[54] look87

Awatar użytkownika
look87
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 31 marca 10, 19:04

Re: [54] look87

Postautor: look87 » 11 marca 17, 21:19

Obrazek

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [54] look87

Postautor: Dhuz » 11 marca 17, 21:50

Autorowi sugeruję nauczyć się edycji postów, jeśli chce coś dodać po napisaniu posta, a zanim ktoś odpowie w temacie. :)

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: [54] look87

Postautor: wespazjan » 11 marca 17, 22:51

Zrób jeszcze eksperyment i weź np czarny arkusz brystolu tylko przyłóż na sekundkę za tylną szybą.

Na 99% Ci się spodoba i zrobisz sobie tło. Roślinki będą zaraz zieleńsze, rybki bardziej widoczne.

Obsada niedobrana, ryby ławicowe w za małych ilościach itp, ale przynajmniej nie ma skalara w 50l ani nic równie wielkiego jak to zazwyczaj w takich akwariach bywa :P

Edit: poszperałabym jeszcze na Twoim miejscu w internecie porad, jak utrzymywać w czystości taki żwirek. Bo wygląda na niełatwe zadanie. Mój tata miał identyczny i go szorował w wannie co miesiąc, ale to bardzo bardzo zły pomysł :P
Obrazek

Awatar użytkownika
look87
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 31 marca 10, 19:04

Re: [54] look87

Postautor: look87 » 5 kwietnia 17, 10:08

Po dwóch miesiącach istnienia mojego akwarium stwierdzam że obawy co niektórych nie sprawdziły się. Wodę badam testami paskowymi jbl i zawsze wychodzi mi wszystko ok. Mimo to staram się raz na tydzień podmienić trochę wody ponieważ korzeń barwi wodę a ja lubię mieć kryształ. Używam najtańszego ręcznego odmulacza i jak na razie nie mam problemu ze żwirkiem. wygląda jak świeżo wsypany. Rybki są energiczne chętnie pobierają pokarm i ładnie podrosły(szczególnie neonki). Nie mam żadnych upadków. Rośliny rosną ładnie szczególnie żabienice raz na tydzień przy podmianie wody obrywam po kilka liści bo by miejsca w akwarium brakło. Dziękuje tym którzy konstruktywnie coś pisali, a tym co tylko byli na nie... to niech sobie dalej tak żyją w swoim złym świecie :zly1: . Mam plan dorobić czarne tło ale to jak będę miał urlop.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [54] look87

Postautor: Dhuz » 5 kwietnia 17, 10:42

look87 pisze:Dziękuje tym którzy konstruktywnie coś pisali, a tym co tylko byli na nie... to niech sobie dalej tak żyją w swoim złym świecie :zly1: .

Przypominam tylko, że autor nawet jeśli uważa, że gra w single-player, to forum jest multi i podżeganie do sprzeczek będzie odpowiednio nagradzane. Pozdrawiam i życzę sukcesów na polu akwarystycznym i towarzyskim.

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: [54] look87

Postautor: Anka cyganka » 5 kwietnia 17, 11:31

Dobrze by było gdybyś wrzucił aktualna fote :wink:

Awatar użytkownika
look87
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 31 marca 10, 19:04

Re: [54] look87

Postautor: look87 » 8 kwietnia 17, 20:13

Oczywiście że fotki muszą być. Zdjęcia zrobione po oberwaniu liści, żeby było ładnie.heheheh :D
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [54] look87

Postautor: mimo12 » 8 kwietnia 17, 20:36

Och, okrutny świecie...
Nie zdziw się, że ryby zamiast pożyć kilka lat, skończą żywot po roku- dwóch.

To, że ryba dostosuje się do nieoptymalnych warunków, to nie znaczy, że na nią to nie wpłynie, przykładowe efekty? Choćby taki jak napisałem ciut wyżej.

Awatar użytkownika
look87
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 31 marca 10, 19:04

Re: [54] look87

Postautor: look87 » 8 kwietnia 17, 21:16

hmm... oj słodki świecie a co to znaczy optymalne warunki?? właśnie dlatego prosiłem o nie komentowanie obsady. rybki są dla mnie nie ja dla nich. nie jestem akwarystą tylko może hobbystą. robię dla nich wszystko woda ideał, pokarm kilka razy dziennie w małych porcjach. rybki wesołe, chętnie jedzą, rosną. to gdzie oznaki złego samopoczucia???

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: [54] look87

Postautor: Anka cyganka » 8 kwietnia 17, 22:42

Ech no właśnie takie podejście że rybki są dla Ciebie ... woda ideał nie oznacza że ja podmieniasz i jest super ale odpowiednie jej parametry dla ryb które trzymasz. Dla mnie akwarysta czy hobbysta to to samo czyli opiekun akwarium i istot tam będących ,a Twoje podejście to co najwyżej dziecka które chce i ma i nie obchodzi go nic bo najwyżej kupi sobie nowe.

Awatar użytkownika
Peter007
Ryba
Ryba
Posty: 379
Rejestracja: 30 października 16, 17:15
Lokalizacja: Opoczno

Re: [54] look87

Postautor: Peter007 » 9 kwietnia 17, 09:53

Następny najmądrzejszy
W drodze ku Tanganice

Awatar użytkownika
look87
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 31 marca 10, 19:04

Re: [54] look87

Postautor: look87 » 9 kwietnia 17, 11:40

jestem jak najdalej od wymądrzania się, i wiem że co bym nie napisał to i tak napiszecie że jest źle. Tak z ciekawości który parametrów jest zły?? Gdybym tak do tego podchodził że najwyżej kupie sobie nowe to nie kupowałbym testów, nie badał wody, nie czyścił akwarium. woda utrzymuje optymalne parametry(wg pasków jbl) podmieniam tylko dlatego że korzeń ją barwi. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [54] look87

Postautor: mimo12 » 9 kwietnia 17, 12:23

Akwarysta=hobbysta

Czego się spodziewasz, jak prezentujesz zbiornik? Że nikt nie zwróci uwagi na to, że to się kupy nie trzyma?

1 bojownik( na prośbę żony) optymalnie pH poniżej 7, woda miękka, ciepła 26-28*
10 neon Innesa sporo poniżej 7, woda miękka, 22-23*, ryby z bw- czyli lepiej byłoby, gdyby oświetlenie było wyłączone
6 danio różowe woda zimna 20-22, pH koło 7, bez garbników, jasne oświetlenie
To dla przykładu. Nie znam wszystkich informacji o rybach na pamięć. Wystarczy chcieć ich poszukać, a się znajdzie WŁAŚCIWE, a nie randomowe sprzed 50 lat, gdy o rybach wiedziano mniej.
Na tej podstawie łatwo wywnioskować, że któryś jest zły, nawet jeśli ich nie podasz, bo tych ryb nie pogodzisz warunkami w jednym akwarium.

A co do badania wody. Paskami to tak jakbyś nie badał- wiesz z grubsza co się dzieje w wodzie, ale błąd jest na tyle duży, że tak naprawdę nie wiesz prawie nic.

Zdrowie ryb da o sobie znać z czasem, nie martw się. ;)

Awatar użytkownika
look87
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 31 marca 10, 19:04

Re: [54] look87

Postautor: look87 » 9 kwietnia 17, 12:40

szukałem i np:
http://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/neon-innesa-neonki-inessa/
neon do 26*
http://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/bojownik-syjamski-wspanialy-bojowniki/
bojownik 24*-30*
więc ustawiłem 25 ale na termometrze mam 26
danio na tej stronie również opisane jest do 26*
czy ta strona jest do bani?? z jakiej korzystacie??
wszystkie woda miekka

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [54] look87

Postautor: mimo12 » 9 kwietnia 17, 12:47

Nie jest najlepsza.

(Pamiętaj, że widełki parametrowe to nie optimum.)

Ja najczęściej korzystam z http://seriouslyfish.cm/. Nie jest to idealna strona, ale lepsza od każdej polskojęzycznej.

Najlepiej zawsze pytać ludzi z doświadczeniem, czy dane warunki będą optymalne, bo strony internetowe zazwyczaj są niedokładne i podają widełki parametrów.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości