[20l] Dolina Krewetek

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

[20l] Dolina Krewetek

Postautor: wespazjan » 15 grudnia 17, 14:11

Drugi dzień życia zbiornika.
Aranż beznadzieja, w ogóle nie taki, jak w mojej głowie. Ale ponieważ to mój pierwszy w życiu (towarzyskie zalewałam mając w nim grotę i piach a z czasem dosadzałam roślin...) i jestem beztalenciem artystycznym, to nie jest źle.

Aquael Shrimp Set 20
pat mini, tylko że z 3x większą gąbką. Grzałki raczej nie będzie - lampka i tak ciut ogrzewa wodę a w domu ciepło.Chyba, że po podmianach będę grzać.

Lampka obsługiwana zamówionym z Chin sonoffem (rewelacyjna rzecz, polecam nie tylko do akwarium. Połowę świateł w domu sobie na tym zrobilismy), na razie ustawiona na 10h.
Obrazek
Podłoże: czarny żwir 1-3mm i jasny piasek kwarcowy.
Skała scenery stone. Chciałam wyższą. Jednak lepiej kupować osobiście, niż zamawiać :P
Na "drzewku" Taiwan Moss. Nie wiem czy się uda z tego coś zrobić sensownego. Nie mam coś szczęścia do mchów. W ogóle nie wiem, czy da się zaszczepić na tak cienkich gałązkach.
Na skałach Wąkrotka trójdzielna.
Przy "rzeczce" żabienica delikatna, choć liczę się z ryzykiem, że tu nie wytrwa. W razie czego wymienię na coś podobnego (tylko nie wiem jeszcze co)
w kącie przy skałach, choć nie bardzo widać dwa anubiasy petite.
Gałęziatki na rurce bambusowej. Średnio pasuje, ale chcialam schronienie dla krewetek. Kokos by mi się tu za bardzo rzucał w oczy.
Obrazek
Zalane RO z mineralizatorem.
Parametry zmierzę za jakiś czas, żeby skały i podłoże zdążyły już mieć swój ewentualny wpływ.
Obrazek
Planowana obsada: proste, klasyczne, bezproblemowe Red Cherry. Chciałam Fire Red, ale niektóre strony internetowe twierdzą, że to to samo. A skoro twierdzą tak strony, to na pewno w sklepach też i boję się, że z mieszanym stadkiem wyląduję.
Obrazek

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: [20l] Dolina Krewetek

Postautor: wespazjan » 11 stycznia 18, 10:25

akwarium stoi prawie miesiąc. Rozważam powoli zakup krewetek. Neocardiny też są ekstremalnie wrażliwe na związki azotu?

Testy pokazują mi NO3 = 5
NO2 = 0,2

Rzecz w tym, że to ten sam test, który w moim akwarium ogólnym w kółko, zawsze, nawet tuż po podmianie pokazuje 0,2. Podejrzewam więc go o bycie ciut wadliwym, bo po roku pływania w dodatnim NO2 chyba jednak rybom zaczęłoby cos dolegać.
Obrazek

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: [20l] Dolina Krewetek

Postautor: kodzaj11 » 11 stycznia 18, 22:37

Tydzien po zalaniu rok temu wpuscilem red cherry i przezyly :) dopiero jak kakadu i neony podrosly gdzies mi zaczely ginac :P
Choc nie twierdze, ze dobrze zrobilem.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [20l] Dolina Krewetek

Postautor: Hunter » 18 stycznia 18, 12:01

wespazjan pisze:akwarium stoi prawie miesiąc. Rozważam powoli zakup krewetek. Neocardiny też są ekstremalnie wrażliwe na związki azotu?

Nie są aż tak ekstremalnie wrażliwe, no ale zawsze bardziej niż niejedna ryba :P Z praktyki mogę powiedzieć, że neocardiny są wrażliwe bardziej na nagłe skoki parametrów. Długa aklimatyzacja załatwi sprawę.
Testy na NO2 tak już mają, że rzadko kiedy pokazują wartości bliskie zeru. Np JBL w zakresie <0,01 do 0,05, czyli 3 pierwsze barwne kółka na skali barw nie różnią się praktycznie w ogóle odcieniem... :D Dopiero przy 0,1 mg/l widać wyraźny róż. Niemniej jednak to są tak małę wartości, że nie ma czym się przejmować. NO2 w wodzie jest zawsze, bo gdyby go nie było to cykl nitryfikacyjny nie mógłby zachodzić. Ty pewnie masz testy Zoolek? :P Po firmie wiadomo, że to mało wiarygodny test, raczej nie możliwym jest żeby po tak długim okresie istnienia akwarium NO2 było na poziomie 0,2mg/l, więc można przyjąć, że test faktycznie jest wadliwy.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: [20l] Dolina Krewetek

Postautor: wespazjan » 18 stycznia 18, 12:28

Krewetki zamówione, ale z racji pogody wysyłka wstrzymana, wiec chcąc nie chcąc daję zbiornikowi jeszcze chwilę na dojrzewanie. Chociaż rozważam, czy po nie nie jechac, bo przypadkiem kupilam od kolesia mieszkającego 40km ode mnie. Tylko nie bardzo mam kiedy

Test na NO2 faktycznie zoolek. No3 mam już i zoolek i JBL bo nie ufam żadnemu do końca.

Dosadziłam trochę moczarki bo jednak mnie wkurzał ten widoczny filtr. Pojawiło mi się też odrobinę glonów, ale ich nie usuwam za bardzo bo o ile dobrze rozumiem to krewetki lubią sobie na nich żerować.
Obrazek

Awatar użytkownika
DaveProzny
Ryba
Ryba
Posty: 170
Rejestracja: 30 grudnia 17, 17:57
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: [20l] Dolina Krewetek

Postautor: DaveProzny » 22 lutego 18, 21:25

Genialny pomysł z tą ,,rzeczką" -wygląda cudnie! Ten mech na gałązce... troche brzydki, ale co ja tam wiem :) Tutaj link do tabelki jakie krewetki mogą się krzyżować -może się przyda:

http://aquajura.pl/viewtopic.php?t=1212
,,Jeśli nie chcesz swojej zguby, złottą rrybkę wyjmi z kuli!"

STANOWCZE NIE dla robienia z akwarium labolatorium

I jeszcze bardziej stanowcze dla robienia parametrów dla ryb z odłowu dla sklepowych mutantów!

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: [20l] Dolina Krewetek

Postautor: wespazjan » 23 lutego 18, 14:24

idea mchu na gałązkach jest taka, ze za kilka miesięcy ma wyglądać jak drzewko. ale zaczynam czarno to widzieć
Niemniej jednak zostanie, bo jak już trochę podrósł to krewetki lubią w nim przebywać.

Bardzo głupie pytanie: jak wyglądają malutkie red cherry? Bo coś mi łazi po szybach i nie wiem czy to to :P
Obrazek

Crixus
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 26 lutego 18, 20:14

Re: [20l] Dolina Krewetek

Postautor: Crixus » 26 lutego 18, 20:47

Pokaż jak teraz wygląda kosteczka z krewetkami. BTW posiadam dużo Red Cherry po Sakurach gdyby ktoś potrzebował. :)
Pozdrawiam i zapraszam do obejrzenia mojego akwa:

https://www.youtube.com/watch?v=EzP3080MIFE

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości