90L - Neonkarium

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: 96l Neonko-Gupikarium

Postautor: abiba » 18 kwietnia 17, 21:26

Wilkołak pisze:Dziś odkleiłem to tło, co miałem takie nie teges.
Teraz się zastanawiam czy:

A) kupować tło foliowe i przyklejać?

B) Pomalować szybę z tyłu na ciemny niebieski,czarny albo nie wiem na jaki. :niewiem:


Ja pomalowałem i jest nie do podrobienia - polecam

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: 96l Neonko-Gupikarium

Postautor: Anka cyganka » 18 kwietnia 17, 21:27

Dla mnie najlepiej do zwykłego akwa pasuje czarne tło, kupiłam zwykle w akwarystycznym za parę groszy

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: 96l Neonko-Gupikarium

Postautor: Peter007 » 18 kwietnia 17, 21:43

Lepiej jednak coś przykleić na wypadek jakby z czasem się coś odwidziało.
W drodze ku Tanganice

Awatar użytkownika
Wilkołak
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 11 października 16, 15:10
Lokalizacja: Z za lasu.

Re: 96l Neonko-Gupikarium

Postautor: Wilkołak » 23 kwietnia 17, 16:21

abiba pisze:
Wilkołak pisze:Dziś odkleiłem to tło, co miałem takie nie teges.
Teraz się zastanawiam czy:

A) kupować tło foliowe i przyklejać?

B) Pomalować szybę z tyłu na ciemny niebieski,czarny albo nie wiem na jaki. :niewiem:


Ja pomalowałem i jest nie do podrobienia - polecam


A wiesz może jak ta farba się nazywała, bo chciał bym pomalować i żeby to nie zeszło.

Awatar użytkownika
Wilkołak
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 11 października 16, 15:10
Lokalizacja: Z za lasu.

Re: 96l Neonko-Gupikarium

Postautor: Wilkołak » 29 kwietnia 17, 18:24

Więc tak kupiłem emalię w sprayu czarną, w sklepie z częściami samochodowymi.

Zabespieczyłem taflę wody folią do kanapek to znaczy okleiłem akwarium z góry.

Po czym, przystąpiłem do malowania nie zabezpieczając parapetu za akwa :roll: prócz szyby, pomalowało się trochę parapetu i kawałek ściany. :P
Włączyłem wiatrak, by pozbyć się smrodu farby i by farba szybciej wyschła.

Wszystko było ok przez jakieś 2-3 dni, po czym farba spłynęła. :(
Nie cała ale postały "dziury" musiałem nie dokładnie odtłuścić.
Kupię nową farbę i jeszcze raz pomaluje.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: 96l Neonko-Gupikarium

Postautor: Hunter » 30 kwietnia 17, 09:06

Złą farba.
Dopytaj abiby np na PW co to była za farba, może nie zauważył wpisu na forum.
Nie łatwo pomalować szybę farbą, coś o tym wiem.
Wiele osób poleca malowanie szyb, ale jak zapytasz o konkrety jakiej farby użyć to dyskusja nagle ucina się 8)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Wilkołak
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 11 października 16, 15:10
Lokalizacja: Z za lasu.

Re: 96l Neonko-Gupikarium

Postautor: Wilkołak » 14 maja 17, 10:26

W czwartek (11.05.2017) przyjechała do mnie świetlówka Led Aquael Leddy Tube Retro Fit 16Wat Plant.
Póki co, prócz zwiększenia ilości światła w akwa, nie zauważalnym pozytywnych czy negatywnych zmian.
Ale to chyba za krótki okres, by rośliny zaczęły szaleć. Zacząłem też systematyczne nawożenie nawozami w płynie.

Odłączyłem na razie Co2 z 96l, bo mi glony wyskoczyły na szybach.

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: 96l Neonko-Gupikarium

Postautor: abiba » 14 maja 17, 10:38

Wilkołak pisze:...
Odłączyłem na razie Co2 z 96l, bo mi glony wyskoczyły na szybach.


Trochę dziwne -zwykle przyjmuje sie że odłączenie CO2 lub spadek dozowania stanowi poważną przyczynę wysypu glonów. Jakoś niegdy sie nie spotkałem z twiedzeniem że podawanie CO2 przyczynia sie do powstawania glonów ( w każdym razie jako głowna/bezpośrednia przyczyna)

Awatar użytkownika
Wilkołak
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 11 października 16, 15:10
Lokalizacja: Z za lasu.

Re: 96l Neonko-Gupikarium

Postautor: Wilkołak » 14 maja 17, 13:40

U mnie może ten pył na szytbach wyskoczył z tego powodu że miałem za mało światła teraz po dołożeniu leddy tube jest go wiecej.
jak mi minie te pylenie to podłącze Co2 albo jak bede widział po roślinach braki.


Jeszcze jedno słowo w kwestii tych świetlówek Leddy tube. Jak to się grzeje, to jest gorętsze od zwykłej świetlówki. :shock:
Musiałem postawić mrożoną szklankę z wodą, bo pokrywa była wyraźnie gorąca. W dotyku może nie parzyła, ale tak ze 30+C to by było. :o

Tak się zastanawiam, bo nie wiem jak się grzeją zwykłe leddy ale, to mogą być power ledd, bo gorące to jest że łoj.


Wykonałem mały domowy test temperatury.

Akwarium stoi na oknie od południa ale, w tej chwili słońce na nie nie świeci.
Zdjąłem pokrywę i położyłem ją tak, by mieć dostęp do świetlówek. Wyłączyłem świetlówkę (zwykłą) 18 wat, a pozostała włączona tylko Leddy tube 16. Położyłem na tej świetlówce termometr akwarystyczny i odczekałem jakieś 5 min, obecnie temperatura wynosi 47 stopni na termometrze. :shock: Bardzo się grzeje ta świetlówka od Aquaella.

slawekj
Ryba
Ryba
Posty: 276
Rejestracja: 3 stycznia 10, 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: 96l Neonko-Gupikarium

Postautor: slawekj » 15 maja 17, 07:40

Wilkołak pisze:U mnie może ten pył na szytbach wyskoczył z tego powodu że miałem za mało światła teraz po dołożeniu leddy tube jest go wiecej.
jak mi minie te pylenie to podłącze Co2 albo jak bede widział po roślinach braki.

Pył na szybach to najczęściej braki makro w szczególności azot i CO2. Więcej światła i zapotrzebowanie rośnie. CO2 obowiązkowo.
KNO3 podnieść azot do 20 ppm i nie bać się większego poziomu. NO3 w soli KNO3 nieorganicznej jest całkowicie obojętny dla organizmów żywych. PO4 wyrównać. Nie lać przez tydzień mikro bo nadmiar też powoduje pył.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: 96l Neonko-Gupikarium

Postautor: Hunter » 15 maja 17, 08:51

Wilkołak pisze:Tak się zastanawiam, bo nie wiem jak się grzeją zwykłe leddy ale, to mogą być power ledd, bo gorące to jest że łoj


Hehe nie, Leddy Tube Aquaella to nie są power ledy :D
Mam belkę opartą na power led wykonania kolegi z forum szczegóły tu. Minimalnie wyczuwam różnicę temperaturową pomiędzy zgaszoną belką rano, a palącą się 12h wieczorem.

Wilkołak pisze:Akwarium stoi na oknie od południa ale, w tej chwili słońce na nie nie świeci.

Fatalne umiejscowienie akwarium :shock: Teraz słońce nie świeci, ale w czerwcu-sierpniu będziesz miął po 40* w akwarium :D
Przed założeniem akwarium musiałeś znaleźć info w poradniach dla początkujących, że umiejscowienie akwarium na parapecie/blisko okna jest słabym pomysłem.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

slawekj
Ryba
Ryba
Posty: 276
Rejestracja: 3 stycznia 10, 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: 96l Neonko-Gupikarium

Postautor: slawekj » 15 maja 17, 09:45

Co do oświetlenia AQUAEL LEDDY TUBE RETRO FIT stosuje 2x 10w i temperatura jest mniejsza od świetlówki t5 24W. Wszystko w obudowie z wentylacją. Obudowa delikatnie ciepła a temperatura wody cały czas 25 c.
Pytanie jak są mocowane. Czy obudowa jest zamknięta czy ma wentylacje.
Ciepło z belki jest cały czas odprowadzane. To inny typ oświetlenia.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: 96l Neonko-Gupikarium

Postautor: Hunter » 15 maja 17, 11:08

slawekj pisze:Ciepło z belki jest cały czas odprowadzane. To inny typ oświetlenia.

Co ma piernik do wiatraka?
Wątpliwości dotyczyły źródła światła w lampkach Aquaela a nie formy ich mocowania. Grzeją się jak świetlówki, nie istotne czy są w belce czy pod pokrywą.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

slawekj
Ryba
Ryba
Posty: 276
Rejestracja: 3 stycznia 10, 17:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: 96l Neonko-Gupikarium

Postautor: slawekj » 15 maja 17, 11:48

Ciepło musi być odprowadzane. zamknięta obudowa więcej ciepła i lampa jest cieplejsza.
Oświetlenie musi spełniać normy wodoszczelności. Dlatego taka budowa a nie inna i można zamontować w miejsce świetlówek.
Moje bańki są zimniejsze od świetlówek.
AQUAEL LEDDY TUBE RETRO FIT ma SMD 2835. Każda ma radiator.
Jakie w belce są pawer ledy i ile ?

Awatar użytkownika
Wilkołak
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 11 października 16, 15:10
Lokalizacja: Z za lasu.

Re: 96l Neonko-Gupikarium

Postautor: Wilkołak » 15 maja 17, 17:02

slawekj pisze:
Wilkołak pisze:U mnie może ten pył na szytbach wyskoczył z tego powodu że miałem za mało światła teraz po dołożeniu leddy tube jest go wiecej.
jak mi minie te pylenie to podłącze Co2 albo jak bede widział po roślinach braki.

Pył na szybach to najczęściej braki makro w szczególności azot i CO2. Więcej światła i zapotrzebowanie rośnie. CO2 obowiązkowo.
KNO3 podnieść azot do 20 ppm i nie bać się większego poziomu. NO3 w soli KNO3 nieorganicznej jest całkowicie obojętny dla organizmów żywych. PO4 wyrównać. Nie lać przez tydzień mikro bo nadmiar też powoduje pył.


Ok pokombinuję dzięki za wskazówki. :ok:

Hunter pisze:
Wilkołak pisze:Tak się zastanawiam, bo nie wiem jak się grzeją zwykłe leddy ale, to mogą być power ledd, bo gorące to jest że łoj


Hehe nie, Leddy Tube Aquaella to nie są power ledy :D
Mam belkę opartą na power led wykonania kolegi z forum szczegóły tu. Minimalnie wyczuwam różnicę temperaturową pomiędzy zgaszoną belką rano, a palącą się 12h wieczorem.

Wilkołak pisze:Akwarium stoi na oknie od południa ale, w tej chwili słońce na nie nie świeci.

Fatalne umiejscowienie akwarium :shock: Teraz słońce nie świeci, ale w czerwcu-sierpniu będziesz miął po 40* w akwarium :D
Przed założeniem akwarium musiałeś znaleźć info w poradniach dla początkujących, że umiejscowienie akwarium na parapecie/blisko okna jest słabym pomysłem.


Świetlówka Aquaella jest w pokrywie ale na pokrywę w pozycji poziomej, kładę zmrożoną butelkę z wodą i już jest ok. Akórat starcza do czasu jak wrócę z pracy.

No raczej może takiej tragedii z temperaturą w akwarium nie będzie, bo miałem też ten zbiornik w zeszłym roku i temperatura oscylowała w granicach 25-27 stopni, ale używałem zmrożonej butelki z wodą.
Poza tym, otworze okno.

slawekj pisze:Ciepło musi być odprowadzane. zamknięta obudowa więcej ciepła i lampa jest cieplejsza.
Oświetlenie musi spełniać normy wodoszczelności. Dlatego taka budowa a nie inna i można zamontować w miejsce świetlówek.
Moje bańki są zimniejsze od świetlówek.
AQUAEL LEDDY TUBE RETRO FIT ma SMD 2835. Każda ma radiator.
Jakie w belce są pawer ledy i ile ?

W belce są 100 diod a jakie to nie wiem. Są kolorowe, białe, czerwone i niebieskie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości