[112l] Pierwsze akwarium - ogólne

felicjan
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 31 marca 18, 14:33

Re: [112l] Pierwsze akwarium - ogólne

Postautor: felicjan » 31 marca 18, 14:48

Wespazjan, wygląda obłędnie :)
72 litry pełne po samą pokrywę. małe, ale zdrowe i ruchliwe rybki. Zawsze posprzątane :) amator podwodzi. Niespokojny duch, głowa pełna pomysłów :)

Awatar użytkownika
DaveProzny
Ryba
Ryba
Posty: 170
Rejestracja: 30 grudnia 17, 17:57
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: [112l] Pierwsze akwarium - ogólne

Postautor: DaveProzny » 7 kwietnia 18, 11:08

Jaki bedzie niwy zbiornik?
,,Jeśli nie chcesz swojej zguby, złottą rrybkę wyjmi z kuli!"

STANOWCZE NIE dla robienia z akwarium labolatorium

I jeszcze bardziej stanowcze dla robienia parametrów dla ryb z odłowu dla sklepowych mutantów!

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: [112l] Pierwsze akwarium - ogólne

Postautor: wespazjan » 13 kwietnia 18, 17:03

około 300l towarzyskiego. Powinien być już, ale koles u którego zamówiłam stelaż się coś opóźnia
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [112l] Pierwsze akwarium - ogólne

Postautor: barttsw » 13 kwietnia 18, 21:43

Agata opoznia ja bym to.inavzej nazwal ponad 3 miesiace :mrgreen:

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: [112l] Pierwsze akwarium - ogólne

Postautor: wespazjan » 30 kwietnia 18, 15:58

Ok, przyznam szczerze i bez bicia że straciłam ostatnio zapał do zarządzania tym akwarium. Cały czas odwlekałam restart, korekcje obsady czy dosadzanie roślin bo "przecież zaraz kupuję nowe a to przerabiam na BW". W międzyczasie zaliczyłam kilka wtop. Dodawałam zakwaszacza, który jak mnie Bartek nastraszył mógł mi wybić całą biologię. O zakwicie wody już pisałam. Potem zbił mi się w środku termometr. Następnie wysypał mi się węgiel aktywny i nie dałam rady całego wybrać. Ostatnią przygodą było to, że nowo posadzona moczarka i nurzaniec zamiast się rozrosnąć, jak było to w planie zaczęły się dosłownie rozpuszczać. Zbadałam wodę i z zaskoczeniem odkryłam, że moje GH i KH = 0. Albo mi się przeterminował mineralizator albo źle go rozmieszałam w wodzie przez kilka ostatnich podmian.

Niemal całkowity brak roślin poskutkował lekkim zmętnieniem wody. Kiryski wróciły do swojego smętnego "zawieszania się". Pan od stelaża powiedział, że "ma materiały kupione i na dniach zrobi!". Ponieważ to samo mówił miesiąc temu, postanowiłam zabrać się jednak za to akwarium znów poważniej. Kupiłam jakiś niby dobry dla roślin mineralizator i trochę zielska z allegro. Praktycznie dwa dni po dosadzeniu roślinności woda zrobiła się znów jasna i klarowna.

Z obsady wyleciały gurami mozaikowe. 80 cm to jednak za mało dla nich w moim odczuciu. Zamiast tego wprowadził sie prętnik dla którego próbuję znaleźć samicę.
Nie wiem, czy dokupować samca dla Pani Borelli. Mam wyrzuty sumienia, że pływa sama, ale z drugiej strony docelowo chciałabym w tym akwarium jakieś większe pielęgniczki. Rybę musiałabym pewnie znów sprowadzać ze sklepu z Łodzi bo u siebie nie dostanę.

Obrazek
Sporo roślin jest na tylnej scianie akwarium. Posadzone tydzień temu a już ciut na wysokości zyskały. Mam nadzieję, że za miesiąc będą zasłaniać scianę :P
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [112l] Pierwsze akwarium - ogólne

Postautor: barttsw » 30 kwietnia 18, 16:03

Agata to akwarium juz chyba perzeszlo wszystkie plagi egipskie
i tu cie podziwiam za cierpliwosc :)
ale wiesz co bede dazyl i ci nie odpusze :P
kiedy 140 cm :P

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [112l] Pierwsze akwarium - ogólne

Postautor: Hunter » 30 kwietnia 18, 16:16

Albo mi się przeterminował mineralizator albo źle go rozmieszałam w wodzie przez kilka ostatnich podmian.

Albo testy do bani :P Minerały z mineralizatora wyparować nie mogły ;)
Dlaczego nie mieszasz kranówki z RO? Dla roślin kranówka to najlepszy z możliwych mineralizatorów. Bogatszego nie znajdziesz :)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: [112l] Pierwsze akwarium - ogólne

Postautor: wespazjan » 30 kwietnia 18, 16:35

Booo na mineralizatorze mam podane ile dodać żeby osiągnąć pożądane parametry a z kranówką muszę policzyć albo chociaż oszacować proporcje a to mnie przerasta :p

Testy są w porządku. W kreqetkarium nie pokazują zerowych wartości.
zawsze robiłam podmianę i wtedy prosto do akwarium dolewałam odpowiednią ilość mineralizatora. Od jakiegoś czasu natomiast wlewam mineralizator do baniaka z RO. Potem jak leje to do akwarium to dopiero tak w połowie dolewania woda zaczyna się robić mglista, tak jak powinna. A czasem nie wylewałam jej całej, bo np zrobiłam za dużo. Mam więc teorię że nie dodawałam tyle mineralizatora ile powinnam
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [112l] Pierwsze akwarium - ogólne

Postautor: Hunter » 1 maja 18, 07:50

A czasem nie wylewałam jej całej, bo np zrobiłam za dużo. Mam więc teorię że nie dodawałam tyle mineralizatora ile powinnam

Wszystko jasne. Teoria poprawna :) Mineralizator osiadał się w wiadrze/beczce na dnie. Nie zdążył się rozpuścić :(
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: [112l] Pierwsze akwarium - ogólne

Postautor: kodzaj11 » 2 maja 18, 19:38

Ma - sa - kra !
Ja nie wiem czy bym się po czymś takim pozbierał bez restartu :P
Ja i tak się sobie dziwie, bo już 4ty miesiąc od restartu a ja nadal robię co tydzień podmiany ! Ale to też zaangażowanie się włącza po tym co się widzi przed oczami a tym bardziej jak są efekty ! Najważniejsza jest cierpliwość... :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości