[240l] Ogólny

Pawkuu
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 19 sierpnia 17, 05:07
Lokalizacja: Małkinia Górna

[240l] Ogólny

Postautor: Pawkuu » 13 września 17, 14:28

Przedstawiam mój główny zbiornik:

Oświetlenie Zmodyfikowany Panel LED w pokrywie. Barwa chyba neutralna ok 5000K. Moc 18W
Plus oświetlenie led RGB zrobione na stałe jako białe zimne ( według mnie jest niebieskie ale co ja tam wiem ;) )

filtracja Fluvel 205

technika CO2 brak

gatunki i ilość ryb :
Mułojad x1
Skalar x2
Zbrojnik x2
Żałobniczka czarna x1


rośliny:

Bakopa drobnolistna
Dębówka meksykańska
Ludwigia
moczarka
Zwartka Wendta
Rzeżucha lirowata

inne sprzęty termometr :D

Zbiornik mam od ponad miesiąca. Przesiadłem się z 60l który prowadziłem ok 5 lat.

Na chwilę obecną rośliny rosną jak szalone... Nie wiem co jest tego powodem ale nie ma tam ani dobrego światła ani co2 ani dobrego podłoża. Nie to żebym płakał ale zdziwiony jestem tym faktem.

Wiem że wystrój z du.. ale takie są rezultaty zakładania akwarium a dopiero później czytania o aranżacji.

Kilka fotek:
Zdjęcie zaraz po założeniu:
Obrazek

Z dnia dzisiejszego świeżo po podmianie wody:
Obrazek

I samo oświetlenie RGB:
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [240l] Ogólny

Postautor: barttsw » 13 września 17, 14:35

co to za glaz wydaje mi sie to cos z skał wapiennych/koralowych bedzie to zatwardzac wode
a co do obsady no coz ma wiele do zyczenia :P

Pawkuu
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 19 sierpnia 17, 05:07
Lokalizacja: Małkinia Górna

Re: [240l] Ogólny

Postautor: Pawkuu » 13 września 17, 15:09

barttsw pisze:co to za glaz wydaje mi sie to cos z skał wapiennych/koralowych bedzie to zatwardzac wode
a co do obsady no coz ma wiele do zyczenia :P


Bart spokojnie ;) Od momentu założenia parametry wody stałe:
PH - 7
KH - 10
Gh - 16
Więc skała na razie może być. Sam wiesz że nie wiem co bedzie z tym akwarium. Dlatego nie inwestuje w aranżacje bo czekam na rozwój sytuacji.


Co do obsady to ja już nie wiem co z nią jest nie tak. raczej wszystkie ryby mają odpowiednie warunki.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [240l] Ogólny

Postautor: barttsw » 13 września 17, 15:20

Pawkuu pisze:Co do obsady to ja już nie wiem co z nią jest nie tak. raczej wszystkie ryby mają odpowiednie warunki.

dam ci przykład
skalar woda miekka i kwasna
ty masz beton gh 16 ph oile jeszcze by uszlo chc lepsze by bylo ponizej 7
załobniczka to ryba stadna zimnolubno totalnie nie pasujaca do skalarow

filtracja tez nie zabogata :P szczegolnie ze fluval strasznie skapi na miejscu na media :)

Pawkuu
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 19 sierpnia 17, 05:07
Lokalizacja: Małkinia Górna

Re: [240l] Ogólny

Postautor: Pawkuu » 13 września 17, 15:29

barttsw pisze:
Pawkuu pisze:Co do obsady to ja już nie wiem co z nią jest nie tak. raczej wszystkie ryby mają odpowiednie warunki.

dam ci przykład
skalar woda miekka i kwasna
ty masz beton gh 16 ph oile jeszcze by uszlo chc lepsze by bylo ponizej 7
załobniczka to ryba stadna zimnolubno totalnie nie pasujaca do skalarow

filtracja tez nie zabogata :P szczegolnie ze fluval strasznie skapi na miejscu na media :)


kurde z tymi skalarami to musi być coś nie tak albo może z testami. Gdyby warunki im nie pasowały to by raczej ikry nie składały jak małolaty na dyskotekach :p

Żałobniczke mam jeszcze do oddania bo została po poprzednim właścicielu tego zbiornika. Temp w zbiorniku 25 stopni więc łapie się jeszcze do temperatury.

O filtracji zapomniałem dodać że jest jeszcze filtr wewnętrzny Aqua-Szut 600l/h Więc razem jakoś dają radę. Tym bardziej że obsada nie jest zbyt duża. Do fluvela Weszło pół kilograma ceramiki i z 200g zeonitu więc też nie jest aż tak źle :P

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [240l] Ogólny

Postautor: barttsw » 13 września 17, 15:57

Pawkuu pisze:O filtracji zapomniałem dodać że jest jeszcze filtr wewnętrzny Aqua-Szut 600l/h Więc razem jakoś dają radę. Tym bardziej że obsada nie jest zbyt duża. Do fluvela Weszło pół kilograma ceramiki i z 200g zeonitu więc też nie jest aż tak źle

to strasznie ubogo

Pawkuu
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 19 sierpnia 17, 05:07
Lokalizacja: Małkinia Górna

Re: [240l] Ogólny

Postautor: Pawkuu » 13 września 17, 16:07

barttsw pisze:
Pawkuu pisze:O filtracji zapomniałem dodać że jest jeszcze filtr wewnętrzny Aqua-Szut 600l/h Więc razem jakoś dają radę. Tym bardziej że obsada nie jest zbyt duża. Do fluvela Weszło pół kilograma ceramiki i z 200g zeonitu więc też nie jest aż tak źle

to strasznie ubogo



Wydaje mi się że dla tak nie licznej obsady nie stanowi to problemu. Zresztą ktoś mi kiedyś mówił że tylko 1/4 bakterii jest w filtrze reszta w podłożu akwarium.

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [240l] Ogólny

Postautor: mimo12 » 13 września 17, 16:15

Nie jest możliwe, że przy kH 10 pH było 7. Masz spieprzone testy. Masz prawdopodobnie pH koło 7,5 i skalary sklepowe, które ikrę złożą, ale szansa na wychowanie młodych jest naprawdę bardzo mała...
A Twoje porównanie jest nie na miejscu.

Skała to tak zwana skała spaghetti. Absolutnie się nie nadaje dla tych ryb, bo będzie zatwardzać wodę.

Jakie zbrojniki?
Zbrojnikom, jeżeli ten gatunek pasuje do zbiornika, to przydałoby się drewno. Jak nie, to wypad z nimi.

Taki filtr, jak jest polecany do maksymalnie 200l, to się nie nadaje więcej, jak do 140l. A Ty masz ponad 200.

Wewnętrzny jako cyrkulator albo mechanik.

I zeolit, a nie zeonit.



Ale bakterie w filtrze mają dostarczane składniki odżywcze w szybkim tempie- lepsze warunki do szybkiego rozwoju. W podłożu to jednak trochę trwa, zanim coś się przetworzy.

Pawkuu
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 19 sierpnia 17, 05:07
Lokalizacja: Małkinia Górna

Re: [240l] Ogólny

Postautor: Pawkuu » 13 września 17, 16:31

mimo12 pisze:Nie jest możliwe, że przy kH 10 pH było 7. Masz spieprzone testy. Masz prawdopodobnie pH koło 7,5 i skalary sklepowe, które ikrę złożą, ale szansa na wychowanie młodych jest naprawdę bardzo mała...
A Twoje porównanie jest nie na miejscu.

Skała to tak zwana skała spaghetti. Absolutnie się nie nadaje dla tych ryb, bo będzie zatwardzać wodę.

Jakie zbrojniki?
Zbrojnikom, jeżeli ten gatunek pasuje do zbiornika, to przydałoby się drewno. Jak nie, to wypad z nimi.

Taki filtr, jak jest polecany do maksymalnie 200l, to się nie nadaje więcej, jak do 140l. A Ty masz ponad 200.

Wewnętrzny jako cyrkulator albo mechanik.

I zeolit, a nie zeonit.



Ale bakterie w filtrze mają dostarczane składniki odżywcze w szybkim tempie- lepsze warunki do szybkiego rozwoju. W podłożu to jednak trochę trwa, zanim coś się przetworzy.


Testy rzeczywiście są chyba skopane. Jutro Kupię JBL.
Skalary rzeczywiście dwa razy składały ikre i za każdym razme gineła.
Przepraszam za porównanie miało być śmieszne a wyszło jak zawsze... ;)
Zbrojnik Pospolity. Nie wiem czy zauważyłeś ale jest nie duży korzeń w akwarium.
Co do filtra masz rację ale dalej upieram się przy swoim że nie ma dużej obsady więc nie ma potrzeby zmiany jego zwłaszcza że jest drugi mechaniczny.

Zeolit literówka ;)

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [240l] Ogólny

Postautor: mimo12 » 13 września 17, 17:35

To Ancistrus sp.
Nie zauważyłem, ale przyda się więcej- np. zamiast skały, bo o tą skałę mogę się poranić.

Skalary to spore ryby. A zbrojniki to nieźli syfiarze.

Naprawdę przyda się większa filtracja, jak i miękka woda.

Pawkuu
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 19 sierpnia 17, 05:07
Lokalizacja: Małkinia Górna

Re: [240l] Ogólny

Postautor: Pawkuu » 13 września 17, 17:48

Jutro kupię testy wody. Jeśli naprawdę ta skała tak zatwardza to zastąpimy ją korzeniem.

Co do filtra. Poszukam jakiegoś nie drogiego drugiego kubełka. Zawsze lepiej mieć dwa mniejsze niż jeden duży.

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [240l] Ogólny

Postautor: mimo12 » 13 września 17, 18:02

Na 99,9% zatwardza.
Testy na destylowanej przez kilka dni.

HW302 albo 303

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [240l] Ogólny

Postautor: barttsw » 13 września 17, 18:12

chetnie sprzedam hw :P
a tak powaznie to hw najlepszy wybor za ta cene :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości