W kierunku BW

Cień
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 20 grudnia 17, 16:24

W kierunku BW

Postautor: Cień » 20 grudnia 17, 17:15

Witajcie.

Chciałem zaprezentować moje akwarium, oczywiście konstruktywna krytyka mile widziana.

-wymiary zbiornika: 80x35x40 cm
-oświetlenie: brak danych, po za tym że jest to pokrywa Diversa z zamontowanymi ledami. Wygląda to jak pojedyńcza świetlówka.
-filtracja: Aquael FZN-3, gąbka jako prefiltr, ceramika w koszykach.
-ogrzewanie: grzałka Aquaela 100W z termostatem ustawionym na 25 C, zasadniczo chyba zbędna, ponieważ temperatura otoczenia wynosi 26 st.
-dodatkowe wyposażenie - brak
-roślinność: mech niezidentyfikowany, Kryptokoryna również nie potrafię określić jaka, plus kolonia krasnorostów :roll:
-obsada: 1+2 Pielęgniczka kakadu, 13x Neon czerwony, 8x Kirys pstry, 7x Otosek (nie wiem)

Akwarium zalane czystym RO bez żadnych preparatów mineralizujących. Zasypane piaskiem, bez nawożenia, pod kryptokoryną kulki i nic więcej.Dodatkowo szyszki olchy, czasem liście (dębu, orzecha włoskiego lub ketapangu). Jeżeli chodzi o parametry wody ostatnie robiłem koło 8 miesięcy temu i z tego co pamiętam to PH według mnie 6.8, KH i GH nie pamiętam. Dopiero teraz zamówiłem nowe testy, więc jak przyjdą to sprawdzę (standard Zoolek... PH, KH/GH). Podmiany robione raz w tygodniu 20 litrów czystego RO.




https://zapodaj.net/c1e853f2e6450.jpg.html

https://zapodaj.net/1fef0a6d7abc4.jpg.html

https://zapodaj.net/6c9ffd7d0c3e4.jpg.html

https://zapodaj.net/b59d13560f696.jpg.html

https://zapodaj.net/fcff7f540f3b1.jpg.html

I chyba na tyle :? , z pokorą czekam na krytykę.

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: W kierunku BW

Postautor: wespazjan » 20 grudnia 17, 18:11

Obrazek"
Sorry, porządziłam się i wklejam jeden z Twoich linków, żeby od razu się pokazywało zdjecie. Bo jak się klika w linki to wyskakuje wkurzająca reklama i nie każdemu będzie się chciało wejśc we wszystkie :P

1. Wypasione korzenie. Kupne red moore?
2. Ogólne wrażenie bardzo ładne. Chociaż ja akurat ostatnio jestem fanką zupełnie bezroślinnego BW i takie właśnie planuję sobie zrobić
3. Nie wiem tylko, czy jak będziesz utrzymywał temperaturę odpowiednią dla neonów i kakadu to na kiryskach się źle odbije. Z tego co kojarzę pstre najgorzej znoszą wyższe temperatury
Obrazek

Cień
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 20 grudnia 17, 16:24

Re: W kierunku BW

Postautor: Cień » 20 grudnia 17, 18:18

Bardzo proszę, bezpośrednie wstawianie zdjęć przekracza moje możliwości techniczne :D. Korzeń kupiony, fundnąłem sobie po powrocie z emigracji :P. Reszta patyków z ogródka (gałęzie orzecha).

Co do Kirysów, nie mam komu oddać, zabić nie zabije i nie bardzo wiem jak z nich wybrnąć.

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: W kierunku BW

Postautor: wespazjan » 20 grudnia 17, 20:08

wiesz, jak masz oddać w ślepo to spore ryzyko, że trafią do szklanki z nieodpowiednim podłożem. Tutaj mogą hasać i grzebać w piachu, jak lubią. Nie oddawaj, chyba że znajdziesz im serio świetny nowy dom. Po prostu nie grzej przesadnie mocno ;)
Obrazek

Cień
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 20 grudnia 17, 16:24

Re: W kierunku BW

Postautor: Cień » 20 grudnia 17, 20:32

To zostaną u mnie, moja małżonka jest ciepłolubna :P, więc siła wyższa w okresie zimowym temperatura domowa 26 C :D

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: W kierunku BW

Postautor: barttsw » 21 grudnia 17, 10:54

Cień pisze:8x Kirys pstry, 7x Otosek (nie wiem)
oba gatunki zimnolubne do oddania
ph 6,8 to nie jakies mega dla dla kakadu zejdzi nizej
a co do roslin to nie liczył by ze uciagna
Cień pisze:Akwarium zalane czystym RO bez żadnych preparatów mineralizujących
tym bardziej rrosliny beda wegetować a ryby tez nie beda miały jakos super przy zerowych twardosciach

ogolnie zbiornik nie najgozej ale osibiscie dla mnie za slaby kolorek i swiatla troche duzo

Cień
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 20 grudnia 17, 16:24

Re: W kierunku BW

Postautor: Cień » 21 grudnia 17, 11:45

Ok. Jeżeli chodzi o Kirysy i Otoski to mam teraz niezłe wyrzuty sumienia. Zakładając że znajdę im nowy dom, to co polecacie do Kakadu i Neonka Czerwonego (czy dokupić tylko Neonki i zostawić)?. Rośliny, pewnie mchu się pozbędę nie jest za specjalnie ładny ogólnie robi za śmietnik, Kryptokorynę zostawię (nie zależy mi jakoś na szczególnym jej wzroście). Woda, przymierzam się do armatki, czekam na testy, więc jak przyjadą to ogarnę.
Potrzebowałbym tylko o jakieś wytyczne co do PH, KH/GH - optiumum :?.
Jeszcze jedno czy jest sens zmieniać moją kaskadę na kubełek, nie zakładając zmiany szkła na obecną chwilę?.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: W kierunku BW

Postautor: barttsw » 21 grudnia 17, 12:07

Cień pisze:co polecacie do Kakadu i Neonka Czerwonego
prezytym gabarycie zbiornika nic zostawic tylko kakasu i neony
jak był by większy zbiornik to mozna by bylo pomyslec o kiriskach sterby
a co do filtra to jak masz kaskade to ja zostaw
a co do parametrow kh1 gh około 5 ph w granicach 6,5

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: W kierunku BW

Postautor: wespazjan » 21 grudnia 17, 17:36

generalnie właśnie dlatego BW są bez roślin zazwyczaj. Bo sobie w parametrach BW nie dadzą rady. Z roślinami to może być co najwyżej takie wpół drogi do BW - lekko kwaśna woda, lekko miękka, światło mocniejsze niż w klasycznym BW, kolorek ledwo co widoczny. Tak mam ja i nie jestem zadowolona z efektu :P Póki co bardzo fajnie wygląda u Ciebie, ale właśnie nie wiadomo jak długo te roślinki pociągną typowo blackwaterowe parametry.
Obrazek

Cień
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 20 grudnia 17, 16:24

Re: W kierunku BW

Postautor: Cień » 21 grudnia 17, 18:01

Witam, ciężki dzień za mną :D. Święta idą, ja akwarium (a tu żona, syn i pies :? ). Kirysy i Otoski oddane, mam nadzieje że będzie wszystko w porządku. Mech wyleciał, doszła Pistia, Kryptokoryna została. Czekam na testy i robię armatkę, zawsze chciałem mieć takie porządne BW, ale ostatnie dwa lata w domu byłem tylko gościem, a akwarium tak na krawędzi trzymała moja lepsza połowa. Ogólnie jest to zbiornik "wystartowany" ponad dwa lata temu, więc zmiana ekspozycji nie powinna mu chyba zaszkodzić?.

Zdjęcia do wglądu. Zielonych wypórek nie ma :roll:.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Ps mógłby ktoś łopatologicznie mi rozrysować jak wstawić zdjęcie bezpośrednio :P
Ostatnio zmieniony 21 grudnia 17, 19:31 przez Cień, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: W kierunku BW

Postautor: wespazjan » 21 grudnia 17, 18:34

łooo, stary... Przedtem było fajnie. Teraz jest (nie mogę napisać tego co chcę, bo regulamin zabrania słów z "...iście" :( ) BARDZO fajnie. Dokładnie w mój gust. Jakby jeszcze pistii się więcej zrobiło to dopiero magia będzie.

Zdjęcia wstawiasz

bez spacji -> [ img ] tutaj adres zdjęcia[/img]
Myk polega na tym, że jak wkleisz między [img] to, co wkleiłeś to nie zadziała, bo to link do strony zapodaj.pl. Musi być bezpośrednio do zdjęcia. Wchodząc w link klikasz na fotę prawym, wybierasz "kopiuj adres obrazu" i to wklejasz ;)
Obrazek

Cień
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 20 grudnia 17, 16:24

Re: W kierunku BW

Postautor: Cień » 21 grudnia 17, 19:33

wespazjan pisze:łooo, stary... Przedtem było fajnie. Teraz jest (nie mogę napisać tego co chcę, bo regulamin zabrania słów z "...iście" :( ) BARDZO fajnie. Dokładnie w mój gust. Jakby jeszcze pistii się więcej zrobiło to dopiero magia będzie.

Zdjęcia wstawiasz

bez spacji -> [ img ] tutaj adres zdjęcia[/img]
Myk polega na tym, że jak wkleisz między [img] to, co wkleiłeś to nie zadziała, bo to link do strony zapodaj.pl. Musi być bezpośrednio do zdjęcia. Wchodząc w link klikasz na fotę prawym, wybierasz "kopiuj adres obrazu" i to wklejasz ;)


Pięknie dziękuje :D.

Cień
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 20 grudnia 17, 16:24

Re: W kierunku BW

Postautor: Cień » 10 lutego 18, 20:18

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: W kierunku BW

Postautor: Anka cyganka » 10 lutego 18, 20:49

Super bw :ok:

Cień
Narybek
Narybek
Posty: 31
Rejestracja: 20 grudnia 17, 16:24

Re: W kierunku BW

Postautor: Cień » 8 grudnia 18, 21:11

PH:7?
GH:1
KH:2,
Testy Zoolek.
Obrazek


Obrazek

Obrazek

Zdjęcia słabej jakości.

Obsada:
16 Neonów czerwonych
1+2 Kakadu
3 Kirysy Sterby, w spadku.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości