[ 54L ] Nowy baniak

sic
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 18 lutego 17, 13:49

[ 54L ] Nowy baniak

Postautor: sic » 26 lutego 17, 15:35

Witam,
Jakoś zadomowiłem się na forum więc pochwalę się ( mam nadzieje ) nowym baniakiem, akwarysta ze mnie na etapie mocno początkującym, to jest drugi baniak jaki mam po powrocie do akwarystyki, wcześniej było 30L przez ponad rok teraz 54L... oby na długo.

PODŁOŻE:
-Substrat nutriplant 3L kubełek poszedł cały.
-Żwir - jakiś czarny, drobny

FILTRACJA:
- FZN-2 sama ceramika + prefiltr z gąbki
- ASAP 300 ( był w zestawie )

OŚWIETLENIE:
- to co było w zestawie AQUAELa ale już teraz myślę że dołożę power ledy własnej produkcji :) jak czas pozwoli na zabawe

ROŚLINY:
- Kryptokoryny - nie wiem jaka to odmiana :(
- Bacopa crenata
- Sagittaria subulanta
- Cabomba
- i jakaś trawa ( nie wiem co to bo sadzonki wyjąłem z poprzedniego baniaka, rośnie jak szalona nawet po ciemku, dlatego tak jej mało - lewa strona akwarium )

OBSADA:
- NIC :) pomyśle za 2-3tygodnie nad tym.

Na pewno dojdzie jeszcze na środek akwarium anubias z poprzedniego baniaka ale narazie nie miałem serca go zabrać żyjącym tam otoską bo lubią na nim "żerować" - przeprowadzi się jak dojrzeje baniak razem z otoskami.


To by było chyba na tyle, proszę zbytnio nie krytykować, jak wspomniałem jestem początkującym akwarystą - dużo nauki przede mną jeszcze ale tak to się prezentuje teraz.

Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [ 54L ] Nowy baniak

Postautor: barttsw » 26 lutego 17, 17:03

fajnie sie zapowiada ale ten bazalt razi :(

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [ 54L ] Nowy baniak

Postautor: Dhuz » 26 lutego 17, 17:22

Wygląd niczego sobie. Miej tylko świadomość, że grysowate podłoże blokuje Ci obsadę pod kątem trzymania zwierząt przydennych i będzie OK. :)

sic
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 18 lutego 17, 13:49

Re: [ 54L ] Nowy baniak

Postautor: sic » 26 lutego 17, 17:36

barttsw pisze:fajnie sie zapowiada ale ten bazalt razi :(

dzięki :) razi? mi sie osobiście podoba czarne podłoże.

Dhuz pisze:Wygląd niczego sobie. Miej tylko świadomość, że grysowate podłoże blokuje Ci obsadę pod kątem trzymania zwierząt przydennych i będzie OK. :)


dzięki za info, jakich na przykład? bo narazie luźno planuje żeby wpuścić krewety, otoski i danio margaritatus, takie było założenie - ale jeszcze mam czas przemyśleć temat zanim akwarium dojzeje. Nie planuje duzej obsady, raczej skromnie.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [ 54L ] Nowy baniak

Postautor: barttsw » 26 lutego 17, 17:38

sic pisze:razi? mi sie osobiście podoba czarne podłoże.
nie chodzilo mi o kolor a rodzaj

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [ 54L ] Nowy baniak

Postautor: Dhuz » 26 lutego 17, 17:48

sic pisze:dzięki za info, jakich na przykład? bo narazie luźno planuje żeby wpuścić krewety, otoski i danio margaritatus, takie było założenie - ale jeszcze mam czas przemyśleć temat zanim akwarium dojzeje. Nie planuje duzej obsady, raczej skromnie.

Otoski to ryby przydenne, więc już sobie sadzisz kontrę - no i wolą miększą i bardziej kwaśną wodę od reszty. Danio margaritatus i krewetki w charakterze producentów karmy dla danio to już spoko plan - przy założeniu, że parametry puszcza oczywiscie :)

Awatar użytkownika
DavyJones
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 27 lutego 17, 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: [ 54L ] Nowy baniak

Postautor: DavyJones » 27 lutego 17, 10:52

Bardzo ładne. Powiedziałbym, że kompaktowe.

Pozdrawiam,
DavyJones

sic
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 18 lutego 17, 13:49

Re: [ 54L ] Nowy baniak

Postautor: sic » 27 lutego 17, 15:39

Dhuz pisze: Danio margaritatus i krewetki w charakterze producentów karmy dla danio to już spoko plan - przy założeniu, że parametry puszcza oczywiscie :)

Producentów karmy? :)

DavyJones pisze:Bardzo ładne. Powiedziałbym, że kompaktowe.


Dzięki.


dzisiaj sie zrobiła lekka "mgła" w akwarium - chyba wysyp pierwotniakow jak dobrze kojarzę.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [ 54L ] Nowy baniak

Postautor: Dhuz » 27 lutego 17, 16:32

No, chyba nie liczysz, że ryby żywiące się drobnym planktonem pogardzą młodymi krewetkami.

sic
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 18 lutego 17, 13:49

Re: [ 54L ] Nowy baniak

Postautor: sic » 27 lutego 17, 17:05

Szczerze nie wiem :) i szczerze sie nie znam. Ale tak wcześniej sobie wymyśliłem po jakimś filmie na YT ze spróbuję z Danio margaritatus, potem jak zobaczyłem je w zoologu toooo mi sie jeszcze bardziej spodobały - muszę dopiero poczytać o tych rybach, wtedy zapadnie decyzja.

Tak czytam, oglądam i sobie uświadamiam że jednak bardzo ale to bardzo mało wiem o akwarystyce. Akwarium już tydzień po starcie, z racji tego ze zalałem oraz czesciowo podmieniłem wode z poprzedniego akwa myśle że za tydzien moglbym wpuscic pierwszych nowych mieszkancow.

mam takie pytanie, pomożecie dobrać obsadę? w tygodniu wrzucę nowe zdjęcia, i parametry wody ( tylko testy muszę zakupić )

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [ 54L ] Nowy baniak

Postautor: Dhuz » 5 marca 17, 20:51

Chcąc coś dodać do swojej ostatniej wypowiedzi, jeśli nikt Ci nie odpowiedział, użyj opcji edycji zamiast pisać posta pod postem.


Jak będą parametry, to dobranie obsady nie powinno stanowić problemu.

sic
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 18 lutego 17, 13:49

Re: [ 54L ] Nowy baniak

Postautor: sic » 26 marca 17, 15:56

Pierwsi mieszkańce ( 5 otosków ) już zagościli w akwarium... poza ślimakami które chyba przybyły na roślinach i teraz co patrzę w "szkiełko" to widzę jakąś "parzącą" sie pare ślimaków i jajka na szybie/roślinach, poki co ich nie usuwam - niech se zyją :) Jutro wrzucę fotki jak to wygląda, bo troszkę zielonego przybyło.

co myślicie o głupikach? bo niby takie standardowe rybki, ale moze w moim przypadku to lepszy wybór niż danio margaritatus.

Pozdrawiam

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [ 54L ] Nowy baniak

Postautor: barttsw » 26 marca 17, 15:57

woda twarda i zasadowa

sic
Narybek
Narybek
Posty: 36
Rejestracja: 18 lutego 17, 13:49

Re: [ 54L ] Nowy baniak

Postautor: sic » 26 marca 17, 16:04

barttsw pisze:woda twarda i zasadowa


a może coś więcej rozwiniesz wypowiedź? :)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [ 54L ] Nowy baniak

Postautor: barttsw » 26 marca 17, 16:07

a co w tym jest nie zrozumiałe wszystko jest napisane
nie wiesz co to woda twarda , woda zasadowa ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości