[102l] welony

Awatar użytkownika
boro100
Fish Master
Fish Master
Posty: 1139
Rejestracja: 20 października 09, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

[102l] welony

Postautor: boro100 » 19 lutego 17, 21:54

Witam wszystkich, przedstawiam swój baniaczek po dzisiejszej przycince nurzańca.

Akwarium z historią.

[czas akcji sierpień] Akwarium powstało po pytaniu od koleżanki, jakie to 2 ryby pływają w kuli, którą miała się przez tydzień opiekować. Jak się domyślacie był to nietrafiony prezent, który dostała jej znajoma. Jako że serduszko mam miętkie to zobowiązałem się przejąć ryby, gdy wrócę do domu. Do tego czasu z kuli wyleciała sztuczna roślinka, a koleżanka napowietrzała wodę napowietrzaczem do wina i podmieniała około 40% objętości kuli odstaną wodą (codziennie). Gdy byłem już w domu ryby tymczasowo zagościły w 20l shrimp secie (uwierzcie mi tak szczęśliwych ryb nie widzieliście). Od razu w ruch poszedł olx i szukanie największego akwarium na jakie mam tylko miejsce w pokoju (wybór padł na typową 112, niestety profil ale z szafką - nie było co wybrzydzać). Szkło zostało przewiezione wraz z szafką i filtrem Seicento (ledwo udało się to wszystko zmieścić, ale Seicento jak się ostatnio okazuje to pancerny samochód i żadnej pracy się nie boi). Akwarium dojrzewało przez tydzień z bakteriami jbl'a po czym stwierdziłem, że nie ma co męczyć Sinusa i Cosinusa (tytułowych welonów) w i tak niedojrzałej kostce i zagościły w 102l. Mimo upałów akwarium nie nawiedziła plaga glonów, czy pierwotniaków. To tyle historii :D .

-wymiary zbiornika: 80x35x40 (niestety profil)
-oświetlenie: jakieś standardowe świetlówki w pokrywie Wromak jeszcze od poprzedniego właściciela
-filtracja: kubełek, biolog: Tetra tec ex 700 zasypany prawie w całości lawą, 2 mechaniczne aquaele (fan-1 i pat-mini) z drobną gąbką
-ogrzewanie: brak
-dodatkowe wyposażenie: czarne tło z brystolu, termometr :evil:
-obsada: 2x welon, 4x krewetka amano
-roślinność: nurzaniec, Cryptocoryne lutea, jakaś żabienica, niedojedzone gałązki moczarki argentyńskiej gdzieś z tyłu
-brak CO2, pod kryptokoryną i żabienicami kulki GT (od 3 dni)

zdjęcia na dysku Google:
https://goo.gl/photos/rs4UkzbXKCUpTq6c9

Wszelkie hejty, porady i pytania mile widziane :ok:
Pozdrawiam Kuba
Obrazek

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: [102l] welony

Postautor: wespazjan » 19 lutego 17, 23:38

Ryby jako prezent. Ja nie wiem, co ludzie w głowie mają, serio. Szczeniaka, królika czy chomika ludzie juz wiedzą, ze się nie kupuje ale co do akwarium to poziom świadomości znikomy. Inna sprawa, że ofiarodawca pewnie poszedł do sklepu a tam go zapewniono, że ta kula to swietna opcja i starczy codziennie wsypać odrobinkę jedzonka i wszystko będzie cacy.
W zasadzie pewnie i to 102 to troche za mało dla welonów, ale po przesiadce z kuli podejrzewam że faktycznie tryskają szczęściem.
Mi do mojej 112l krewny w prezencie przyniósł welona, ale na szczęscie dało się jeszcze biedaka zwrócic do sklepu. Pewnie ostatecznie i tak u kogoś w kuli wylądował, ale przynajmniej mi neonków nie zjadł :P
A wygląda całkiem w pytkę.
Obrazek

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [102l] welony

Postautor: Dhuz » 20 lutego 17, 06:51

Dobrze, że ryby zostały odratowane z kuli. Szkoda, że tylko do 80cm akwarium - nie szkoda dla ryb, a dla Ciebie, bo póki są małe, będzie OK, ale gdy wyrosną... zrobi się ciekawie. Mam nadzieję, że uda Ci się wykombinować do tego czasu większe lokum, bo karasie to fajne zwierzaki, pomimo swojej świńskiej natury. :)

Awatar użytkownika
boro100
Fish Master
Fish Master
Posty: 1139
Rejestracja: 20 października 09, 13:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: [102l] welony

Postautor: boro100 » 20 lutego 17, 18:56

Jak podrosną do jakiś 12-15 cm to wiadomo, że zmienię im lokum (a raczej zmienia właściciela, choć kto wie...). Na razie ryby mają koło 7-8 cm więc na 80 cm akwarium i 3 filtry myślę że znośnie :wink:
Pozdrawiam Kuba
Obrazek

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [102l] welony

Postautor: slaeer » 21 lutego 17, 14:11

Akwa cieszy oko, tyle jeżeli chodzi o wystrój. Fajnie, że masz świadomość co trzymasz w zbiorniku i filtracja jest odpowiednia. Można narzekać na rozmiar akwa ale gdy człowiek wie gdzie mieszkały wcześniej to wiadomo. Może uda Ci się załatwić miejsce na większe akwa i przenosiny do innego właściciela nie będą konieczne, tego życzę tobie i Twoim podopiecznym :)
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości