112 litrów, trochę kamieni do tego pseudotropheus saulosi, czyli Malawi według mnie ;)

Jak wam się podoba?

ocena:1
0
Brak głosów
ocena:2
0
Brak głosów
ocena:3
0
Brak głosów
ocena:4
0
Brak głosów
ocena:5
2
100%
 
Liczba głosów: 2
revoc8991
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 16 kwietnia 17, 15:57

112 litrów, trochę kamieni do tego pseudotropheus saulosi, czyli Malawi według mnie ;)

Postautor: revoc8991 » 16 kwietnia 17, 16:02

Hej,
Jestem Marcin, mam 18 lat i około dwa lata temu zacząłem przygodę z Malawi.
Jeśli możecie to zapraszam do obejrzenia filmu przedstawiającego moje akwarium :)

https://www.youtube.com/watch?v=UXxhimFtM_c

Awatar użytkownika
Mattija2
Ryba
Ryba
Posty: 359
Rejestracja: 17 września 15, 16:05

Re: 112 litrów, trochę kamieni do tego pseudotropheus saulosi, czyli Malawi według mnie ;)

Postautor: Mattija2 » 16 kwietnia 17, 20:30

Hej,

Na Malawi nie znam się zbyt dobrze, natomiast w opisie filmu napisałeś, że to akwa jest parę dni po restarcie. Wpuściłeś obsadę do niedojrzałego zbiornika? Malawi wymaga wydajnej filtracji, dokładając ryby do nieustabilizowanego zbiornika (za niedługo pik NO2) możesz narobić sobie problemów.

Wystrój na +, przestronnie i dużo miejsca dla 2+2. Co do obsady niech wypowie się ktoś inny, natomiast jak na Malawi to pewnie maks możliwości.

Opisz zbiornik według wytycznych regulaminu, lepiej się dogadamy.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: 112 litrów, trochę kamieni do tego pseudotropheus saulosi, czyli Malawi według mnie ;)

Postautor: barttsw » 16 kwietnia 17, 20:32

2 samce w 80 cm powodzenia zaraz sie zacznie

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: 112 litrów, trochę kamieni do tego pseudotropheus saulosi, czyli Malawi według mnie ;)

Postautor: mimo12 » 17 kwietnia 17, 01:29

Mattija2 pisze:Hej,

Na Malawi nie znam się zbyt dobrze, natomiast w opisie filmu napisałeś, że to akwa jest parę dni po restarcie. Wpuściłeś obsadę do niedojrzałego zbiornika? Malawi wymaga wydajnej filtracji, dokładając ryby do nieustabilizowanego zbiornika (za niedługo pik NO2) możesz narobić sobie problemów.


Restart można zrobić przy pracującym na starej wodzie filtrze, więc niekoniecznie wiąże się to z wielką tragedią. ;)


Wygląd na plus.
No, ale też się przyczepię do opisu i ryb. Napisz coś więcej o akwa, sprzęcie, rybach. Rozmnożyły Ci się? Masz jakieś foty?
No i układ 2+2 raczej szybko skończy się źle. Albo jeden samiec albo 3+, ale to przy większym dnie. Tu chyba harem by się wpasował, ale w razie czego proszę o poprawkę od tych zajmujących się Malawi kiedykolwiek. Siedzę w innych pielęgnicach(pielęgniczkach).

Awatar użytkownika
Mattija2
Ryba
Ryba
Posty: 359
Rejestracja: 17 września 15, 16:05

Re: 112 litrów, trochę kamieni do tego pseudotropheus saulosi, czyli Malawi według mnie ;)

Postautor: Mattija2 » 17 kwietnia 17, 11:01

Nie było mowy o starej wodzie i filtrze - stąd moja dygresja ;)

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: 112 litrów, trochę kamieni do tego pseudotropheus saulosi, czyli Malawi według mnie ;)

Postautor: wespazjan » 17 kwietnia 17, 18:41

ja nie głosuję, to bo będzie nie fair.
Otaczają mnie fani Malawi, więc to co powiem, jest bardzo ryzykowne ale... dla mnie każde Malawi jest jakieś takie nudne :P
Obrazek

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: 112 litrów, trochę kamieni do tego pseudotropheus saulosi, czyli Malawi według mnie ;)

Postautor: mimo12 » 20 kwietnia 17, 11:34

Nie otaczają Cię sami fani Malawi. Ja wolę Tangę. :P

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: 112 litrów, trochę kamieni do tego pseudotropheus saulosi, czyli Malawi według mnie ;)

Postautor: barttsw » 20 kwietnia 17, 11:35

Tanga najlepszy biotop :)

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: 112 litrów, trochę kamieni do tego pseudotropheus saulosi, czyli Malawi według mnie ;)

Postautor: wespazjan » 20 kwietnia 17, 18:42

wpisuję w google "tanganika" i oglądam zdjęcia
Wpisuję "malawi" i... mam wrażenie że oglądam te same zdjęcia :P

Nie widzę różnicy, poza obsadą :P
Obrazek

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: 112 litrów, trochę kamieni do tego pseudotropheus saulosi, czyli Malawi według mnie ;)

Postautor: mimo12 » 20 kwietnia 17, 18:50

I tu o obsadę chodzi. :P
No i choćby muszle.
Poza tym, z tego, co mi się przewinęło przed oczami, w Tandze da się więcej roślin utrzymać przy niektórych rybach, więc i aranż może być inny. :P

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: 112 litrów, trochę kamieni do tego pseudotropheus saulosi, czyli Malawi według mnie ;)

Postautor: barttsw » 20 kwietnia 17, 21:25

zachowanie muszlowców jest genialne malawka beee

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: 112 litrów, trochę kamieni do tego pseudotropheus saulosi, czyli Malawi według mnie ;)

Postautor: Peter007 » 20 kwietnia 17, 21:42

Ja już sie niw mogę doczekać ;)
W drodze ku Tanganice

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości