO3,wapń oraz magnez za jakiś czas,jak będzie więcej sps, pozdrawiam i czekam na dalszą relację,super baniaczek

Nemo5000
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 11 września 14, 12:44

Re: [96l] Moja pierwsza mini rafka :)

Postautor: Nemo5000 » 11 września 14, 13:54

Mogła bym wiedzieć jak to wszystko wygląda finansowo ??
"Życie to biała karta, czym ją zapiszesz tyle ona warta"

Awatar użytkownika
Wiewior
Narybek
Narybek
Posty: 46
Rejestracja: 17 stycznia 14, 17:06
Lokalizacja: Podhale

Re: [96l] Moja pierwsza mini rafka :)

Postautor: Wiewior » 13 września 14, 09:43

W granicach 4-7 tyś zależy jaki sprzęt, szkło, ilość/jakość skały i obsada. Na prawdę nie jest trudne spisać potrzebne rzeczy i sobie przeliczyć.

Creol
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 10 listopada 14, 18:57

Re: [96l] Moja pierwsza mini rafka :)

Postautor: Creol » 18 stycznia 15, 18:24

Carolin, moze jakies update? Jak sie ma baniak? Tak dobrze sie Ciebie czytalo ;-)

Awatar użytkownika
Carolin
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 21 stycznia 10, 08:44
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: [96l] Moja pierwsza mini rafka :)

Postautor: Carolin » 21 stycznia 15, 17:24

Witam wszystkich po chyba najdłuższej przerwie w aktualizacjach. Muszę się troszkę wytłumaczyć z czego to wynikało. Raz, że multum pracy w pracy, mnóstwo nadgodzin itp. Dwa, że razem z mężem udało nam się zmajstrować malucha, który wygrzewa się u mnie w brzuszku, no i trzy, że remontujemy wszystko na raz. Także pracy w domu jest też sporo. Jednak od niedawna jestem już na L4 a prace remontowe teraz już są takie, w których ze względu na swój stan nie biorę czynnego udziału – to zaś sprawia, że nareszcie mam trochę wolnego czasu dla siebie i dla akwarium rzecz jasna :D

Muszę się przyznać bez bicia, że akwarium zaniedbałam. Podmianki raz na dwa tygodnie, wahające się zasolenie od 1,024 – 1,029 (ani czasu nie miałam wody RO dolewać, także raz na dwa trzy dni uzupełniałam odparowaną wodę), testy robione nieregularnie… Wylazło cyjano i potężne glony, jakich nie miałam nawet przy dojrzewaniu. Nie wiem dokładnie od czego mi się takie porobiły, bo powodów mogło być wiele. Może wszystko na raz spowodowało, że stało się jak się stało. Do tego doprowadzająca mnie do szału krewetka pistoletowa, która skutecznie tępi wszystko co żyje przy dnie. Pożegnałam się z mandarynem wspaniałym a potem moyeri, babką, jedną decorą, gobiodonem (nawet zdaje się nie zdążyłam wrzucić jego fotek), krabem mitratem, krabem z pomponami, krewetkami sexyshrimp i długo by jeszcze wymieniać. Szczerze powiedziawszy był moment, że już chciałam dać sobie ze wszystkim spokój.

Jednak weszłam na fora, poczytałam sobie o waszych akwariach jak wam świetnie idzie, przypomniałam sobie moje początkowe zaangażowanie a także fakt, ile wydałam na wszystko kasiorki :P Decyzja: nie poddam się. Od półtora miesiąca walczę z cyjano, glonami i z samą sobą. Glony powoli ustępują. Cyjano jeszcze się nie poddaje. Odsysam, zakładam watę na cyrkulatory po każdym odsysaniu, karmię ostrożnie do tego stopnia, że jak przechodzę koło akwarium Błazny pływają w nadziei, że spadnie papu.

Ograniczyłam karmienie do połowy kostki solowca raz dziennie- wieczorem po zgaszeniu światła. Raz na dwa dni dla korali pipetką podaje Coral Food. Jestem dobrej myśli. Przestudiowałam dziesiątki sposobów na cyjano i większość wypróbowałam, jednak z marnym skutkiem. Jakoś cudownym sposobem nie chce mnie opuścić. W każdym bądź razie nie poddaje się.

Mimo byłego - niskiego Mg, Kh, wysokiego PO4 w granicach 0,12 i NO3 w granicach 25ppm chyba nie jest jednak tak źle jak być mogło. Korale sporo podrosły, z niektórych już robiłam szczepki. Ukwiał też doszedł do siebie po wkręceniu się w pompkę i znowu rośnie na potęgę. I znowu mam ten sam problem – za małe akwarium! Jednak uzbierane oszczędności pochłonął remont i wyprawka dla malucha. Zostało mi niewiele i planowałam kupić za to akwarium dłuższe o 20cm i zrobić sump. Ale po przemyśleniu poczekam i dozbieram kasiorki. Bez sensu władować tysiaka w kolejne tymczasowe rozwiązanie. Żeby to wszystko tańsze było :D

To może zaktualizuje stan mojego akwarium. Z życia, które się ostało posiadam:

Ryby:

- 2 x Amphiprion ocellaris

- 1 x Nemateleotris decora

- 1 x Pterapogon kauderni

- 1 x iglicznia Doryrhamphus excisus

- od tygodnia 2 x Bodianus bimaculatus

Pozostałe:

- 1 x krewetka Lysmata amboinensis

- 2 x krewetka Lysmata kuekenthali

- 1 x jeżowiec Mespilia glob ulus

- 1 x ślimak Babylonia

- 1 x ślimak Cerithium caeruleum

- 1 x ślimak Strombus

- 1 x ślimak porcelanka Oliva

- 4 x ślimak Astralium

- niezliczona ilość małych ślimaków Nassarius

Fotki mieszkańców:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

+ korale w większości te co były. Od ostatniej aktualizacji doszły jedynie Trachyphyllia oraz dwa korale Fungia – jeden pomarańczowy, drugi zielonkawy. Mój jedyny SPS prawie zszedł po kilkukrotnym zatosowaniu chemicleanu. Został taki ociupinek 2x2 cm Pocillopory. Może się odrestauruje, przynajmniej ten kawałeczek wystawia polipy.

Fotki Trachyphylli po tym jak ją kupiłam (zdaje się listopad/początek grudnia)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oraz jak wygląda teraz. Monster!!

Obrazek

Obrazek

Fungie:

Obrazek

Obrazek

I cała reszta kolorowych korali Karoliny :P

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec fotka całości:

Obrazek

Obrazek

Testy zrobione dzisiaj:

Zasolenie 1,025

PO4 – 0,06ppm

NO3 – ok. 5ppm

KH – 13,7dKH

Ca – 360ppm

Mg – 1380ppm

Kh i Mg podniesione, żeby glony sobie poszły. Mam niskie Ca, muszę je podnieść. Właśnie, póki co przerzuciłam się z soli Reef Cryslals na Preis Meersalz. Myślę czy nie zmienić, bo ciągle muszę podbijać Mg, KH i Ca. Nie wiem tylko na jaką, każdy poleca coś innego, każdy ma różne doświadczenia :P Pewnie jak zwykle zaufam moim ulubionym sprzedawcom z Zabrza, muszę tylko podpytać, bo ostatnio zapomniałam. Póki co myślę o Red Sea Coral Pro Salt.

Aktualnie w mej kaskadzie pływa sobie Rowa Phos (wymieniam co 2-3tyg), Ultra Carb- Fauna Marin ( wymieniam co 2-3 tyg), Phos Guard – Seachem (mam od 6 dni, wymieniłam drugi raz wczoraj), oraz Marine Nitrogen Sponge – Kent (nie wymieniam, tylko przepłukuje syfek przy podmiance wody).

Odpieniacz cały czas sobie pracuje ten co był tj. Tunze Skimmer 9004, pompki cyrkulacyjne bez zmian tj. Koralia oraz AquaEl. Kawałek czasu temu zmieniłam lampę na Giesemann Matrixx II 4x24W. Porządna, nie ma co. A wczoraj ją stuningowałam haha. Kupiłam pasek Led RGB z pilotem (ach) i sobie poprzyklejałam pomiędzy świetlówkami. Dziś jeszcze się trzymają, może nie odlecą. Za to po wyłączeniu się światła, co za efekt… Zawsze mi brakowało, żeby wieczorkiem coś tam jednak się świeciło i pięknie wyglądało. No po prostu zachwycona jestem. 45zł z przesyłką + tandetne wykonanie – jestem z siebie dumna.

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia nie oddają tego efektu axe. Pewnie jest to możliwe do uchwycenia, ale nie z moimi zdolnościami. Lustrzanka w mych rękach jest niczym komórka, a i tak na komórce zdjęcia wyszły lepiej, bardziej zbliżone do tego co widać na żywo. Trzeba by kiedyś wtajemniczyć się w ustawienia mojego fotoaparatu. Zdjęcia z telefonu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na dziś chyba tyle, miałam w planie wrzucić amatorskie filmiki jakie porobiłam, lecz niestety mój mega szybki Internet nie działa na tyle błyskawicznie bym mogła tak szybko je przesłać. Także pojawią się później…

A jednak nareszcie jeden się przesłał. Oto pasjonujący film ukazujący szorstnika, który na kolację dostał mrożoną krewetkę (rarytas).

https://www.youtube.com/watch?v=U5LVDNpeJRE
"Pozory mylą"- powiedział jeż schodząc ze szczotki ryżowej...

pawelk141
Ryba
Ryba
Posty: 293
Rejestracja: 6 marca 14, 12:13

Re: [96l] Moja pierwsza mini rafka :)

Postautor: pawelk141 » 22 stycznia 15, 17:55

Coś przepięknego!!!!!! Nawet nie wiesz jak Ci zazdroszcze:)

Awatar użytkownika
Carolin
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 21 stycznia 10, 08:44
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: [96l] Moja pierwsza mini rafka :)

Postautor: Carolin » 29 stycznia 15, 14:06

"Pozory mylą"- powiedział jeż schodząc ze szczotki ryżowej...

rato805
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 29 listopada 14, 11:46
Lokalizacja: Kraków

Re: [96l] Moja pierwsza mini rafka :)

Postautor: rato805 » 23 lutego 15, 13:00

Carolin, Mam pytanie do Ciebie. Jak tam lasonogi, żyją jeszcze?
Mieszkam niedaleko Ciebie w Jaroszwcu i na razie mam mała 30 litrową solniczkę. Jest możliwość uzyskania od Ciebei paru lasongów do mojego maleństwa?
Akwarium masz przepiękne i super wszystko opisujesz. Szaczunek dla Cie Carolin.
Pozdrawiam Rafał
Ostatnio zmieniony 27 lutego 15, 14:05 przez rato805, łącznie zmieniany 2 razy.

arwo
Ryba
Ryba
Posty: 185
Rejestracja: 10 listopada 12, 12:02

Re: [96l] Moja pierwsza mini rafka :)

Postautor: arwo » 23 lutego 15, 13:26

Piękne akwarium. Jeśli mogę zapytać to jakie są koszty utrzymania takiego zbiornika?

twarek
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 18 lutego 14, 15:32
Lokalizacja: Northampton - UK

Re: [96l] Moja pierwsza mini rafka :)

Postautor: twarek » 25 sierpnia 15, 17:38

Caroline prosze napraw zdjecia :) piekny zbiornik wzorowalem sie lekko na nim zakladajac moje

fkn
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 5 grudnia 15, 13:30
Lokalizacja: Mysłowice

Re: [96l] Moja pierwsza mini rafka :)

Postautor: fkn » 6 grudnia 15, 00:57

Zbiornik cudo! Proszę o aktualne fotki i informacje. Gratuluję!

tomekb3
Narybek
Narybek
Posty: 61
Rejestracja: 8 marca 17, 15:51

Re: [96l] Moja pierwsza mini rafka :)

Postautor: tomekb3 » 10 marca 17, 12:05

Bardzo ciekawy reportaż.
Miałbyś ochotę napisać jak akwarium ma się teraz plus chociaż jedno zdjęcie?
Nano Akwarium 25l, Filtr zewnętrzny JBL e401, Grzałka z termostatem 25W, Oświetlenie LED-owe Interpet 3.6W.
Nano Akwarium 50l viewtopic.php?f=40&t=45508

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [96l] Moja pierwsza mini rafka :)

Postautor: barttsw » 10 marca 17, 12:10

Karolina juz nie ma tego zbiornika

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości