200 l - Paletki (low tech)

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

200 l - Paletki (low tech)

Postautor: Dave » 25 lipca 06, 21:28

Oto akwarium mojego taty. Nie mam wpływu na wystrój, sprzęt i obsadę, ale to ja odmulam, karmię, podmieniam wodę i płuczę filtr, więc są częściowo moje.

Filtracja: FZN-3 (prefiltr, gąbka i ceramika)
Podłoże: średni i gruby czarno-biały żwir kwarcowy
Oświetlenie: 2 x 30 W Leuci Daylight
Napowietrzanie: głowica FAN-2
Obsada: 5 x paletka (mieszańce)
2 x skalar
1 x giętkoząb
Rosliny: Anubias nana
Cryptocoryne crispatula var. balansae
Cryptocoryne pontederiifolia
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2006-07-25, 22:30 ]
Nie porównujcie z moim, bo moje jest w fazie przygotowań.

Awatar użytkownika
Behemoth
Ryba
Ryba
Posty: 326
Rejestracja: 14 marca 05, 13:36
Lokalizacja: z pokoju numer 69

Re: 200 l - Paletki (low tech)

Postautor: Behemoth » 25 lipca 06, 21:34

Szczerze mówiąc nie za bardzo mi się podoba gdyż ...
Jak na takie akwarium to za mało urozmaicenia w florze, zbyt pstrokaty żwir, sprawia wrażenie brudnego, choć wierze, że opieke nad nim sprawujesz dobrą.
Na plus są oczywiście rybki, szkoda tylko, że mieszańce.
Pozdrawiam :) 4 daje.

Awatar użytkownika
A-kara
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1760
Rejestracja: 5 marca 05, 22:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: 200 l - Paletki (low tech)

Postautor: A-kara » 25 lipca 06, 22:34

Mi tez tak średnio sie podoba - rosliny w kiepskim stanie i niektore dosc mocno zaglonione.
Zaproponuj tacie zweby pozmienial troche rosliny, dosypal zwiru. Sadze ze bedize znacznie lepiej :)

PS. Behem, natychmiast zmien avatar na ten stary. Ten jest nie wyjsciowy :) :) :)
A long time ago, we used to be friends...
Antonio Banderas... <3 Twoja ja :> :* ...

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: 200 l - Paletki (low tech)

Postautor: ciosek » 25 lipca 06, 23:15

Dave... nie sluchaj Taty :). Weź sie za to akwarium :). Mi osobiscie sie nie podoba, chociaz czasami taki oldschoolowy low-tech ma swoj urok.

+
kondycja ryb
wzgledny porzadek w akwa

-
ogolny wystrój
kondycja roslin
tło

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: 200 l - Paletki (low tech)

Postautor: lukasz » 26 lipca 06, 08:16

Wkońcu paletki na forum :) Pigeony troszkę zbyt''pieprzne''-chodzi mi o te czarne kropy itd.Jednak kolorki ładne mają.Na twoim miejscu Dave posunąłbym się do niecnych sztuczek i przekupił ojca piwem :lol: może wtedy zgodziłby się na zmiany w baniaczku.Jeśli już Ci się to uda to pomieszaj kwarc ze żwirem mniejszej granulacji,będzie dużo ładniej.Kryptokoryny trochę zbyt azjatyckie-nie tworzą wspólnej kompozycji jak na moje oko,żabienice by tu lepiej pasowały np.amazonki,blehera,mayor,tropica.Korzeń też by się przydał,wierzę,że uda Ci się ojca namowić na coś w stylu restartu zbiornika.Trzymam kciuki.Daję 4 podobnie jak Behemoth :twisted: :wink:
As águas de Ámérica do Sul s&atilde;o bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: 200 l - Paletki (low tech)

Postautor: Dave » 26 lipca 06, 11:33

Tym akwarium zajmę się, jak skończe moje. Mam już plan dość tani, ale ładny. Nie mogę znaleźć jednak odpowiedniego korzenia. W sklepach są za małe, a znaleziony przezemnie spróchniał.

Awatar użytkownika
sylwia14
Ryba
Ryba
Posty: 233
Rejestracja: 12 sierpnia 05, 11:40
Lokalizacja: Gorlice

Re: 200 l - Paletki (low tech)

Postautor: sylwia14 » 26 lipca 06, 15:04

nie wiem czaemu ale patrzac na to wrażenie odnosze wrażenie że jest ono strasznie zaniedbane, chyba przez ten żwirek pasowałoby dać jadnokolorowy (najlepiej czarny). no a jaszcze odnosnie akwa to przydałby się duży, ładny korzeń i wiecej roslin bardziej urozmaiconych. Pozdrawiam :)
45l aqua sarny [teraz nowe fotki!!] ---> http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p=31838#31838 --->wypowiadajcie się ;)

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: 200 l - Paletki (low tech)

Postautor: Jakus » 27 lipca 06, 15:46

Dave a jakich rozmiarów korzeń by Cię interesował? mogę popatrzeć w sklepie i może bym coś znalazł... Napisz mniejwięcej jaka wielkość a ja porobię fotki tych korzeni, które odpowiadałyby wielkością i może coś Ci podpasuje.
Pozdrawiam
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Akwarystów BOCJA www.bocja.org

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: 200 l - Paletki (low tech)

Postautor: Dave » 1 sierpnia 06, 11:52

Dzięki za pomoc. Ja planuję dość duży z 80x30x40 (ale w najszerszych miejscach, tak, aby nie zajmował całej pojemności do pływania) i obsadzić go anubiasami, tak, aby nie przerabiać pokrywy do bardziej wymagajacych roślin. Jak tata się zgodzi to odpiszę ci na priva.

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: 200 l - Paletki (low tech)

Postautor: ciosek » 9 sierpnia 06, 12:10

Dave, jest gosc na allegro który ma świetne korzenie, sam bralem u niego 65x30x30 za jakies 29.90, a taki jak ty kosztowalbym okolo 40-45 zł. to i tak niewiele biorac pod uwage ze w sklepie zaplacisz jakies 120 ;)

pozdrawiam

P.S
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2308889 tu sa aukcje tego allegrowicza, brałem u niego i chwale sobie ;). koleś uczciwy, spoznial sie ponad tydzien z wysylka to wrzucil mi drugi za free ;) wcale nie taki maly.
Jak nie bedzie Ci odpowiadal żaden z tych to pisz do niego jakie wymiary Cie interesuja to Ci odpisze szybko razem z fotkami ;) spoko koles :D
polecam

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości