25l - Żabaaa

Awatar użytkownika
Żabaaa
Ryba
Ryba
Posty: 231
Rejestracja: 9 czerwca 17, 12:00
Lokalizacja: Wrocław

25l - Żabaaa

Postautor: Żabaaa » 30 sierpnia 18, 17:35

Witam wszystkich. :D Przychodzę dzisiaj z moim aktualnie tygodniowym zbiorniczkiem. :D Mam do "zaprezentowania" akwarium o pojemności około 25l, ale może inaczej:

Szkiełko: 25l Opti-White 30x30x30
Podłoże: AquaSubstrate PRO
Oświetlenie: Galax LED Trios 30cm 10,5w led
Flora: Aktualnie Althernanthera Reineckii Mini, Micrantherium Monte Carlo. W planach dokupienie "czegoś" na tył, nie wiem jeszcze czego.
Fauna: Brak :) W planach albo krewetki, albo ewentualnie Microrasbory Galaxy.
Filtracja: Aquael Pat Mini
Ogrzewanie: Narazie brak.
Dekoracje: Dragon Stone :)
Nawożenie: Aktualnie nie, będę dopiero za kilka dni. Trzymam w domu Carbo i Makro, nie wiem, czy jeszcze czegoś potrzeba.
Foty:
https://zapodaj.net/11e24ce3b517f.jpg.html
https://zapodaj.net/b65774c920e40.jpg.html
https://zapodaj.net/9e00dab87a68f.jpg.html
https://zapodaj.net/5b6e6c5b1af82.jpg.html
Liczę na pomoc, szczególnie w tym jaką roślinę dać na tło, ale też jeżeli chodzi o obsadę, bo jeszcze nie jestem pewien oraz oczywiście o ocenę :) Z góry dzięki :)
160l - Sprzedane, teraz kupuje 300l
25l - Krewetki i Neony Simulans
112l Malawi - Stoi aktualnie puste, czeka na piach, kamienie i 1+3 Saulosi

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: 25l - Żabaaa

Postautor: Hunter » 31 sierpnia 18, 09:15

Okropnie różowo tam masz :o Jak w burdelu :P
Na tył widzę kilka propozycji:
Ludwiga guinea - to tak gdybys chciał coś z zakresu zielono-pomarańczowego (dość wymagająca).
Pogostemon erectus - zielone "choineczki" (da radę przy tym świetle)
Rotala colorata - w stylu zielono-różowym (dół raczej zielony, góra będzie różowa)

I kolejny baniak na Aquasubstrate :(
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: 25l - Żabaaa

Postautor: barttsw » 31 sierpnia 18, 09:21

nie wiem dlaczego strzelacie sobie w kolano zaraz na poczatku
tak jak rafal napisal najgorsze z mozliwych podloze i pewno w dodatku zalane kranowka o wysokich twardosciach :(
zanim kupicie soila poczttajcie onich
a ta lampa to faakt cukierkowo jak cholera
i piszcie poprawne nazwy zwierzakow niema czegos takiego jak microrozbara galaxy temat tysiace razy wertowany na forach
ponadto ta ryba nie spasuje do tych parametrów i trzymanie jej w ilosci 5 szt to jej nie uwidzisz
te ryby minimum 15-20 szt
oraz parametry gh od 15 st i ph okolo 7,5

Awatar użytkownika
Żabaaa
Ryba
Ryba
Posty: 231
Rejestracja: 9 czerwca 17, 12:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: 25l - Żabaaa

Postautor: Żabaaa » 1 września 18, 13:40

Jeżeli chodzi o cukierkowo, to problem raczej zdjęcia, bo normalnie jest w rzeczywistości. Zwykły kolor dragonów, przezroczyście. Możesz mi proszę wytłumaczyć, bo po prostu nie wiem, co jest złego w aquasubstrate? Czytałem lekko i ludzie pisali ze to nie jest złe podłoże :/. Jak chodzi o te dania perłowe to z pamięci nazwę pisałem i najwyraźniej źle napisałem :-:
Jak kiedyś sprawdzałem moja kranówkę to pH od razu po nalaniu było cos koło 7,3. Poza tym te Dania to była tylko propozycja, bo jak już pisałem jeszcze nie wiem co tam trzymać. Jak chodzi o roślinę na tył to wrzuciłem narazie Hydrophile Thailand i się ładnie trzyma :D
160l - Sprzedane, teraz kupuje 300l
25l - Krewetki i Neony Simulans
112l Malawi - Stoi aktualnie puste, czeka na piach, kamienie i 1+3 Saulosi

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: 25l - Żabaaa

Postautor: Hunter » 1 września 18, 14:01

Możesz mi proszę wytłumaczyć, bo po prostu nie wiem, co jest złego w aquasubstrate? Czytałem lekko i ludzie pisali ze to nie jest złe podłoże

Oj przekonasz sie sam :P Najczęściej to opinie osób które nie porównywały tego podłoża z innymi i po prostu nie wiedzą jak powinno zachowywać się podłoże aktywne. Na początku podłoże jest bardzo fajne i OK, ale to kwestia 2-3 miesięcy, max pół roku jeśli masz miękką wodę.

O co chodzi z podłożami aktywnymi?
Korygują parametry wody. Tzn wlewasz twardą kranówkę to podłoże zbija pH i twardości ustawiając "optymalne" dla roślin. No ale wiadomo, że kiedyś straci swoje właściwości... Im bardziej twarda woda, tym krócej podłoże działa. Uzasadnionym jest więc lać wodę najbardziej zbliżoną parametrowo do tych które ustawia podłoże, wtedy jego żywotność jest zdecydowanie dłuższa i dłużej działa jako bufor i "bezboleśnie" koryguje ewentualne błędy akwarysty (nie sypie glonami) :P Tyle w teorii. No ale AS niewiele ma wspólnego z tą teorią.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Żabaaa
Ryba
Ryba
Posty: 231
Rejestracja: 9 czerwca 17, 12:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: 25l - Żabaaa

Postautor: Żabaaa » 1 września 18, 21:31

Hunter pisze:
Możesz mi proszę wytłumaczyć, bo po prostu nie wiem, co jest złego w aquasubstrate? Czytałem lekko i ludzie pisali ze to nie jest złe podłoże

Oj przekonasz sie sam :P Najczęściej to opinie osób które nie porównywały tego podłoża z innymi i po prostu nie wiedzą jak powinno zachowywać się podłoże aktywne. Na początku podłoże jest bardzo fajne i OK, ale to kwestia 2-3 miesięcy, max pół roku jeśli masz miękką wodę.

O co chodzi z podłożami aktywnymi?
Korygują parametry wody. Tzn wlewasz twardą kranówkę to podłoże zbija pH i twardości ustawiając "optymalne" dla roślin. No ale wiadomo, że kiedyś straci swoje właściwości... Im bardziej twarda woda, tym krócej podłoże działa. Uzasadnionym jest więc lać wodę najbardziej zbliżoną parametrowo do tych które ustawia podłoże, wtedy jego żywotność jest zdecydowanie dłuższa i dłużej działa jako bufor i "bezboleśnie" koryguje ewentualne błędy akwarysty (nie sypie glonami) :P Tyle w teorii. No ale AS niewiele ma wspólnego z tą teorią.


Przed restartem, od prawie roku miałem w tym akwarium AquaSubstrate II+, i działał myślę że dobrze, Eleocharis zarósł akwarium, jedynym problemem było to, że przy restarcie tak muliło przez to podłoże że krewetek nie mogłem łapać i kilka niestety spoczywa w pokoju. :/
160l - Sprzedane, teraz kupuje 300l
25l - Krewetki i Neony Simulans
112l Malawi - Stoi aktualnie puste, czeka na piach, kamienie i 1+3 Saulosi

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: 25l - Żabaaa

Postautor: kodzaj11 » 3 września 18, 00:49

Nie wiem jak to się ma w praktyce bo wiele osób lubi sobie trochę pofantazjować i nie wiem jak to się ma do AS ale Manado też miało być złe i okropne a koleżanka ma fajny baniaczek na tym więc z kolegami się nie zgodzę, nie wiem czy dobrze widzę ale chyba są same diody różowe i niebieskie ? :P Czyli zaraz będzie plaga glonów :D powodzenia w walce z nimi hehe do następnego restartu :D

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: 25l - Żabaaa

Postautor: Hunter » 3 września 18, 14:31

Nie wiem jak to się ma w praktyce bo wiele osób lubi sobie trochę pofantazjować i nie wiem jak to się ma do AS ale Manado też miało być złe i okropne a koleżanka ma fajny baniaczek na tym więc z kolegami się nie zgodzę

Zależy co masz na myśli pisząc, że ma "fajne akwarium" na Manado? Jest jałowe (i lekkie), więc do akwarium roślinnego to jakby sypać jałowy żwir albo piasek. Czy na samym żwirze i piasku można zrobić "fajne akwarium"? Można pod warunkiem zdefiniowania słowa "fajne" i określenia oczekiwań akwarysty.
Przed restartem, od prawie roku miałem w tym akwarium AquaSubstrate II+, i działał myślę że dobrze,

Idealnie trafiasz w mój przykład.
1. Nie masz porównania z innymi podłożami aktywnymi
2. Nie monitorowałeś parametrów wody
więc nie pisz, że działał dobrze ;)
A może dostałeś jałową partię towaru i było "aktywne" tylko z nazwy, a kupując 10x tańszy żwir osiągnąłbyś te same efekty?
Wg mnie Eleocharis nie jest wyznacznikiem. Jeśli jej spasują warunki to rośnie doskonale w jałowym piasku wzbogaconym kulkami gliniano-torfowymi. Jest o tyle kapryśną rośliną, że w praktycznie dwóch identycznych akwariach w jednym może rosnąć jak szalona, a w drugim umierać. Dlatego jedne źródła mówią, że to roślina "niewymagająca" a inne, że jest jednak "wymagająca". Dla mnie jest po prostu "kapryśna" i bardzo nie lubi grzebania w podłożu.

Naprawdę można znaleźć wiele przykładów w sieci osób, które zjadły sobie zęby na akwarystyce roślinnej, które mają podobne zdanie na temat AS. To podłoże najniższej klasy jeśli chodzi o podłoża aktywne.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: 25l - Żabaaa

Postautor: barttsw » 3 września 18, 14:43

Hunter pisze:Wg mnie Eleocharis nie jest wyznacznikiem. Jeśli jej spasują warunki to rośnie doskonale w jałowym piasku wzbogaconym kulkami gliniano-torfowymi. Jest o tyle kapryśną rośliną, że w praktycznie dwóch identycznych akwariach w jednym może rosnąć jak szalona, a w drugim umierać. Dlatego jedne źródła mówią, że to roślina "niewymagająca" a inne, że jest jednak "wymagająca". Dla mnie jest po prostu "kapryśna" i bardzo nie lubi grzebania w podłożu.

i tu masz Rafał racje sam doswiadczylem to u siebie kiedys
rosla jak szalona ale ubzduralo mi sie dosadzic i od posadzenia wszystko szlak trafil

jeszcze co do manado to ze jest lekkie i jalowe to jeden z problemow kolejnym jest to ze zatwardza wode

natomiast co do AS to jest tyle opini negatywnych ze az sam sie dziwie ze ludzie sie jeszcze na to nabieraja i kupuja
to jest pomprostu bomba z opoznionym zapłonem
juz help jest o wiele lepszym podlozem choc tez ma duzo minusow

Awatar użytkownika
Żabaaa
Ryba
Ryba
Posty: 231
Rejestracja: 9 czerwca 17, 12:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: 25l - Żabaaa

Postautor: Żabaaa » 3 września 18, 17:38

Ouhhhh... :(
To trzeba będzie zobaczyć u mnie w praktyce, ale po Waszych opiniach nie jestem jakoś dobrze nastawiony :(
ale trzeba mieć dobre chęci :D

Niedługo wleci jakieś zdjęcie :)
160l - Sprzedane, teraz kupuje 300l
25l - Krewetki i Neony Simulans
112l Malawi - Stoi aktualnie puste, czeka na piach, kamienie i 1+3 Saulosi

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: 25l - Żabaaa

Postautor: kodzaj11 » 23 września 18, 21:34

Zatwardza tylko przez jakis czas raz krocej raz dluzej, stosujac proh2o tez tak mialem, tyle, ze trwalo to na pewno o wiele krocej, kolezanka ma teraz problem z tym HELPem niewiele mi powiedziala poza tym, ze nie potrafi ogarnac tego podloza a na pewno zna sie lepiej jak ja :P

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: 25l - Żabaaa

Postautor: abiba » 24 września 18, 17:28

Nie wiem co Wy macie do tego manado oraz do HELP-a . Jedno i drugie bardzo fajne ale zupełnie różne . Struktura manado oraz jego lekkośc nie przeszkadza a nwet je polubiłem . Nie tle zatwardza wodę ile stabilizuje wyżej niż inne podłoża . Jak chce utrzymać pH na poziomie 6,5 to faktycznie twardość mi rośnie ale jeśli miałem pow 7 jakoś nie zauważyłem wzrostu twardości .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości