[24L] Debiut nowicjusza - Valdo

Awatar użytkownika
valdo
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 31 października 19, 14:11
Lokalizacja: Białystok

[24L] Debiut nowicjusza - Valdo

Postautor: valdo » 31 października 19, 16:30

Jako, że to mój pierwszy post tutaj, wypadało by się przywitać. Tak więc, cześć wszystkim! :)
Od planu i zamówienia akwarium mineło około rok. Szkło zarosło kurzem, aż nadszedł ten dzień, kiedy w głowie ułożony plan trzeba było jakoś zrealizować. Początki jak zawsze są trudne, bo na dzień dobry kupiłem za mało podłoża i ku mojemu zdziwieniu roślinki ledwo trzymały się dna... Kilka dni później dosypałem już wystarczającą ilość podłoża, dokupiłem podstawowe gadżety i wreszcie udało się uzyskać zadowalający efekt. Nie zanudzając, poniżej parametry i pierwsze fotki już 3 dniowym domownikiem.

Wymiary: 26x28x33
Oświetlenie: AQUAEL LEDDY TUBE SUNNY 6W LED 6500K
Filtracja: AQUAEL FAN MINI PLUS, 4.2W, 260l/h
Ogrzewanie: Grzałka z termostatem 50W
Dodatkowe wyposażenie: Termometr
Obsada: Betta splendens (Bojownik wspaniały)
Roślinność: Eleocharis?, Cryptocoryne?
Martwa natura: Własne znaleziska
Start zbiornika: 11.10.2019 (Bojownik od 29.10.2019)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ta folia to tymczasowa osłona. Finalnie będzie jakaś czarna plexi w formie drzwiczek, żeby wygonie dało się grzebać w akwa. Zobaczymy. Ma być ładnie, zakamufowane pierdoły, ale to wszystko kosztuje.
Ostatnio zmieniony 7 listopada 19, 17:41 przez valdo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
valdo
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 31 października 19, 14:11
Lokalizacja: Białystok

Re: [24L] Debiut nowicjusza - Valdo

Postautor: valdo » 5 listopada 19, 17:17

Dzień 25.

Bojownik ma się świetnie. Szama żywy i suchy pokarm. Ciekawski osobnik mi się trafił. Przy czyszczeniu, podmianie wody lata zainteresowany tym co się dzieje, nie ucieka, "nie stroszy piórek".

Trawniczek się rozrasta na boki, cieszy mnie to bardzo. Swiatło zapalone od samego staru równo codziennie po 11h. Co tydzień po podmianie wody dodaję 2ml nawozu w płynie. Najgorsze jest tylko to, że przy podcinaniu trawnika strasznie dużo bebrania się z tym, żeby to zebrać z tafli wody i ścianek. Trwa to drugie tyle co całe cotygodniowe czyszczenie i podmiana wody. Próbowałem zmywakiem kuchennym, pędzelkiem, ręką, sitkiem do herbaty... ze wszystkim to jednak tak samo żmudna praca. Macie jakieś sprawdzone sposoby?

Obrazek

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 598
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: [24L] Debiut nowicjusza - Valdo

Postautor: jurkin » 5 listopada 19, 20:14

Ja to robię siatką do łapania ryb. Ładny bojek.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [24L] Debiut nowicjusza - Valdo

Postautor: Hunter » 6 listopada 19, 07:04

Do zbierania szczątków roślin można też zaopatrzyć się w sitko kuchenne dowolnej wielkości o bardzo drobnych oczkach (takie do przesiewania mąki). Szybko, wygodnie i można dobrać sitko odpowiednio duże do swojego akwarium.

Wydaje mi się, że masz przenawożone akwarium, świecisz też zbyt długo jak na świeże akwarium. Stąd glony tu i ówdzie.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
valdo
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 31 października 19, 14:11
Lokalizacja: Białystok

Re: [24L] Debiut nowicjusza - Valdo

Postautor: valdo » 6 listopada 19, 11:39

Ja to robię siatką do łapania ryb. Ładny bojek.

Dzięki.

Do zbierania szczątków roślin można też zaopatrzyć się w sitko kuchenne dowolnej wielkości o bardzo drobnych oczkach (takie do przesiewania mąki). Szybko, wygodnie i można dobrać sitko odpowiednio duże do swojego akwarium.

Wydaje mi się, że masz przenawożone akwarium, świecisz też zbyt długo jak na świeże akwarium. Stąd glony tu i ówdzie.

Z tym sitkiem próbowałem, ale muszę poszukać mniejszego niż mam w kuchni. Do tego pędzelek na narożniki i jakoś to będzie. Z nawozem, możliwe, bo więcej tego zaczęło narastać od jakiegoś tygodnia. Zmniejszę ilość na 1ml w tygodniu i światło na 10h. Dzięki.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości