4-miesięczne 54l - moje pierwsze :)

Początkująca
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 15 kwietnia 17, 20:31

4-miesięczne 54l - moje pierwsze :)

Postautor: Początkująca » 25 kwietnia 17, 21:17

Moje Pierwsze kroki w cudownym świecie akwarystyki :)
Narazie nie jest to łatwe ale nieustannie się uczę i naprawiam błędy więc jestem dobrej myśli :) mam nadzieje że jak wszystko ogarne i się nauczę to niedługo zamienie akwa na większe-takie mam marzenie...
Ponieżej link do zdjęcia mojego akwarium. Co myślicie? ;)
http://pl.tinypic.com/usermedia.php?uo= ... h4l5k2TGxc

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: 4-miesięczne 54l - moje pierwsze :)

Postautor: mimo12 » 25 kwietnia 17, 21:26

Dla gupików, przy zwiększeniu filtracji ok, jak do tego platki, to obu gatunków same samce. Bystrzyki, zbrojniki nie powinny się tu znaleźć ze względu na parametry, zbrojki za duże do 60 cm akwa. Kiryski też średnio pasują. No i zbrojki, kiryski wymagają piachu.

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: 4-miesięczne 54l - moje pierwsze :)

Postautor: wespazjan » 25 kwietnia 17, 21:28

Ponieważ jesteś skłonna do nauki, to Ci powiem: jeśli to, co wyglądaa mi na kiryska faktyycznie nim jest, to koniecznie potrzebuje piasku. Chociaż plaże jakąs. Poza tym to ryba stadna, minimum 6 sztuk. Z tym ze nie wiem, czy w takim litrażu nie musialyby to być jakieś mniejsze gatunki kirysków.

Większość osob tu bardzo nie lubi sztucznych dekoracji. Ja zameczków i innego kiczu też nie lubię, ale to, co Ty masz mi się podoba. Z tym, ze lepiej by wyglądało jakby za tym była bujniejssza roślinnośc, z której ruiny się "wyłaniają"
Obrazek

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 4-miesięczne 54l - moje pierwsze :)

Postautor: Dhuz » 25 kwietnia 17, 21:31

Za rok ten 'glonojad', czy raczej wąsacz pospolity potroi masę i zasra Ci akwarium. Masz ryby o odmiennych potrzebach, zacznij zatem czytać o akwarystyce i szykować się do unormowania sobie obsady. Trzymam kciuki, bo miałem podobne początki, tylko dostep do wiedzy był bardziej utrudniony ;)

Początkująca
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 15 kwietnia 17, 20:31

Re: 4-miesięczne 54l - moje pierwsze :)

Postautor: Początkująca » 25 kwietnia 17, 21:32

Planuje zmienić filtr na fzn-2, sle czekam do wypłaty:/
Co do obsady to od forumowiczów już wiem że jest do zmiany i zbieram się aby wywieźć nieodpowiednie gatunki do zoologika. Docelowo chciałabym aby zostały gupiki i platki.
Ale dlaczego w takim połaczeniu to tylko samce???

Początkująca
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 15 kwietnia 17, 20:31

Re: 4-miesięczne 54l - moje pierwsze :)

Postautor: Początkująca » 25 kwietnia 17, 21:34

Dhuz pisze: Masz ryby o odmiennych potrzebach, zacznij zatem czytać o akwarystyce i szykować się do unormowania sobie obsady.

Niestety Pan w zoologicznym mówił że w moim akwarium wszystkie te rybki mogą dobrze rszem funkcjonowac. Dopiero po zalogowaniu się na to forum dowiedziałam się że prawie wszystko co mówili mi w zoologicznym to bzdura. Szkoda tylko że przez te błędne informacje z zoologicznego muszę teraz tyle zmieniać :(

Początkująca
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 15 kwietnia 17, 20:31

Re: 4-miesięczne 54l - moje pierwsze :)

Postautor: Początkująca » 25 kwietnia 17, 21:39

wespazjan pisze:Ja zameczków i innego kiczu też nie lubię, ale to, co Ty masz mi się podoba. Z tym, ze lepiej by wyglądało jakby za tym była bujniejssza roślinnośc, z której ruiny się "wyłaniają"

Hmm...może to i dobry pomysł. Pomyśle i może coś tam posadze to też rybki będą miały więcej schronienia. Musze poszukać jakiejś roślinki która fajnie by tam wyglądała.
Dziękuję za sugestię :)

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: 4-miesięczne 54l - moje pierwsze :)

Postautor: mimo12 » 25 kwietnia 17, 21:40

Bo jak zaczną Ci się rozmnażać na potęgę dwa gatunki żyworódek, to zrobi Ci się bagienko w akwarium niestety. Zbiornik będzie zanadto zasyfiony.

W zoologach najczęściej nie mają wiedzy o rybach, poza tym chcą wcisnąć ludziom, ile się da, żeby jak najwięcej zarobić.

Pozwolę sobie w innym odcieniu: Używaj opcji "Edytuj", jak chcesz dodać coś do posta, a jeszcze nie ma odpowiedzi. :P

Początkująca
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 15 kwietnia 17, 20:31

Re: 4-miesięczne 54l - moje pierwsze :)

Postautor: Początkująca » 25 kwietnia 17, 21:45

mimo12 pisze:Bo jak zaczną Ci się rozmnażać na potęgę dwa gatunki żyworódek, to zrobi Ci się bagienko

No nie wiem...jak na razie to chyba trzy samiczki urodziły a ja nawet narybku nie zobaczyłam bo tak szybko stał się pokarmem...

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: 4-miesięczne 54l - moje pierwsze :)

Postautor: mimo12 » 25 kwietnia 17, 21:47

Uwierz, przy samych żyworódkach w akwa będą spore szanse na odchów części ryb. Obecnie największą robotę z młodymi robią prawdopodobnie bystrzyki.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 4-miesięczne 54l - moje pierwsze :)

Postautor: Dhuz » 26 kwietnia 17, 04:40

Taaa, w zoologiku wszystkie rybki 'mogą ze sobą być', nie mają żadnych wymagań, bo to 'czempiony na kranówce chowane' itp. :P Tak, jak mówię - powoli zacznij czytać (ważne, by nie spocząć na laurach), przede wszystkim zapewnij zwierzakom dobrą opiekę na tyle, na ile na razie potrafisz podmieniając regularnie wodę i dając dobrej jakości pokarm i pomyśl, czy nie uda Ci się gdzieś w ciągu roku założyć np. 80-centymetrowego zbiornika. Jajożyworódki mają bardzo brzydki zwyczaj przegęszczania akwarium ilością młodych - może teraz nie masz przychówku, ale to się zmieni. A pojawienie się nagle 100 młodych, rosnących rybek w 54l akwarium to będzie jego zagłada.

Początkująca
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 15 kwietnia 17, 20:31

Re: 4-miesięczne 54l - moje pierwsze :)

Postautor: Początkująca » 26 kwietnia 17, 06:17

Myśle cały czas nad zmianą na takie min. 112 l i mam nadzieję że to mi się uda, ale na razie musze z tym poczekac ze względu na kasę :/
Ale w ciągu roku może się uda

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: 4-miesięczne 54l - moje pierwsze :)

Postautor: barttsw » 26 kwietnia 17, 06:34

lepiej dołóż i kup 160 to nie wielka róznica a możliwości o wiele wieksze

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 4-miesięczne 54l - moje pierwsze :)

Postautor: Dhuz » 26 kwietnia 17, 06:53

Początkująca pisze:Myśle cały czas nad zmianą na takie min. 112 l i mam nadzieję że to mi się uda, ale narazie musze z tym poczekac ze względu na kasę :/
Ale w ciągu roku może się uda

Mam w domu 112l. Nie-op-ła-cal-ne. Dostajesz 80cm zbiornika wyciągniętego zbędnie w górę, niewygodnego w aranżacji. 100x40x40 i masz fajne wymiary (m. in. na zbrojnika!). A mniejsze akwa może przecież zostać w pobliżu na coś innego :)

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: 4-miesięczne 54l - moje pierwsze :)

Postautor: Anka cyganka » 26 kwietnia 17, 08:13

Jeżeli nie chcesz hodować jakiś wysokich ryb typu skalar to lepiej kupić akwa dłuższe niż wyższe ale to na przyszłość. Odniósę się jeszcze tylko do wyglądu bo obsadę już wiesz :wink: ale tak jak większość tutaj też uważam że zamiast tych ozdób lepiej będzie wygladac jakiś korzeń czy kamień i żywe rośliny jak zmienisz to się sama przekonasz że dużo lepiej tak to :ok: wygląda

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości