[100l] akwarium morskie Madzi_83

prezydent
Narybek
Narybek
Posty: 69
Rejestracja: 28 czerwca 10, 23:17
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [100l] akwarium morskie Madzi_83

Postautor: prezydent » 30 lipca 10, 20:36

no naprawdę pozazdrościć takiego akwa:) jest śliczne;]
Jak uporałaś się z glonami "okrzemkami i zielonymi" , które miałaś na początku?
Dużo cię wykosztowało to cudeńko jak do tej pory?
Dużo musisz przeznaczać pieniąszków miesięcznie na takie akwarium?

Pytam bo sam jestem na dobrej drodze tylko mam mętlik między reefmax a normalnym z oświetleniem wiszącym HQI+2.
No i dwa problemy. Akwarium musiał bym postawić z lewej strony pod parapetem okna a drugi to finansowo miesięcznie :neutral:
No cóż mam 16lat więc się jeszczeucze , nie ma co ukrywać:P Ale na akwarium założenie mnie stać bo wyjechałem do pracy do angli :ok:

Awatar użytkownika
madzia_83
Ryba
Ryba
Posty: 375
Rejestracja: 27 grudnia 06, 20:59

Re: [100l] akwarium morskie Madzi_83

Postautor: madzia_83 » 31 lipca 10, 15:54

prezydent, dzięki za dobre słowo:)

Co do kosztów dotychczasowych, to nie liczyłam, ile tego wyszło, tym bardziej, że część sprzętu dostałam za darmo itd. Najlepiej o kosztach wypowie się Marcin, bo się na wycenach zna:)

Co do utrzymania miesięcznie to są to na prawdę niewielkie sumy: rachunek za prąd i wodę są niewielkie. Od kiedy mam akwarium, nie zauważyłam wzrostu tych kosztów w ogólnym domowym budżecie. Preparaty czy sól kupuję raz na kilka miesięcy, bo przy takim litrażu wystarczają na długo. Tak więc trudno tutaj wyliczyć miesięczny wydatek, raczej trzeba liczyć się z wydatkami raz na parę miesięcy, ale nie są one duże (np. sól 9 kg to ok. 90 pln).

A glony same z czasem zniknęły, po prostu dojrzewanie baniaka trwało dosyć długo, bo prawie 6 miesięcy. Niedawno wymieniłam wkład w filtrze (Chemi pur), co pomogło, bo poprzedni był już zużyty i nie spełniał swojej funkcji.

Pozdrawiam :grin:
Sklep akwarystyczny:
www.star-fish.com.pl
Zapraszamy na morskie zakupy.

prezydent
Narybek
Narybek
Posty: 69
Rejestracja: 28 czerwca 10, 23:17
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [100l] akwarium morskie Madzi_83

Postautor: prezydent » 31 lipca 10, 18:38

Nom tak to jest . Większe akwarium większe koszta tego wszystkiego(nawet i utrzymania). :roll:

Rybką podajesz zapewne mrożoną artemię a co ty podajesz koralą i co ile? I w jakiej ilości?
Masz tam ukwiała jakiegoś? Ponoć ,że można karmić surową piersią z kurczaka. ;-)

Awatar użytkownika
madzia_83
Ryba
Ryba
Posty: 375
Rejestracja: 27 grudnia 06, 20:59

Re: [100l] akwarium morskie Madzi_83

Postautor: madzia_83 » 31 lipca 10, 23:08

Ryba i krewetka dostają mrożoną artemię, suszoną spirulinę i cyklopa, małą szczyptę, bo to tylko dwa zwierzaki. Korale karmię Korall fluid JBL'a ok. raz w tygodniu, a jeśli chodzi o ilość pokarmu, to po prostu polewam całą powierzchnię danego korala, który tego wymaga. Nie jest tego wiele. Jedno opakowanie JBL'a wystarcza mi na parę miesięcy.
Ukwiałów nie mam, bo za dużo łażą po akwa i wolę nie ryzykować, że wydam na takiego dużo kasy, a on mi się gdzieś schowa ;-)

Pozdrawiam :grin:
Sklep akwarystyczny:
www.star-fish.com.pl
Zapraszamy na morskie zakupy.

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: [100l] akwarium morskie Madzi_83

Postautor: Marcinus » 4 października 10, 21:06

Krótki filmik z życia akwarium:

<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/ANSjY_qw0fs?fs=1&hl=pl_PL&rel=0&color1=0x006699&color2=0x54abd6"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/ANSjY_qw0fs?fs=1&hl=pl_PL&rel=0&color1=0x006699&color2=0x54abd6" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
Ostatnio zmieniony 5 października 10, 07:38 przez Marcinus, łącznie zmieniany 2 razy.

Kadav
Moderator
Moderator
Posty: 1824
Rejestracja: 29 kwietnia 09, 13:27
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [100l] akwarium morskie Madzi_83

Postautor: Kadav » 4 października 10, 21:39

Ciekawe akwarium, choć nie przepadam za solniczkami :)

Powodzenia w życiu dla Was gołąbki ;)
lecimy od zera :)
PeIHa

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: [100l] akwarium morskie Madzi_83

Postautor: Aigel » 5 października 10, 07:47

Sympatycznie to wygląda przez wymiary (prawie kostka) fajnie ułożona jest skałą, lecz akwa robi wrażenie mniejszego niż 100l.

Pozdrawiam
Obrazek

Topielec
Narybek
Narybek
Posty: 71
Rejestracja: 11 lipca 08, 09:47

Re: [100l] akwarium morskie Madzi_83

Postautor: Topielec » 5 października 10, 09:00

Widzę, że sporo skały ubyło - jakiś konkretny powód? No i jak to jest z tym odpieńkiem w końcu - jest czy nie ma? :) Aha i czy faktycznie nie macie aktyniki?
Cichlidae.pl

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: [100l] akwarium morskie Madzi_83

Postautor: Marcinus » 5 października 10, 09:51

Akwarium robi wrażenie mniejszego bo film jest wyciągnięty w pionie, nie umiem zmienić tego na kamerze.

Skały jest tyle ile było, tylko jest inaczej ułożona.
Odpieniacza nie ma i nie będzie :) przy trzech rybach jest zbędny, wystarczają podmiany.
Aktyniki niestety nie ma, przez co korale na filmie wyglądają na blade, w rzeczywistości kolory są ładniejsze.

Topielec
Narybek
Narybek
Posty: 71
Rejestracja: 11 lipca 08, 09:47

Re: [100l] akwarium morskie Madzi_83

Postautor: Topielec » 5 października 10, 11:39

Bardzo mi się podoba to akwarium, więc stąd tyle pytań. Czy w lecie nie robiło się za gorąco pod HQI?
Cichlidae.pl

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: [100l] akwarium morskie Madzi_83

Postautor: Marcinus » 5 października 10, 11:52

Topielec pisze:Bardzo mi się podoba to akwarium, więc stąd tyle pytań. Czy w lecie nie robiło się za gorąco pod HQI?


Pytaj o wszystko co Cię ciekawi :)

Powiem Ci,że nawet zimą jest gorąco od HQI :) ale temp. nie przekracza 27*C. Latem jest gorzej, trzeba mocno wietrzyć i krócej świecić :)
Generalnie nie polecam HQI do małych baniaków i nie polecam HQI bez dodatkowej świetlówki aktynicznej, baniak pod samym HQI nie wygląda tak jak powinien.

Awatar użytkownika
Krzysiu1996
Ryba
Ryba
Posty: 298
Rejestracja: 27 lipca 08, 16:01
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.

Re: [100l] akwarium morskie Madzi_83

Postautor: Krzysiu1996 » 5 października 10, 13:14

Nigdy nie podobały mi się morszczaki , ale po obejrzeniu Waszego akwarium zmieniłem zdanie :ok: Akwarium git majonez :grin:
112l : Azja
120l : żółwie ozdobne

kubaoss
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 8 października 10, 15:46

Re: [100l] akwarium morskie Madzi_83

Postautor: kubaoss » 9 października 10, 11:14

Super ,jestem ciekawy tych Aphiprionów czy jakoś tak :mrgreen:
obsada:
-3x kirysek
-4x gupik 1+3 samice
-2x gurami mozaikowy
-2x ramireza
-1x prętnik karłowaty
-1x glonojad

zielonyogrodnik
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 18 października 10, 15:02
Lokalizacja: Siedlce

Re: [100l] akwarium morskie Madzi_83

Postautor: zielonyogrodnik » 23 października 10, 09:02

ładne nawet bardzo :)
Ostatnio zmieniony 23 października 10, 09:53 przez zielonyogrodnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Akwa 72L ogólne

danio511
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 27 października 11, 14:14
Lokalizacja: piła

Re: [100l] akwarium morskie Madzi_83

Postautor: danio511 » 27 października 11, 14:43

bardzo ładne akwarium ja może niedługo będę miał 40l akwarium morskie :ok:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości