30l HT na podłożu Rotala Maflora Intense

Adamsky41
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 10 grudnia 19, 22:23

30l HT na podłożu Rotala Maflora Intense

Postautor: Adamsky41 » 23 lutego 20, 20:37

Siema.
Oto moje nowe, 4-tygodniowe akwarium.
Filtr: Aquael Minikani 80
Oświetlenie: Chihiros RGB 30+Commander1
Grzałka: Aquael 25w (temp.24-25)
Podłoże: Rotala Maflora Intense, według producenta żyzne jak pierwsza Amazonia i ma od niej o 40% więcej azotu i 60% więcej potasu
Kamienie: Dragon Stone
Co2: butla wysokociśnieniowa 2kg 24/h
Rośliny które były posadzone na początku:
Eleocharis Parvula
Alternathera Reinecki Mini
Lagenandra Meeboldi
Rotala Yao Yai
Rotala Hra
Microzorium Pteropus Mini
Bucephalandra (nie pamiętam jaka odmiana)
Pogostemon Erectus
Bacopa Caroliana
Hygrophila Siemensis

Obrazek
Obrazek

Przez pierwsze 3 tygodnie wszystko było ok,niestety po tym czasie rozpuściła mi się Bucephalandra a i Microzorium zaczęło mi padać.
Szukając przyczyn okazało się że przez ten czas ph miałem na poziomie 5, więc myślę że to chyba było przyczyną takiego stanu rzeczy. Co dziwne,reszta roślin rosła elegancko, glonów poza delikatym pyleniem na skałach brak. Dzięki podmiankom wody i użyciu sody oczyszczonej mam teraz ph 6,4 jednak nadal pojawiają się problemy. Otoż na Ludwigi sp. mini którą posadziłem 2 dni temu a także na Alternatherze robią się takie zielone plamy jak na zdjęciu.Kompletnie nie mam pojęcia co może być tego przyczyną.Byłbym wdzięczny za podpowiedź.
Parametry mam nastepujące:
Ph 6,4
Kh 3
Gh 7
No3 15-20
Po4 0,25
K 20
Ca 35
Mg 12
Fe 0
Co2 30-35
Co do nawożenia to od tygodnia zacząłem podawać po podmianie wody troche potasu, deliktanie mikro i codziennie żelazo 0,1ppm
Obrazek

Akwarium po 4 tygodniach wygląda tak jak zdjeciu poniżej. Z ciekawostek,Rotale i Bacope musiałem już dwa razy przycinać, tak zapierdziela. Zmieniłem tez oprzyrządowanie do filtra, a mianowicie zmieniłem wlot i wylot na szklany z zestawu Aquaela a także wymieniłem skimmer Juvela na Eihema który jest fantastyczny w porównaniu do poprzedniego :D
Obrazek

Adamsky41
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 10 grudnia 19, 22:23

Re: 30l HT na podłożu Rotala Maflora Intense

Postautor: Adamsky41 » 5 maja 20, 12:05

A tak wygląda moje akwarium po 6 tygodniach. Niedobory opanowałem i muszę przyznać że strasznie dziwnie się prowadzi akwarium na tym podłożu. Przy Dark Soil i HELP Advanced Soil wszystko było o wiele prostsze.
Zapraszam na filmik z aktualizacją zbiornika : https://www.youtube.com/watch?v=_m3XqzB8G3c&t=173s

Obrazek
Obrazek

Adamsky41
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 10 grudnia 19, 22:23

Re: 30l HT na podłożu Rotala Maflora Intense

Postautor: Adamsky41 » 26 czerwca 20, 17:46

Akwarium przeszło metamorfoza z powodu ponad 20 nowych roślin. Oto lista ich wszystkich:
Eleocharis Parvula
Staurogyne Repens
Alternathera Mini
Eriocaulon Goias
Ludwigia Selegalensis Guinea
Limnofilia Aromatica
Limnofilia Aromatica Mini
Lobelia Cardinalis Mini
Rotala Mexicana Goias
Rotala Wallicii
Rotala Macranda Green
Rotala Maka Red
Rotala Yao Yai
Pogostemon Helferi
Pogostemon Hippuroides
Lagenandra Meboldi Red
Cabomba Belem
Blyxa Japonica
Hygrophila Pinnatifida
Acmella Repens
Cuphea Anagalloidea
Ludwigia White
Ludwigia Rubin
Ludwigia Ovalin Pink
Ludwigia Mini Red
Bacopa Colorata
Bacopa Araquaia
Mayaca Santarem Red
Nesaea Gold
Sphaerocaryum Malacense
Pełzacz Bagienny

Obrazek

Zapraszam rownież na filmik o zmianach w tym akwarium: https://www.youtube.com/watch?v=AbggRCiEHhU&t=55s

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości