Akwarium 240l

Ang3l1ka

Re: Akwarium 240l

Postautor: Ang3l1ka » 12 września 17, 11:47

W drugim zbiorniku 72l nie mam rakow. Są 2 zbrojniki i Danio no i piskorka kuhla.slimaki były średnie. Ładnie rosły skorupka bez ubytków i tak sobie żyła aż do niedawna ...wrzucilam specjalnie jednego z mojego dużego zbiornika (Ampularie ) aby zobaczyć czy przeżyje i po 3 dniach padla

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Akwarium 240l

Postautor: mimo12 » 12 września 17, 13:45

Hmm. Ciekawe. Mogłaby to być starość, ale wtedy przerzucony nie powinien paść.
Nie dołożyłaś jakichś nowych pokarmów, środków, ozdób sztucznych?

Co do 72l. Zbrojniki( jeżeli to Ancistrus sp.) wymagają minimum 80 cm zbiornika, a piskorki piasku na dnie, te gatunki wymagają wody kwaśnej, zbrojniki mogą być w obojętnej, a danio to woda obojętna.

Ang3l1ka

Re: Akwarium 240l

Postautor: Ang3l1ka » 12 września 17, 16:16

Nic nowego nie dawałam ozdób sztucznych nie trawię więc nie mam ani jednej w akwa a co do zbrojnikow sa to albinosy które zamierzam przerzucić do 240l zbiornika ...piskorek ma piach na dnie Ale co do odczynu wody ciężko mi powiedzieć pokazuje mi obojetny i wode miekka ale póki nie kupię testów kropelkowych pewnosci 100% nie mam paski to szajs wiec nawet nie mierze bo w każdym zbiorniku pokazuje mi to samo.co jest chyba raczej nie mozliwe
A nadal nurtuje mnie dlaczego ślimaki padają.
Co do obsady kupowałam bez mierzenia parametrów co w zoologicznym wcisneli dziady i tu się przyznaje błąd popełniłam..ale postaram się to naprawić było to dosyć dawno póki co żyją bo żyją ale postaram się dostosować jak trzeba będzie kupię kolejny zbiornik i dostosuje to gatunkow :)

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Akwarium 240l

Postautor: mimo12 » 12 września 17, 17:00

Jak albino, to na 99% Ancistrus sp.
Zbrojniki czasem kopią, piasek też będzie potrzebny, na łamanym żwirze będą mieć poranione brzuszki.


Ang3l1ka pisze:Co do obsady kupowałam bez mierzenia parametrów co w zoologicznym wcisneli dziady i tu się przyznaje błąd popełniłam..ale postaram się to naprawić było to dosyć dawno póki co żyją bo żyją ale postaram się dostosować jak trzeba będzie kupię kolejny zbiornik i dostosuje to gatunkow :)


Można też starać się oddać niepasujące ryby. Stawianie tylu baniek, to jednak spore wyzwanie na początek. W szczególności, że wymagałoby to dostosowywania parametrów wody dla większości ryb.

Ang3l1ka

Re: Akwarium 240l

Postautor: Ang3l1ka » 13 września 17, 12:40

Masz rację. Zapytam w zoologicznym

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Akwarium 240l

Postautor: barttsw » 13 września 17, 12:44

Ang3l1ka pisze:Masz rację. Zapytam w zoologicznym

takich porad unikaj jak ognia

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Akwarium 240l

Postautor: mimo12 » 13 września 17, 14:08

barttsw pisze:
Ang3l1ka pisze:Masz rację. Zapytam w zoologicznym

takich porad unikaj jak ognia


Myślę, że chodziło o to:
mimo12 pisze:Można też starać się oddać niepasujące ryby

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Akwarium 240l

Postautor: barttsw » 13 września 17, 14:25

Maciej jak oddac to tak choc sam wiesz jak to wyglada

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Akwarium 240l

Postautor: mimo12 » 13 września 17, 16:02

Wiem, ale przynajmniej ma się spokój w akwarium, jeżeli już się uda.

Ang3l1ka

Re: Akwarium 240l

Postautor: Ang3l1ka » 13 września 17, 20:02

A co myślicie o mojej filtracji ? Da rady ? Mam jeszcze filtr wewnętrzny turbo shot 750 aquaael na razie usunęłam bo stwierdziłam że obecny da radę..jak wy to widzicie ?
Powiedzcie mi ogólnie o oświetleniu itp czy coś w moim zbiorniku nie pasuje itp ?

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Akwarium 240l

Postautor: mimo12 » 13 września 17, 20:14

Edytuj posty, jak chcesz coś dodać, a nikt jeszcze nie odpowiedział.

Filtracja i oświetlenie są dobrze dobrane. Światło pod najmniej wymagające pod tym względem rośliny, ale nie znaczy, że złe. ;)

Ang3l1ka

Re: Akwarium 240l

Postautor: Ang3l1ka » 16 września 17, 07:53

Ok Wybacz uczę sie korzystać z forum Heh :) To Bardzo się cieszę że chociaż tego nie spapralam :)
Mam jeszcze pytanie co do grzałki
Miałam z nią nieciekawa sytuację nastawilam na 26 stopni.Rano budzę się a tam 29 a ona nadal co chwilę się odpalala. Wylaczylam ja całkiem i mam 25 st na szczęście wszystkie ryby to zniosly i żadna krewetka nie padła. Muszę kupić nową dobra i nie zawodna grzalke nie dziada chińskiego. Co polecisz ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości