[225] Akwarium 225l - kodzaj11

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: [225] Akwarium 225l - kodzaj11

Postautor: kodzaj11 » 16 lutego 18, 23:20

Obrazek

Roślinność ruszyła, "raczej" wszystko się przyjęło, jeszcze nie wiem jak trawniki bo stoją w miejscu ale i pojawiły się pierwsze problemy, Proh2o jeszcze lekko zatwardza wodę i pojawia się brązowy nalot na liściach, na żwirku też się pojawił, od razu usunięty, według Rafała to brunatnica, więc zwiększamy moc oświetlenia i zobaczymy co będzie się działo dalej.

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: [225] Akwarium 225l - kodzaj11

Postautor: kodzaj11 » 2 marca 18, 18:08

Aktualizacja, zdjęcia po dzisiejszej podmiance, trochę roślin przyciąłem, niektóre powyciągałem i spody wyrzuciłem a górne części na nowo posadziłem, małe przemeblowanie, odessałem większość brunatnicy, pojawiła się zielenica punktowa na szybach w niewielkich ilościach, kończy się mi butla mam nadzieję, że na ten weekend jeszcze wystarczy bo jak nie to będzie porażka, niedługo biorę się za testy, zobaczymy jakie skarby skrywa ta woda :)


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: [225] Akwarium 225l - kodzaj11

Postautor: kodzaj11 » 8 marca 18, 20:50

Kurde, szkoda, że tutaj tak mało rośliniarzy i z początku mi nie pomogli tylko tyleee kasy poszło w błoto, teraz tak fajnie prowadzi się akwarium, wszystko rośnie, jakieś drobne problemy, brunatnica już prawie całkowicie zeszła, drobne zielenice punktowe pojawiają się po kilku dniach po podmianie na spodzie przedniej szyby, czyli tam gdzie najmniej roślin. Teraz mam mały problem ze szczelnością układu co2 ale i to przeskoczymy :)
Dziś podmiana i ostre cięcie, zagęszczamy, erectusa tylko zostawiłem, już fajne kępki się robią, jutro jadę po ryby.

Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [225] Akwarium 225l - kodzaj11

Postautor: Hunter » 9 marca 18, 06:15

No i fanie :) Da się bez jonizatora? :P

Kurde, szkoda, że tutaj tak mało rośliniarzy

Mało, bo są tu gnębieni. Że parametry wody wysokie, że CO2 trujące itp, a w praktyce jak widać wodę masz tak dopieszczoną parametrowo, że nie jeden posiadacz akwarium "biotopowego" wód miękkich takich warunków nie spełnia :)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: [225] Akwarium 225l - kodzaj11

Postautor: kodzaj11 » 9 marca 18, 21:23

Pojawiły się kolejne problemy, pisałem Ci Rafał na priv ale po ostatnich testach i kilku opiniach prawdopodobnie to przez ten od kilku tygodni niewykrywalny fosfor w słupie, podniosłem teraz dawkę troszkę wyżej i zobaczymy co mi jutro test wykaże jak dalej nic to się znowu podniesie dawkę, w każdym bądź razie startuje w kolejnym konkursie, trzymajcie kciuki, najbardziej zależy mi na 2gim miejscu :P bo najfajniejsza nagroda.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [225] Akwarium 225l - kodzaj11

Postautor: Hunter » 10 marca 18, 11:02

Co to za konkurs? :D
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: [225] Akwarium 225l - kodzaj11

Postautor: kodzaj11 » 11 marca 18, 17:46

Dla początkujących akwarystów, w walce biorą pojedyncze sztuki roślinek z naszych baniaków, do wygrania jakiś tam filtr, zestaw nawozów qual dropa i jakaś tam grzałka.
Ja wystawiłem swojego erectusa :)

Awatar użytkownika
michal_77
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 236
Rejestracja: 3 marca 15, 15:24
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [225] Akwarium 225l - kodzaj11

Postautor: michal_77 » 11 marca 18, 22:36

Widzę, że wystartowaliśmy ze swoimi akwariami dokładnie w tym samym dniu :D
Jak patrzę na fotki Twojego akwarium to troszkę mi brakuje jakichś dodatków typu korzeń czy skałka, no i to niebieskie tło na razie mocno dominuje całą kompozycję. Ale wiadomo, to dopiero początek i wszystko musi porządnie zarosnąć. Nie wiem czy to trafne spostrzeżenie, ale patrząc na ilość i różnorodność gatunków roślin, chcesz uzyskać efekt typowego rośliniaka/holendra. Jestem ciekaw jak Ci się to rozwinie. Trzymam kciuki i na bieżąco obserwowuję wątek :wink:

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: [225] Akwarium 225l - kodzaj11

Postautor: kodzaj11 » 15 marca 18, 22:05

W ten sam dzień? Widziałem, że podobnie ale nie zwracałem uwagę na dni :)
Co do tła, rok temu jak startowałem w ogóle pierwszy raz z akwarystyką po kilkunastu latach miałem czarne tło... Później myślę - każdy prawie akwarium roślinne ma z czarnym tłem, stwierdziłem, że będę inny i podszedł taki kolor, widziałem mieli i z białymi ale wolę niebieski... Korzeni i kamieni też miałem sporo ale wszystko wyleciało dla roślin i tak już zaczyna mi brakować miejsca :) Zamiarem jest stworzenie Holendra ale co z tego wyjdzie to zobaczymy, najbardziej męczące są te glony, z samego początku mnóstwooooo brunatnicy, później zielenice punktowe, praktycznie uporałem się z nimi ale teraz pojawiły się już i nitki i pył na szybach, choć pył widzę, że już nie nawraca a nitki - i z nimi sobie poradzimy, zakładam, że albo przedobrzyłem z mikro tydzień temu albo już długo niewykrywalny fosfor spowodował coś takiego. Baniak już ładnie zarasta fotka z dzisiaj:

Obrazek

Jutro podmianka to pod nóż pójdzie przód bo trochę za wysoko już wyskoczył.
Wymieniłem reduktor, niby nie zlatuje tak gaz jak wcześniej ale nadal coś się mi nie podoba, poszedłem za Twoim przykładem i zakupiłem sobie induktor, co dzień lekko odkręcam zaworek precyzyjny bo ciągle induktor pokazuje zieleń i nie mogę przedobrzyć :) dlatego coś mi tutaj nie gra...

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: [225] Akwarium 225l - kodzaj11

Postautor: abiba » 15 marca 18, 22:44

indykator (?)

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: [225] Akwarium 225l - kodzaj11

Postautor: kodzaj11 » 15 marca 18, 22:48

Sory, przemęczony już jestem tymi zmianami... Tak jak dziś przyjechała do mnie siostra zapraszać mnie na swoje wesele i 2x do niej napisałem "jutro" w jednym zdaniu :P ale to i tak nic z tym jak ostatnio w pracy z szatni poszedłem zanieść torbę z jedzeniem nie do kuchni a do kibla hehe

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: [225] Akwarium 225l - kodzaj11

Postautor: jurkin » 15 marca 18, 23:32

Ładnie zarasta, co2 dozujesz z kostki? nie lepiej zainwestować w reaktor?

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: [225] Akwarium 225l - kodzaj11

Postautor: abiba » 15 marca 18, 23:39

reaktor to jednak pewne ryzyko. jak coś spartoli sie z regulacja to najwyżej stracisz więcej gazu mając szanse na zachowanie ryb
W reaktorze wszystko sie rozpuści i wytrujesz obsadę . Chyba ze stosujesz regulator (tzw komputer pk)

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: [225] Akwarium 225l - kodzaj11

Postautor: kodzaj11 » 15 marca 18, 23:46

Nikomu nie zabraniam zainstalowania reaktora :)
Ja na razie reaktorowi mówię - NIE :)

Kostka jest o wiele lepsza niż niejeden dyfuzor szklany ze spiekiem ceramicznym, już chyba 6ty tydzień (tak z pamięci) leci tego baniaka i ciągle z kostki unosi się dymek bąbelków(tzw mgiełka), w tym szklanym już robiły się duże bąble a cena też daje wiele do życzenia.

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: [225] Akwarium 225l - kodzaj11

Postautor: kodzaj11 » 23 marca 18, 19:20

Obrazek

Dziś zaczął się 8my tydzień baniaczka.
W końcu ruszyły trawniki, wystrzeliły i mam nadzieję, że szybko obrosną przód akwarium.
Wyszedł wysoki Azot, ciągle niewykrywalny Fosfor.
Pylenie na szybach minęło, nitki tylko gdzieniegdzie, drobne krasnorostki można nawet rzec, na jednym krzaczku parvuli i jedna malutka kępka na rotali wallichii.

Z nowości, zacząłem stosować Femange Algen Stop General zapobiegawczo, trochę mniej jak docelowa dawka w obawie o krewetki.

Światło już na 70% świeci.

Wrzuciłem zoolek aquafix no3 zobaczymy co to jest warte jak nie pomoże to do prefiltru zamiast jednej gąbki wpadnie pewnie purigen.

Butla już ponad 2 doby utrzymuje ten sam stan gazu po wymianie szybkozłączki na złączkę metalową zakręcaną, czyżby sukces? :P

Muszę coś pomyśleć o małym przemeblowaniu, bo undulata coś mi marnieje być może ma za dużo światła i trzeba ja posadzić w cieniu jakiejś innej roślinki, na razie jeszcze czekam, dopiero co przeminęły gloniska może jeszcze jej odda.

Trzeba już powoli myśleć też o wybarwianiu, jak przygazowałem więcej dwutlenku to rotala wallichii nabrała fajnych kolorów teraz skręciłem w obawie o ryby i wróciła z powrotem do poprzednich kolorów. To mi podpowiada, Konrad w przyszłym miesiącu inwestujemy w komputer i elektrozawór :P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości