[80l] Dziennik z zakładania NanoRafki

Awatar użytkownika
Carolin
Ryba
Ryba
Posty: 142
Rejestracja: 21 stycznia 10, 08:44
Lokalizacja: Ogrodzieniec

Re: [80l] Dziennik z zakładania NanoRafki

Postautor: Carolin » 21 stycznia 10, 14:59

Dzięki dzięki za pomoc...ech...ale się rozmarzyłam i zarazem nakręciłam...ale to dzięki temu, że zdjęcia i opisy oczywiście pokazują od A do Z :dzieki: i rzeczywiście takie trudne to się nie wydaje (oczywiście nie jestem jak wiele obłąkanych osób, że kupuje to co mi się podoba, bez myślenia czy dam radę i bez odpowiedniego przygotowania), a efekt powalający...Rewelka wręcz... :mrgreen:

[ Dodano: 21 Styczeń 10, 15:00 ]
Tak zrobię, dokształcę się i zaraz po skończeniu wszelkich remontów będę tworzyć taki kawałek raju na własność... ;-)
"Pozory mylą"- powiedział jeż schodząc ze szczotki ryżowej...

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: [80l] Dziennik z zakładania NanoRafki

Postautor: Tomek83 » 21 stycznia 10, 18:56

:offtopic:

Awatar użytkownika
Franca81
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 451
Rejestracja: 2 lutego 05, 14:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: [80l] Dziennik z zakładania NanoRafki

Postautor: Franca81 » 21 stycznia 10, 22:31

Polecam morskie. Zawsze byłam przeciwna wodzie z solą bo kojarzyła mi sie z choinką same kolory - jakieś to takie sztuczne... Nie przepadam jak rybki pływają bez celu (dlatego uwielbiam apisto bo one rywalizują, przeganiają się, pilnują narybku, tańczą przed sobą, itd).

Ale Michał się uparł a ja się nie odzywałam. Jednak morskie to zupełnie inna bajka. Codziennie może coś nowego wyjść ze skały. Nam powychodziło już trochę (ślimole, krab, krewetki maleńkie, rurówka zwykła i ta jakby pająk, i jakieś rurówki a'la radary, jakieś czułki obmacujące w nocy skałę (nie pamiętam nazwy), jakieś świecące w aktynice na zielono też jakby rurówki w sporym stadku i coś jakby zmniejszona do maluśkich Protopalythoa (też świecąca w aktynice). Glony pominę. :roll:

Tak więc morszczyzna jest zupełnie inna od słodkowodnego akwa. Ryby wcale nie są takie nudne. Bo np mandaryn zawsze śpi w tym samym miejscu dziwnie zawieszając się w skałę. Błazenek (zapewne samiec) czasem też tańczy przed samicą (a raczej dziwnie się telepie). :ok:

Zoanthus i nie tylko one (bo w sumie wszystko co mamy w akwa) się zamyka "w sobie" jak przeleci po nich krewetka. Rurówki tak samo. Tak więc cały czas coś się w akwa dzieje. Widać jak zoa.. przechodzi na inną skałę. Jak krab co jakiś czas niezdecydowany zmienia muszle z jednej na drugą by po jakimś czasie znów zmienić na tą pierwszą.

Błazenki wieczorem zawsze pływają pod samą taflą wody bo czekają na jedzenie żarłoki :grin: A jak zapada ciemność w akwarium to chowają się spać w ukwiał. Są dni gdy ukwiał zmniejsza się do minimum i zamyka tak jak sie zwija skarpetki a błazenki usilnie starają się wepchnąć.

A na noc wszystko się chowa i zamyka jak może. ;-)

Jednak zabawy przy morskim i systematyczności jest znacznie więcej niż przy śłodkowyodnym. ale jak się dba i dużo czyta to solanka nie jest mega trudna. ;-)

skrzypek
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 14 lutego 10, 21:47
Lokalizacja: Lubień

Re: [80l] Dziennik z zakładania NanoRafki

Postautor: skrzypek » 16 lutego 10, 20:34

Naprawdę niesamowite #D

Awatar użytkownika
fear0ne
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 28 listopada 09, 23:49
Lokalizacja: Irlandia

Re: [80l] Dziennik z zakładania NanoRafki

Postautor: fear0ne » 18 lutego 10, 11:12

Taka solniczka jest marzeniem niejednego początkującego, wygląda imponująco,
świetna robota:)))
pozdr.

Prosimy o więcej fotek:)

Awatar użytkownika
Franca81
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 451
Rejestracja: 2 lutego 05, 14:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: [80l] Dziennik z zakładania NanoRafki

Postautor: Franca81 » 22 lutego 10, 13:42

Dzięki za miłe słowa.

Fotki będą jak tylko znajdziemy trochę czasu.

Imponująco to dopiero będzie w akwa (mam taką wielką nieskromną nadzieję, hihi) :roll: :mrgreen: A tak na poważnie to akwarium nadal się rozwija więc jeszcze wiele przed nami.

Awatar użytkownika
Amnor
Ryba
Ryba
Posty: 194
Rejestracja: 19 października 09, 00:16
Lokalizacja: Poznań

Re: [80l] Dziennik z zakładania NanoRafki

Postautor: Amnor » 2 kwietnia 10, 11:45

Poproszę o jakąś aktualizację z fotkami! :)

Jak się mają błazenki i ukwiał? Łazi po akwarium, czy siedzi grzecznie?
Myślę o takim zestawie, więc wszelkie obserwacje i porady mile widziane. :dzieki:
250L + SUMP 75L, "Black Python" 120W + 2xHagen GLO 1xATI Blue Plus 24W, Grey Dragon 6000, 2xTunze 6055 z Single Controller 7091 i Y-adapter + Tunze 6025, Deltec AP600, Deltec FR509, dolewka Dr Witt, GHL Profilux Dosing Unit SA 4, RO 75 GPD + DI

Awatar użytkownika
Karel13
Ryba
Ryba
Posty: 241
Rejestracja: 29 stycznia 10, 17:01

Re: [80l] Dziennik z zakładania NanoRafki

Postautor: Karel13 » 11 kwietnia 10, 09:14

Proszę was! Dodajcie nowe fotki tego cuda ;P.
Też chciałbym się dowiedziec czy ukwiał wędruje ;).

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: [80l] Dziennik z zakładania NanoRafki

Postautor: Aigel » 11 kwietnia 10, 11:27

Ukwiał na szczęście siedzi w miejscu i chwała mu za to. Zdjęcia będą jak "pozbędę" się niektórych miękkasów, a może ktoś z forum chciał by kilka korali miękkich?

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Yogher
Narybek
Narybek
Posty: 70
Rejestracja: 13 stycznia 10, 23:06
Lokalizacja: Kraków

Re: [80l] Dziennik z zakładania NanoRafki

Postautor: Yogher » 13 kwietnia 10, 21:39

jeśli chciałoby Ci się wysłać cokolwiek na dobry start to chętnie przyjmę ;)
nano rafa 135 l +sump 40l

piko krewetkarium 30l - Red Crystal gr. C + Red Cherry
piko krewetkarium 20l - Red Crystal gr. A

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: [80l] Dziennik z zakładania NanoRafki

Postautor: Aigel » 13 kwietnia 10, 21:53

Yogher, chętnie podzielę się nadwyżką korali miękkich, w tym tygodniu nie dam rady, ale w przyszłym jak chcesz mogę nadać PKP korale.

Pozdrawiam
Obrazek

Awatar użytkownika
Yogher
Narybek
Narybek
Posty: 70
Rejestracja: 13 stycznia 10, 23:06
Lokalizacja: Kraków

Re: [80l] Dziennik z zakładania NanoRafki

Postautor: Yogher » 13 kwietnia 10, 22:28

bomba ;) bardzo chętnie, odezwę się po weekendzie w takim razie
NO3 u mnie 0 (mierzone Salfiertem)
akwa praktycznie nie dojrzewalo (czysciutka skala od razu siup z dzialajacego zbiornika)
nano rafa 135 l +sump 40l

piko krewetkarium 30l - Red Crystal gr. C + Red Cherry
piko krewetkarium 20l - Red Crystal gr. A

nazer
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 7 września 08, 09:01
Lokalizacja: Lubliniec

Re: [80l] Dziennik z zakładania NanoRafki

Postautor: nazer » 17 kwietnia 10, 18:03

Aigel
Franca oglądała skałę i kombinowała jak ją ułożyć.

Fajna ksywka...
Dopiero po paru stronach jak Franca odpisała w temacie, zrozumiałem, że to nick...
Na początku zastanawiałem się dlaczego nazywasz tak swoją dziewczynę, żonę?
Jestem ze śląska a u nas słowo "franca" określa kobietę, wredną, samolubną, zdradliwą itp. :)
Mam pytanie o te cyrkulatory, czy mocno kręcą wodą, bo w moim 126l na EI cyrkulacją po części zajmuje się fan mini aguaela, rozpyla też co2 po akwa... Ta pompa cyrkulacyjna pewnie lepiej miesza wodę, ale czy dało by się jej użyć do rozpylania co2 po całym akwa?? i Jaka wersja byłaby ok na 126l holendra tak by rośliny w całym akwa lekko falowały???
Pozdrawiam N.

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: [80l] Dziennik z zakładania NanoRafki

Postautor: Aigel » 18 kwietnia 10, 08:52

nazer, wylot wody z cyrkulatora jest bardzo szeroki, przez co prąd wody jest delikatny. Czy dało by się podawać przez niego CO2 to nie wiem, zawsze dawałem gaz przez reaktor bądź dyfuzor. Tematu Francy nie ciągnę gdyż zrobił się wystarczający Off Topic.

Pozdrawiam
Obrazek

tpat
Ryba
Ryba
Posty: 140
Rejestracja: 9 kwietnia 10, 20:34
Lokalizacja: Kraków

Re: [80l] Dziennik z zakładania NanoRafki

Postautor: tpat » 22 kwietnia 10, 23:36

Super solniczka, była inspiracją dla mojej:)
Aigel pisałeś coś o automatycznej dolewce - masz to już zainstalowane? Jak to mniej więcej wygląda? Mógłbyś dać jakieś fotki. Szczegolnie chodzi mi o umiejscowienie czujnika poziomu wody, bo jedynym miejscem gdzie ubywa wody to pierwsza komora w panelu.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości