[1125l] rafa + [540l] zaplecze

Awatar użytkownika
Marcisho
Ryba
Ryba
Posty: 125
Rejestracja: 5 stycznia 11, 17:53
Lokalizacja: Stuttgart-Wrocław

Re: [1125l] rafa + [540l] zaplecze

Postautor: Marcisho » 31 lipca 12, 19:36

Po Ci ten telewizor za akwarium? Ja bym nie mógł się skupić mając takie cudo w pokoju.... RESPECT.... :ok:

snocho
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 25 lipca 12, 13:18
Lokalizacja: Reda

Re: [1125l] rafa + [540l] zaplecze

Postautor: snocho » 2 sierpnia 12, 12:04

Aigel pisze:Witam
No oryginalny nie będę, mogę jedynie podziękować za dostarczenie nieziemskich uciech dla oka przed snem :dzieki:

Pozdrawiam


Bardzo proszę ;-)

tatakuby1 pisze:Ja w porównaniu do deXtera jeszcze szczęki nie pozbierałem i nawet nie mam pomysłu na komentarz baniaczka. Napiszę tak ; Gratulacje bardzo wyrozumiałej Małżonki ponieważ to 50% sukcesu :ok:


Kozub pisze:Ludzie złoci!! Przyjeżdżam z wakacji, uzbierałem w Holandii grosza na morszczaka [200l] a tu takie cudo. Ja chyba wracam zarabiać dalej.
Gratuluje akwarium i żony :D


Radecki.ZS pisze:Świetny projekt, pogratulować! :)


Thx. Gratulacje przyjęte, zwłaszcza te dotyczące żony :roll:

Marcinus pisze:Oglądam sobie Twój wątek na nano-reef i rzeczywiście szczęka opada bardzo nisko jak się czyta takie rzeczy.

Jak Ci się sprawuje Reef Octopus w tym litrażu??


Dzięki. Reef Octopus to dobry odpieniacz. Oczywiście gdybym miał większe możliwości $ wybrałbym pewnie Bubble Kinga albo Red Skima, ale nie żałuję. Ciężko znaleźć odpieniacz, który ma równie dobry stosunek jakości wykonania i pracy do ceny. Na mój zbiornik byłby w sam raz, ale dobija go trochę moje zaplecze i fakt, że czasem pływa tam sporo ryb. Reasumując - jak dla mnie dobry odpieniacz za niewielkie pieniądze. Kolega robił pomiary zasysanego powietrza i wyniki dość mocno odbiegają od tego, co podaje producent (prawie dwa razy mniej niż deklarowane), ale to już taka praktyka większości producentów.

Marcisho pisze:Po Ci ten telewizor za akwarium? Ja bym nie mógł się skupić mając takie cudo w pokoju.... RESPECT.... :ok:


Światło nad akwarium też czasem gaśnie :)
pozdrawiam
Michał

snocho
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 25 lipca 12, 13:18
Lokalizacja: Reda

Re: [1125l] rafa + [540l] zaplecze

Postautor: snocho » 4 sierpnia 12, 21:14

Od wczoraj na kwarantannie.

Zanclus cornutus

Obrazek

Obrazek

Cirrhilabrus rubrisquamis

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam
Michał

Awatar użytkownika
Carolin
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 21 stycznia 10, 08:44
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: [1125l] rafa + [540l] zaplecze

Postautor: Carolin » 5 sierpnia 12, 11:29

Ja jestem za wprowadzeniem zakazu pokazywania takich akwa!!! Kurcze, najpierw marzyłam o małej nano rafce, potem wzięło mnie na większe takie z 200l, a teraz ech... marzenia - coraz większe,wiedza - im więcej czytam i oglądam tym mniej wiem i bardziej głupia jestem, portfel - jeszcze porządnie nie zasilony a już wiem że gdy wreszcie się zdecyduję zupełnie z niego zrezygnuję, bo nie będzie w nim co trzymać, stany lękowe mego męża coraz większe... Takie widoki źle wpływają na mój stan psychiczny xd Akwa cudne, takie przemyślane, ale co się będę powtarzać, brak słów :) kolejnych sukcesów życzę ! :)
"Pozory mylą"- powiedział jeż schodząc ze szczotki ryżowej...

snocho
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 25 lipca 12, 13:18
Lokalizacja: Reda

Re: [1125l] rafa + [540l] zaplecze

Postautor: snocho » 13 sierpnia 12, 14:57

Serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy oddali głosy na zdjęcie mojego akwarium w konkursie fotograficznym :dzieki:

http://www.aquawiadomosci.pl/index.php? ... iew&id=413
pozdrawiam
Michał

tatakuby1
Ryba
Ryba
Posty: 218
Rejestracja: 3 listopada 11, 17:38

Re: [1125l] rafa + [540l] zaplecze

Postautor: tatakuby1 » 13 sierpnia 12, 15:16

Nie ma za co ;-)
To, co warto zrobić, zasługuje też na to, aby zrobić to dobrze.

Obrazek

Awatar użytkownika
basia
Ryba
Ryba
Posty: 313
Rejestracja: 10 czerwca 04, 12:26
Lokalizacja: gdzieś w Beskidach..

Re: [1125l] rafa + [540l] zaplecze

Postautor: basia » 13 sierpnia 12, 22:06

Cóż można dodać do tych wszystkich zachwytów .. Chyba to, że nie są bezpodstawne ;-)
Nie znam się ale wiem co mi się podoba, a to to podoba mi się bardzo.
Piękne akwa, piękny kawałek rafy. Dbaj o to, bo niektórzy nawet marzyć o czymś takim nie powinni ;-)

snocho
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 25 lipca 12, 13:18
Lokalizacja: Reda

Re: [1125l] rafa + [540l] zaplecze

Postautor: snocho » 15 sierpnia 12, 19:23

Dziękuję Basiu. Nawiasem pisząc daliśmy tak na imię naszej miesięcznej córeczce :grin:

Oganąłem trochę jedyny działający baniak na zapleczu.

Obrazek
pozdrawiam
Michał

Awatar użytkownika
basia
Ryba
Ryba
Posty: 313
Rejestracja: 10 czerwca 04, 12:26
Lokalizacja: gdzieś w Beskidach..

Re: [1125l] rafa + [540l] zaplecze

Postautor: basia » 16 sierpnia 12, 21:50

snocho pisze:Dziękuję Basiu. Nawiasem pisząc daliśmy tak na imię naszej miesięcznej córeczce

Gratuluję córci i pięknego imienia :ok: Miło wiedzieć, że wraca do łask ;-) Fajnie będzie miała, bo tatko i jego akwaria będą dla niej wspaniałym polem do pobudzania wrażliwości na piękno otaczającej nas przyrody.

snocho
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 25 lipca 12, 13:18
Lokalizacja: Reda

Re: [1125l] rafa + [540l] zaplecze

Postautor: snocho » 17 listopada 12, 22:30

Dawno nie było żadnej aktualizacji. W akwarium raz lepiej, raz gorzej. Żyje trochę własnym życiem, bo jakoś ostatnio mniej czasu na moczenie rąk w wodzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najlepiej mają się ryby. Hawaiiensis się podwoił i zaczął zmieniać ubarwienie na dorosłe.

Obrazek

Obrazek

Na koniec "król zbiornika".

Obrazek
pozdrawiam
Michał

sky
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 16 listopada 12, 10:55

Re: [1125l] rafa + [540l] zaplecze

Postautor: sky » 18 listopada 12, 10:41

gratuluje zaje***** baniaka !!
tak z czystej ciekawości jaki był przybliżony koszt całej inwestycji ?? jeżeli można zapytać

Awatar użytkownika
OKO
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 697
Rejestracja: 6 sierpnia 11, 22:03
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [1125l] rafa + [540l] zaplecze

Postautor: OKO » 18 listopada 12, 12:10

sky pisze:tak z czystej ciekawości jaki był przybliżony koszt całej inwestycji ??

Obrazek

Widać że akwarium bardzo przemyślane. Sam powoli kompletuje sprzęt do swojej solniczki ale z duuuużo mniejszym rozmachem. Pogratulować zapału :ok:

snocho
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 25 lipca 12, 13:18
Lokalizacja: Reda

Re: [1125l] rafa + [540l] zaplecze

Postautor: snocho » 18 listopada 12, 19:39

Nigdy nie liczyłem całości, boję się.
Same zakupy nie bolały jakoś bardzo mocno, bo były rozłożone w długim czasie. Pierwszą pompę do tego akwarium kupiłem 2 lata przed jego startem. Staram się wszystko maksymalnie rozciągać w czasie. Niedawno zmieniłem odpieniacz, teraz szykuje się do wymiany jednej pompy głównej i dołożenia dodatkowej Tunze. Wydatki są, ale jak popatrzę na kumpli, którzy jeżdżą na rowerach, bawią się w odtwórstwo historyczne, ASG, czy choćby pływają na desce, to często mam wrażenie, że to ja mam tanie hobby :)
pozdrawiam
Michał

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: [1125l] rafa + [540l] zaplecze

Postautor: Aigel » 18 listopada 12, 20:23

snocho, Idolek przyjmuje podawany pokarm, jak tak czym go karmisz?

Pozdrawiam
Obrazek

snocho
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 25 lipca 12, 13:18
Lokalizacja: Reda

Re: [1125l] rafa + [540l] zaplecze

Postautor: snocho » 18 listopada 12, 20:42

Idola sprzedałem.
Pływał miesiąc na kwarantannie. Na początku wybrzydzał, ale metodą prób i błędów doszedłem, że lubi mrożone kiełże. Trochę popływał i jadł już wszystko. Po miesiącu trafił do głównego zbiornika. Dalej nie było problemów z jedzeniem, jadł wszystko. Tak się rozpędził, że zżerał też LPS-y. Zdewastował moje Favie tak mocno, że musiałem go odłowić i sprzedać do akwarium bez LSP-ów. Było mi bardzo szkoda, myślałem nawet o pozbyciu się korali, bo trafił mi się świetny egzemplarz idola, na który długo musiałem czekać. Cóż, życie.
pozdrawiam
Michał

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości