[84l] Platynki w LT

kapturnik7
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 29 listopada 15, 10:04

Re: [84l] Platynki w LT

Postautor: kapturnik7 » 18 października 16, 20:20

W założeniu to jest typowy Low Tech, czyli bioligiczne oczyszczanie wody prowadzą głównie rośliny i mikroorganizmy żyjące w podłożu.

Natura w akcji :ok:

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [84l] Platynki w LT

Postautor: Hunter » 19 października 16, 10:16

kapturnik7 pisze:Od biologii, przynajmniej w założeniu, są rośliny i podłoże

Teoretycznie tak, choć w praktyce to podłoże piaszczyste nie wypada tak fajnie. Niska granulacja cechuje się słabą wymianą wody.
Fakt faktem nitryfikacja w LT jest konkurencją dla roślin, stąd brak obecności sztucznej filtracji biologicznej.
Myślę jednak, że przesadziłeś z obsadą jak na LT ;)

Istotny jest też pokarm, bo to ile i co podamy rybom oddziałuje na chemię wody. Nie wiem czym karmisz, ale idealnie sprawdzają się płatki, które dostarczają stosunkowo dużo fosforanów + mięsne mrożonki, które z kolei dostarczają stosunkowo dużo azotu. ;)
Odnośnie samego akwarium to pierwsza klasa ;) Sam miałem długie lata LT. Cechują się naturalnością i "dzikością" ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

kapturnik7
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 29 listopada 15, 10:04

Re: [84l] Platynki w LT

Postautor: kapturnik7 » 19 października 16, 18:36

Dzięki za miłe słowa, fajnie wiedzieć że akwarium podoba się nie tylko właścicielowi ;)

Odnośnie do karmienia to praktycznie tylko suchym (dwa rodzaje płatków, dwa rodzaje granulek, suszona dafnia i tabletki ze spiruliną). Trochę się boję mrożonych pokarmów, choć może niesłusznie.

Co do obsady: skoro mówisz że za duża jak na LT to posłucham doświadczonego kolegi :) Fakt, zbiorniczek raczej skromny objętościowo... Czy w związku z tym powinienem zapomnieć o przerabianiu mojego filtra na dużą odkrytą gąbkę i zacząć rozglądać się za kubełkiem?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości