300l - Ryuboku - Żabaaa

Awatar użytkownika
Żabaaa
Ryba
Ryba
Posty: 231
Rejestracja: 9 czerwca 17, 12:00
Lokalizacja: Wrocław

300l - Ryuboku - Żabaaa

Postautor: Żabaaa » 6 sierpnia 19, 16:07

Cześć, przychodzę dzisiaj z moim kolejnym zbiorniczkiem, tym razem Ryuboku. A przynajmniej tak chciałbym. Kilka faktów a potem opis:
Wymiary - 120x50x50
Litraż - 300l Brutto
Podłoże - jbl Aquabasic PRO, jbl Manado
Rośliny - Narazie brak
Dekoracje - Red Moor, Scenery Stone
Oświetlenie - Aquael Leddy Slim 32w bodajże i Aquael Leddy Sunny Tube 13w
Filtracja - 2xhw302 2xhw604-b
Parametry wody - Zmierzę za jakiś tydzień, gdy woda już się uspokoi
Zwierzeta - Na razie Brak

Akwarium zalałem wczoraj,dzisiaj dokupiłem kamieni. Miałem spore problemy z wypływaniem korzeni na powierzchnię dlatego też akwarium wygląda deczko inaczej niż na hardscape. nie wiem jakie rośliny kupić, na pewno jakieś epifity a dokładniej anubiasy. Nie liczę na to że coś cięższego uda mi się utrzymać z tym oświetleniem, choć chciałbym coś na tył na środku między kamieniami (foto). Wczoraj miałem ciężką noc z próbowaniem ułożyć korzenie tak jak było na hardscape przed zalaniem :mrgreen: nie udało się niestety, ale zakryłem niedogodności kamolami. Woda na razie jeszcze mętna, ale się poprawia. Mimo braku płukania manado nie było wcale efektu takiego, jaki mówią opinie - miało być podobno bez płukania coś w rodzaju czarnych wód, na szczęście tak się nie stało. Co do obsady mam zamiar kupić 2 pary skalarów i z 30 neonów czerwonych/20 zwinników blehera. Bedze miał pH okolu 6,8 pewnie, wiec chyba dadzą rade :) Myślałem też nad Paletkami, ale nie stać mnie na RO, wiec odpada. Zdjęcia przedstawiają kolejno Hardscape, Zdjęcie tuż po zalaniu i lekkim ułożeniu korzeni, zdjęcie z dzisiaj po dodaniu Kamieni. Foto: https://imgur.com/gallery/feZkvMt
Mam nadzieję, że nic źle nie zrobiłem przy zakładaniu :v Coś poprawić? Pzdr

A i jeszcze takie pytanie, czy jest możliwość żeby zrobić plaże a dokładniej coś w rodzaju "rzeki" z piasku po środku? czy nic się nie stanie z substratem na dole? bo słyszałem gdzieś ze nie można, ale chce się utwierdzić w przekonaniu. pzdr
160l - Sprzedane, teraz kupuje 300l
25l - Krewetki i Neony Simulans
112l Malawi - Stoi aktualnie puste, czeka na piach, kamienie i 1+3 Saulosi

Awatar użytkownika
Żabaaa
Ryba
Ryba
Posty: 231
Rejestracja: 9 czerwca 17, 12:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: 300l - Ryuboku - Żabaaa

Postautor: Żabaaa » 7 sierpnia 19, 21:45

Aktualizacja, dodałem ostatnią porcje kamieni i jutro jade po Anubiasy. Pzdr https://imgur.com/gallery/FZK4pBp
160l - Sprzedane, teraz kupuje 300l
25l - Krewetki i Neony Simulans
112l Malawi - Stoi aktualnie puste, czeka na piach, kamienie i 1+3 Saulosi

Awatar użytkownika
Żabaaa
Ryba
Ryba
Posty: 231
Rejestracja: 9 czerwca 17, 12:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: 300l - Ryuboku - Żabaaa

Postautor: Żabaaa » 9 sierpnia 19, 15:11

Ostatnia już chyba aktualizacja przed rybami. Dodałem rośliny. od razu powiem, są to rośliny testowe, kilka sadzonek z kazdej, kupione w sklepie akwarystycznym we wroclawiu. Mam zamiar zobaczyc ktore beda sie rozwijac a ktore nie, i te ktore sie rozwina te zostawie i dodam wiecej z owego gatunku a te ktore sie nie przyjma - przeloze do HT 25l. Gatunki roślin: Pogestemon Helferi, GLOSSOSTIGMA ELATINOIDES, Eleocharis Parvula, Lileopsis Brasilienis, HEMIANTHUS CALLITRICHOIDES "CUBA" , ECHINODORUS TENELLUS, Sagitara Subulata, AMMANIA GRACILIS, LUDWIGIA ARCUATA , ROTALA WALLICHII, DIDIPLIS DIANDRA, ALTERNANTERA REINECKI, Pogostemon stellatus, Rotala Rotundifolia i dwa mchy: flame moss i java Moss. Niestety niektóre rośliny posadziłem z przodu te co miały być na tył i vice versa, bo nie miałem oznaczonych nazw i nie potrafilem zidentyfikować :roll: Przy okazji zdjąłem kilka kamieni które przytrzymywały korzenie, niestety kilka musiałem też narazie zostawić. Fotka: https://imgur.com/a/8hUuLpR
160l - Sprzedane, teraz kupuje 300l
25l - Krewetki i Neony Simulans
112l Malawi - Stoi aktualnie puste, czeka na piach, kamienie i 1+3 Saulosi

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości