[ 96 litrów ] Pierwsze akwarium morskie

MixEEr
Narybek
Narybek
Posty: 58
Rejestracja: 8 marca 12, 22:51
Lokalizacja: Myslenice/Kraków

Re: [ 96 litrów ] Pierwsze akwarium morskie

Postautor: MixEEr » 23 sierpnia 12, 21:46

witam, oto mały update ;)

Parametry:

no3 - 1
po4 - 0
kh - 12,1
mg - 1410
ca - 420
Temp- 26
zas.- 1,025

z zmian, wydarzyło się tyle, że kupiłem Hexatenie, która po 3 dniach padła :(, a giobiodon wyskoczył z akwarium, tym sposobem, obsada się skurczyła. . .

borykam sie z cyjano, ale w sumie to podjąłem żadnych kroków. . . nie wiem czy działać już (chemiclean) czy poczekać na większy zakwit ?

reszta bez zmian.

Foto:

całość:
Obrazek

widok z prawej szyby:
Obrazek

widok z lewej szyby:
Obrazek

zbliżenia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

i z dalsza:
Obrazek

Pozdrawiam i czekam na opinie

Mikołaj
250 L Malawii
96 L Morskie (dziennik fotograficzny pod linkiem) :
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p=275153#275153

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: [ 96 litrów ] Pierwsze akwarium morskie

Postautor: Marcinus » 24 sierpnia 12, 08:47

Po niezbyt udanym starcie, teraz widzę,że baniaczek nie najgorszy :) na fotkach nie widać wielkiej ilości cyjano, także z chemicleanem możesz się wstrzymać.

Masz bardzo wysokie KH, powinieneś sobie trzymać w granicach 7-8. Jaką masz sól i czy mierzyłeś kh w czystej solance przed podmianą ?? Dozujesz ballinga, albo coś innego na kh ??

MixEEr
Narybek
Narybek
Posty: 58
Rejestracja: 8 marca 12, 22:51
Lokalizacja: Myslenice/Kraków

Re: [ 96 litrów ] Pierwsze akwarium morskie

Postautor: MixEEr » 28 sierpnia 12, 06:08

Używam soli AquaForest, stosuje mikroelementy ABC od AquaForest. Balinga nie leje, jak spada mi KH do ok 5-6 to podnoszę je sodą oczyszczona do 8-9, tylko teraz po podmianie wsypałem trochę za dużo ;P.

mój problem teraz to krewetka pistoletowa, która prawdopodobnie wykończyła mandaryna (nie widzę go nigdzie) i męczy rozgwiazdę, ma ucięte jedno odnóże, i widziałem jak łaziła za skałami a krewetka ją męczyła . . . prawdopodobnie ona też wykończyła 2 krewetki seticaudety :(

jak ją złapać ? mam też inne krewetki, i nie chciał bym aby razem się znalazły w pułapce bo ja pozastrzela . . . :( . . .

co do cyjano, to na zdjęciach nie widać, ale piasek bordowieje, tak samo skała, zaczyna mi cyjano wchodzić na sarco i się nie otwiera . . .
250 L Malawii
96 L Morskie (dziennik fotograficzny pod linkiem) :
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p=275153#275153

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: [ 96 litrów ] Pierwsze akwarium morskie

Postautor: Marcinus » 28 sierpnia 12, 07:26

Koniecznie odstaw wszystkie mikroelementy, być może lejesz za dużo ,stąd Twoje problemy, odstaw całkowicie i zobaczymy co się będzie działo.

Być może ta sól jest również zbyt mocno zmineralizowana jak na potrzeby Twojego akwarium,ale na początek odstaw mikroelementy.


Teraz masz dużo prostych zwierzaków, więc ta uwaga będzie się tyczyła czasu późniejszego jak już zaczniesz wprowadzać trudniejsze zwierzaki: nie wolno podnosić Kh w taki sposób jak Ty to robisz, parametry muszą być w miarę stałe, a u Ciebie Kh opada a Ty nagle podnosisz jego wartość do wysokiego poziomu, teraz to przejdzie,ale w przyszłości przy trudniejszych zwierzakach już takie coś nie przejdzie, będą padać.
Utrzymuj sobie kh np. na poziomie 8, jak spadnie do 7,5 - 7 to już lekko podnoś jego poziom, to samo tyczy się innych parametrów w baniaku. Parametry nie muszą być wzorcowe, ale powinny być stałe, bo najgroźniejsze są zawsze nagłe zmiany ich wartości.


Niestety nie mam patentu na złapanie tej krewetki pistoletowej :(

Awatar użytkownika
fear0ne
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 28 listopada 09, 23:49
Lokalizacja: Irlandia

Re: [ 96 litrów ] Pierwsze akwarium morskie

Postautor: fear0ne » 28 sierpnia 12, 08:51

akwarium wygląda super, ułożenie skały też bardzo ładne:)
szkoda jednego błazenka który odszedł na wieczną rafę :dzieki:
ale całość wygląda naprawdę dobrze :ok:
pytanie:wyłapałeś już tą aptasię bo ja niedawno tez zalałem wodę do akwarium i
zauważyłem że mam identyczne coś na skale i też zastanawiam się czy to wyciąć czy co...
to była aptasia tak?

pozdrawiam ;-)

MixEEr
Narybek
Narybek
Posty: 58
Rejestracja: 8 marca 12, 22:51
Lokalizacja: Myslenice/Kraków

Re: [ 96 litrów ] Pierwsze akwarium morskie

Postautor: MixEEr » 28 sierpnia 12, 22:41

co do parametrów, cenna uwaga, i będę się jej trzymał . . . tym bardziej że na przełomie października/listopada planuje wystartować 300l (bez odpieniacza, tylko alge scrubber :ok: ), jak będzie większy baniak, to łatwiej będzie kontrolować stabilność parametrów.

a co myślisz o chemiclean- cyjano wchodzi na sarcopythony i nieotwierają się . . .


ehhh, krewetka pistoletowa miała być symbiotyczna z babką, a jest postrachem akwarium :zly:


jeżeli chodzi o aiptasje to ta była pierwsza i największą, i krewetki seticaudety, które kupiłem 3 nie poradziły sobie z nią, ale za to wyjadły wszystkie inne a miałem ich ok 20, ale malutkich, u mnie ta aiptasja w kijowym miejscu jest i mam trudny dostęp do niej, więc poprostu tam jest, ale przy przeprowadzce ją ugotuje . . . ona żyje w głębokiej szczelinie i ciężko się do niej dostać nawet igłą. . .
250 L Malawii
96 L Morskie (dziennik fotograficzny pod linkiem) :
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p=275153#275153

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: [ 96 litrów ] Pierwsze akwarium morskie

Postautor: Marcinus » 29 sierpnia 12, 12:40

Fajnie,że będzie większy litraż :) wrzucaj tutaj też sój temat, jestem bardzo ciekawy jak będzie działał u Ciebie ten algaescrubber.


Możesz zastosować chemiclean,ale koniecznie pilnuj się instrukcji. Chemiclean to tylko środek zaradczy, odstaw też po kuracji te mikroelementy koniecznie.

Awatar użytkownika
Carolin
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 21 stycznia 10, 08:44
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: [ 96 litrów ] Pierwsze akwarium morskie

Postautor: Carolin » 7 sierpnia 13, 13:25

MixEEr, i jak tam? może jakaś aktualizacja?? ;p
"Pozory mylą"- powiedział jeż schodząc ze szczotki ryżowej...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości