( 125l ) ,,Brzeg"" Aquael Glossy 80

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: ( 125l ) ,,Brzeg"" Aquael Glossy 80

Postautor: mimo12 » 30 września 17, 23:29

kodzaj11 pisze:Co Wy jacyś niecierpliwi jesteście czy co? Jak można dopuścić do takiego stanu? Ja zaczynałem LT ale teraz nie wiem jak nazwać moje akwa ? Medium Tech ? do High Tech brakuje mi tylko zestawu CO2, który niedługo też zdobędę ale nigdy nie miałem takich akcji... Jakieś drobne glony, które po 2 dniach znikały ale i tak panikowałem z ich powodu.


O co Ci chodzi?

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: ( 125l ) ,,Brzeg"" Aquael Glossy 80

Postautor: kodzaj11 » 30 września 17, 23:31

Jakieś robactwo jakieś glony itp.. ?

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: ( 125l ) ,,Brzeg"" Aquael Glossy 80

Postautor: mimo12 » 30 września 17, 23:41

Czasem się pojawiają. Tak działa przyroda.
Ciesz się, że nie miałeś z tym problemów i że nie nawarstwiły Ci się różne niekorzystne czynniki.

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: ( 125l ) ,,Brzeg"" Aquael Glossy 80

Postautor: kodzaj11 » 30 września 17, 23:51

Tylko, że takie coś jest czymś spowodowane.

Awatar użytkownika
aquaelglossyfan
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 21 września 17, 21:21
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: ( 125l ) ,,Brzeg"" Aquael Glossy 80

Postautor: aquaelglossyfan » 1 października 17, 10:42

A więc nazajutrz po wlaniu 20 krotnej dawki carbo w akwarium wszystko po za roslinami umarło ( przynajmniej tak to wyglada ). Woda strasznie mętna wszędzie pływają truchła martwych robali i kontrolna krewetka równiez martwa . Ale i tak zastosuje kuracje no planarią i zaczne wszystko od poczatku .
Słuchajcie tuż przed tragedią z robakami wrzuciłem do baniaka kilka małych kamyków złowionych dzień wcześniej z jeziora . Nie chciało mi sie ich gotować więc tylko zalałem je wrzątkiem w kubku . Myślicie że przywlokłem te robaki na tych kamieniach , mimo oparzenia wrzątkiem ?

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: ( 125l ) ,,Brzeg"" Aquael Glossy 80

Postautor: mimo12 » 1 października 17, 10:44

Prędzej na roślinach. Odkażałeś je przed włożeniem do akwarium?

Awatar użytkownika
aquaelglossyfan
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 21 września 17, 21:21
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: ( 125l ) ,,Brzeg"" Aquael Glossy 80

Postautor: aquaelglossyfan » 1 października 17, 10:59

Nie nie odkażałem nigdy tego nie robiłem wcześniej , zawsze kupuje od aquapet w Gdyni . To sa fachowcy i trudno mi uwierzyć że mogłem u nich kupic zakażone roslinki . Ale to w końcu tylko ludzie , mogli popełnic jakiś bład . Ale na przyszłość uwierz mi bede odkażał WSZYSTKO co tylko kupie do środka akwarium .

Awatar użytkownika
aquaelglossyfan
Ikra
Ikra
Posty: 18
Rejestracja: 21 września 17, 21:21
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: ( 125l ) ,,Brzeg"" Aquael Glossy 80

Postautor: aquaelglossyfan » 8 października 17, 20:39

https://images83.fotosik.pl/845/57776c0a4d491092.jpg

Tak teraz prezentuje się Brzeg .

A więc od początku . Wygrałem wojnę z nicieniami :) Zrezygnowałem z NoPlanari ponieważ podobno jest nieskuteczna na nicienie . Zastosowałem Capiforte podwójną dawkę nie pomogło po dwóch dniach nicienie ochoczo wędrowały po akwarium . Po czym znajomy sprzedawca polecił mi magiczny proszek z pod lady heh biały bez nazwy tzn bez opisu mówił jak sie nazywa ale nie zapamiętałem ( mogę sie dopytać jak ktoś będzie chciał ) w każdym razie zadziałało rewelacyjnie . Oczywiście jak to ja podałem podwójna dawkę :zly1: Zabiłem wszystkie robaki w jedna noc ! Minęło kilka dni , kilka podmian wody 30 % . Kompletnie wyczyszczony filtr , zaszczepione nowe bakterie od JBL i zalany wodą z innego dojrzałego baniaka .
Dzisiaj pod Brzegiem zamieszkały zwierzątka .
I tutaj dziękuje wam za rady czyli nie łączyć kirysków i krewetek z Brzankami Odeskimi .
Zamiast Brzanek wpłynęły Razborki Espei ( małe nie zbyt rzucające się w oczy to był zamierzony cel ,pięknie pływają stadkiem ) , póki co 8 sztuk docelowo będzie ok 16 szt .
Kiryski - 2szt Pstre ,1szt Sterbai
1st Otosek Przyujściowy (dojdzie jeszcze jeden lub dwa )
Jutro wpuszczę kilka niebieskich krewetek Blue Velvet :)

Za kilka tygodni jak uznam że akwarium jest juz ,,gotowe" wykonam kilka zdjęć z bliska abyście ocenili cała aranżację .Musze załatwić lepszy aparat ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości