[240L] Dzikie wody Majsterpila

Majsterpil
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 12 stycznia 18, 15:15

[240L] Dzikie wody Majsterpila

Postautor: Majsterpil » 12 stycznia 18, 17:01

Jest to mój pierwszy post więc witajcie! Pochodzę z Lublina i niedawno przy okazji wyprowadzki dotarło do mnie że łatwiej przeprowadzić akwarium do akwarium niż jedno akwarium przenieść. Tak ze 112L zrobiło się 240L kupione okazyjnie na OLX. Dostałem je z wysłużoną komodą i miało być fajnie ale prawo Murphy’ego nie dawało mi spokoju. Uspawałem sobie stelaż który ową komodą obłożyłem i jest ok.

"4. W temacie musi być zawarty opis zbiornika kolejno:"
- Wymiary 120szer x 40 głębokość x 50 wysokość
- Oświetlenie moduły LED 30szt (23szt 6000K / 7szt 3000K) + eksperymentuje z diodami Deep Red i Royal Blue co widać na razie jako różową plamę.
- Filtracja Sun Sun HW 302. W 112L był idealny ale tutaj chyba trochę słabiej mu idzie. Założę deszczownicę i będę kontrolował.
- Ogrzewanie 100W jakiś chińczyk z termostatem.
- Dodatkowe akcesoria to karmnik automatyczny.
- Obsada: Skalar 2szt, Gurami marmurkowe 4szt, Żałobniczki 3szt, Molinezje 3szt, Mieczyk 1szt, Kiryski 3szt, Ślimaki Helenki 2szt.
- Roślinność: nie mam pojęcia, nie znam ich nazw. Jak na razie to mam z nimi tylko problem...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Historia zbiornika jest w sumie na zdjęciach. Bazowałem na sporej roślinności na początku i okazało się że 3/4 tego zjadł glon. Wkurzyłem się i nie ratowałem tego bo miałem z tyłu głowy i tak rewolucję z wymianą stelaża. Po wymianie na stelaż chciałbym doprowadzić wszystko do ładu. Pilnuje parametrów wody i rośliny odbijają ale jest ich teraz mało i chyba szykują się dosadzenia by znowu nie wygrał glon. Podłoże to zwykły drobny żwirek ok. 2-4mm. Nawozów brak.

Czeka mnie trochę lektury na forum bo widzę na YouTube jak ludzie chwalą się LowTechami i wszystko śmiga prawie samo, a u mnie jak nie brązowy glon to zielony.
Parametry które znam: Ph 7,5, woda twarda powyżej 15kh, GH też słabo, NO2 0, NO3 czasami lekko powyżej normy a czasami bardzo. Sprawdzam to testami JBL 6w1.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [240L] Dzikie wody Majsterpila

Postautor: barttsw » 12 stycznia 18, 17:21

Majsterpil pisze:Obsada: Skalar 2szt, Gurami marmurkowe 4szt, Żałobniczki 3szt, Molinezje 3szt, Mieczyk 1szt, Kiryski 3szt, Ślimaki Helenki 2szt.
totalna zupa rozniace sie parametrami oraz temperaturami jakie to kiryski jak jeszcze skalary z gurami by uszlo to reszta do wymiany
ponadto ryby denne i oiuelegnicowate wymagaja piasku
Majsterpil pisze:Filtracja Sun Sun HW 302. W 112L był idealny ale tutaj chyba trochę słabiej mu idzie. Założę deszczownicę i będę kontrolował.
bedzie jeszcze słabszy czeka cie zakup drugiego filtra

Majsterpil
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 12 stycznia 18, 15:15

Re: [240L] Dzikie wody Majsterpila

Postautor: Majsterpil » 12 stycznia 18, 20:29

Tak to prawda z obsadą zamieszanie. Można powiedzieć że molinezje i mieczyka odziedziczyłem. Jeśli chodzi o filtr to kusi mnie budowa rurowca ale na razie bawie sie światłem. Filtr najwyżej dopełni całości jeśli się szarpnę na wymianę.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [240L] Dzikie wody Majsterpila

Postautor: barttsw » 12 stycznia 18, 20:39

taniej wyjdzie drugi hw
a co do obsady oddaj sprzedaj
zalobniczki tez do niczego nie pasuja
a co do swiatla pozbadz sie 3000k jedynie ze chcesz isc w czarne wody

Majsterpil
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 12 stycznia 18, 15:15

Re: [240L] Dzikie wody Majsterpila

Postautor: Majsterpil » 12 stycznia 18, 21:31

Czasem już wolę żeby nie było tanio tylko dobrze :) Albo mocniejszy HW a ten do sprzedania. Coś powalczę na pewno. Szukam jeszcze Gurami całujących ale znikły z rynku w Lublinie.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [240L] Dzikie wody Majsterpila

Postautor: barttsw » 12 stycznia 18, 21:37

lepiej 2 filtry
Majsterpil pisze:Szukam jeszcze Gurami całujących ale znikły z rynku w Lublinie.
do czego do skakalarow daruj sobie

Majsterpil
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 12 stycznia 18, 15:15

Re: [240L] Dzikie wody Majsterpila

Postautor: Majsterpil » 12 stycznia 18, 22:22

Całujące to akurat do oglądania dla mnie, nie do skalarów :D Dajcie spokój, to akurat łagodna ryba, a i skalary mam ugodowe. Zgrana parka i zajmują się sobą, miejsca dla wszystkich starczy. Jak ich nie uda sie kupić w najbliższym czasie to wpadną jeszcze ze 2 mozaikowe i finito narazie.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [240L] Dzikie wody Majsterpila

Postautor: barttsw » 12 stycznia 18, 23:19

Majsterpil pisze:Dajcie spokój, to akurat łagodna ryba, a i skalary mam ugodowe. Zgrana parka i zajmują się sobą, miejsca dla wszystkich starczy
pogadamy przy tarle skalarow jak trafily ci sie wredne to wykosza wszystko

Majsterpil
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 12 stycznia 18, 15:15

Re: [240L] Dzikie wody Majsterpila

Postautor: Majsterpil » 13 stycznia 18, 10:05

Składają ikrę regularnie raz w miesiącu i fakt przeganiają wtedy ale tylko w rejonie ikry i molinezje są wścibskie więc one mają problem. Dodam kryjówek, skały wulkaniczne i będzie ok.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości