(290L) Mój kawałek natury 220L netto

zenek_8
Narybek
Narybek
Posty: 63
Rejestracja: 28 listopada 18, 23:58

(290L) Mój kawałek natury 220L netto

Postautor: zenek_8 » 20 kwietnia 19, 23:21

Witam
Nadszedł czas na zaprezentowanie moich wypocin. Akwarium ma ciągłe problemy ale o tym w innym dziale. Zacznę od danych.
- Wymiary baniaczka to 100x50x58 - szkło 10mm przód Opti
- Oświetlenie dwie belki diy po 40W ( belki oparte na power led 1W wysterowane prądem 300mA + ostatnio dorobiłem małą beleczkę 10 power led 3W)
Na belkach 4 x Red, 12 x 10.000k, 8 x 8000k, 8 x 6500k, 8 x WFS
Na małej dorobionej 4 x blue, 3 x 10.000k, 3 x WFS + trzy ledy na zachód słońca 2700k + orange + yellow
- Filtracja Diy kaseciak o pojemności: 4,2L biologii i 2L mechaniki.(wkłady - ceramika, lawa, matrix, gąbka 20ppi+30ppi+45ppi) W środku siedzi pompa aquael 1000L/h + pat mini do deszczownicy która jest załączana wieczorami, czasem na noc.
- Grzałka Juwel aqua heat 300W - siedzi w kaseciaku.
- Obsada (było)
3 x Apistogramma Macmasteri
3 x Apistogramma Borelli
15 x Neon Czerwony
6 x Drobnoustek Beckforda
6 x Drobnoustek Obrzeżony
4 x Drobnoustek Trójpręgi
4 x Otos
8 x Krewetka Red Cherry
(zostało)
2 x Apistogramma Macmasteri
3 x Apistogramma Borelli
13 x Neon Czerwony
5 x Drobnoustek Beckforda
5 x Drobnoustek Obrzeżony
3 x Drobnoustek Trójpręgi
4 x Otos
2 x Krewetka Red Cherry (reszta zjedzona na 99% przez pielęgnice)
- Roślinność
Hydrocotyle Leucocephala
Hydrocotyle Verticiliata
Ludwigia Natan
Ludwigia red mini
Anubias Barteri
Anubias Heterophylla
Anubias nana
Cryptocoryne ?
Cryptocoryne Wendtii weinberg
Echinodorus Amazonicus
Pistia
Java moss
Hygrophilia Siamensis
Alternanthera Roasefolia
Bucephalandra Green Velvet
Micrantherum
Sagittaria Subulata
Parametry wody aktualne:
PH - 7, GH - 8, KH - 5, NO2 - 0, NO3 - 6, PO4 - 0.5, Fe - 0.3, K - 25, Ca - 45, Mg - 9.
Zbiornik wystartował 18.01.2019
W baniaczku są trzy duże korzenie Mangrowca, dwa mniejsze i kawałki red moor.
Podłoże - Torf kwaśny na to cienka warstwa żwirku kwarcowego i piasek kwarcowy.
Na początku dodawałem torfiankę ale mam mocną herbatę więc póki korzenie nie przestaną barwić wody leję Kran + RO.
Świecę ok 9h łącznie ze wschodem i zachodem ( belki główne ustawione na 80% mocy a dodatkowa wąska na 40% przez trzy godziny)
Ostatnio zaczął się dość duży problem z glonami. Dopóki nie nawoziłem a w zasadzie nawoziłem w bardzo małych ilościach nie było glonów. Na początku podawałem nawozy z Seachem Flourish + Trace + Advance. Później zaczęły się braki potasu więc dokupiłem, później braki fosforu i azotu które też dokupiłem. Aż postanowiłem ostatnio że przejdę na na nawozy Blue Line bo jest kolosalna różnica w cenie. Obecnie podaje w naciśnięciach: 4 Carbo, 2 azot, 2 fosfor, 1 żelazo, 3 magnez, 1 micro co drugi dzień. To faza testów bo ostatnio miałem nitki i dużo zielonego dywanu na liściach szczególnie w górnych partiach przy tafli. Przez co Echinodorus Amazoński wyleciał ( na zdjęciu jeszcze jest) Może jest potrzebny czas na ustabilizowanie. Ale nie wykluczam też opcji przestania nawożenia lub ograniczenia do minimum. To tak w skrócie.
Podaje również Co2 z bimbrowni, ustawiłem zaworkiem precyzyjnym stałe ciśnienie 2,3Bar i podaje nieduże ilości 24h.
Kilka zdjęć, niestety nie mam porządnego aparatu większość zdjęć robiona telefonem.
Obrazek
Początki
Obrazek
Obrazek
Tak mi wyszła pokrywa ze spienionego pcv
Obrazek
Tak zbiornik wyglądał ostatnio
Obrazek
Zachód słońca - na żywo wygląda dużo lepiej
Obrazek
Była już ikra dwu krotnie u Macmasteri
Obrazek
Postaram się zmontować jakiś filmik z życia akwarium
Natomiast co do ciągłych problemów z rybami opiszę w dziale choroby.
Przy okazji chciałem podziękować za pomoc i cierpliwość do ciągłych pytań, szczególnie użytkownikom: Hunter, barttsw i pimowo.
Pozdrawiam całe forum

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: (290L) Mój kawałek natury 220L netto

Postautor: Anka cyganka » 1 maja 19, 21:51

Bardzo ładne akwa

zenek_8
Narybek
Narybek
Posty: 63
Rejestracja: 28 listopada 18, 23:58

Re: (290L) Mój kawałek natury 220L netto

Postautor: zenek_8 » 5 maja 19, 21:32

Dzięki, ale będzie restart ze względu na kiepski piasek w podłożu który zmienia parametry wody.
Poza tym będę zmieniał filtrację na wydajniejszą i oświetlenie na mocniejsze. I na dodatek zauważyłem że z tyłu pokrywa mi przeciekała więc muszę wymienić blat w szafce bo się wypaczył.

karolkraftwerk
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 7 maja 19, 06:51

Re: (290L) Mój kawałek natury 220L netto

Postautor: karolkraftwerk » 7 maja 19, 11:46

Wow! Jestem pod wielkim wrażeniem! Marzę o takim akwarium, mam nadzieję, że w niedługim czasie uda mi się podążyć Twoją drogą. Super robota!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości