4-miesięczne 54l - moje pierwsze :)

Początkująca
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 15 kwietnia 17, 20:31

Re: 4-miesięczne 54l - moje pierwsze :)

Postautor: Początkująca » 26 kwietnia 17, 20:53

Anka cyganka pisze:zamiast tych ozdób lepiej będzie wygladac jakiś korzeń czy kamień i żywe rośliny jak zmienisz to się sama przekonasz że dużo lepiej tak to :ok: wygląda

Zgadzam się że lepiej wyglądałby korzeń. I pierwotnie tam miał być właśnie korzeń. Kupiłam jakiś w zoologiku, leżał miesiąc w wodzie i niestety nie chciał tonąć :( więc do korzeni się na razie zraziłam.
A wszystkie roślinki są żywe.

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: 4-miesięczne 54l - moje pierwsze :)

Postautor: mimo12 » 26 kwietnia 17, 21:19

Korzeń musi namoknąć. Ułatwić możesz mu to przez gotowanie go, aczkolwiek lepiej po prostu wsadzić do wiadra albo do akwarium i obciążyć kamieniami. Sprawdzać co tydzień- dwa, czy tonie.

Początkująca
Narybek
Narybek
Posty: 39
Rejestracja: 15 kwietnia 17, 20:31

Re: 4-miesięczne 54l - moje pierwsze :)

Postautor: Początkująca » 27 kwietnia 17, 07:10

Miesiąc leżał w misce z wodą przyduszony kamieniem i nic :( może poprostu był zły ten korzeń

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: 4-miesięczne 54l - moje pierwsze :)

Postautor: barttsw » 27 kwietnia 17, 07:14

co to za korzen ?

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: 4-miesięczne 54l - moje pierwsze :)

Postautor: wespazjan » 27 kwietnia 17, 10:33

mojemu korzeniowi zajęło 4 miesiące zanim zaczął tonąć. Ja się bałam obciążać kamieniami, bo obawiałam się że może mi się zsunąć jakiś i zbić szybę. Testowałam różne metody zaczpiania. W końcu żyłkami z 4 stron przywiązałam go do blaszki z porządnej stali nierdzewnej i ją wkopałam pod podłoże. Ale miałam piasek, więc było łatwiej niż przy żwirku.
Ja miałam co prawda korzeń znaleziony, ale te kupne niestety też często nie toną.
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości