[112L] Baniak by Xinum

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

[112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 20 sierpnia 16, 21:51

Obrazek

Cześć Wszystkim,

Z racji tego, że wcześniej nie miałem okazji się z wszystkimi przywitać i się przedstawić, więc zrobię to w swoim temacie. Nazywam się Seweryn i mieszkam w Świętochłowicach, Śląsk. :ok:

Skąd pomysł na własny baniak? Od zawszę akwarystyka mnie kręciła i podoba mi się ten "świat". Ale niestety wcześniej nie miałem miejsca, ani na tyle $$. Ale w końcu się udało. :eek: Na początku startuję z 112 litrówką, ale z czasem na pewno litraż się powiększy... Jeszcze akwarium nie wystartowało, a już mam chęć kupić większe. :roll: Temat ten będę się starał prowadzić w rodzaju swojego dziennika, gdzie będę również zbierał cenne doświadczenie, którym mam nadzieję chętnie się podzielicie.
Szczególnie chcę podziękować użytkownikom Dhuz oraz barttsw, którzy szczególnie poświecili mi swój czas na dosadne wytłumaczenie pewnych kwestii, jak się kiedyś zobaczymy stawiam piwo! I dzięki wszystkim pozostałym, którzy również udzielali się w moich tematach :dzieki:

Obrazek
Poniżej trochę informacji na temat mojego baniaka:

•Baniak: 80x35x40 - 112l Wromak
•Oświetlenie: 2x18W, T8. 1x Juwel COLOUR-LITE, 1x Juwel DAY-LITE, barwa 6500k i 6800k. Pokrywa Wromak
•Filtracja: Aquael Unimax 250
•Ogrzewanie: 100W
•Podłoże: Biały piasek kwarcowy 0.5-1mm 20kg
•Ozdoby: Korzeń Red Moor Wood 1kg, skały Scenery Stone 10kg.
•Szafka: Noname. Wszystko wykonane z płyty meblowej 18mm, do tego okleina PCV 0.6mm.
•Testy: GH, KH, pH, NO3 JBL, NO2 Zoolek
•Filtr RO: Aquarius 75

To chyba wszystkie informacje co do wyposażenia mego baniaczka. :grin:

Parametry kranówki:

•PH= 7
•GH= 8
•KH= 5
Są to parametry mojej kranówki. Ale tak jak pisałem posiadam filtr RO, także bez problemu parametry idzie dostosować.

Flora:

•Vesicularia montagnei
•Vallisneria
•Ceratophyllum demersum
•Cryptocoryne wendtii

Co do roślinej to wydaje mi się, że na razie tyle. Jest to jeszcze kwestia do ustalenia. :)

Fauna:

•6x Mikrogeophagus ramirezi
•20x Paracheirodon simulans
•10x Corydoras sterbai
•Temperatura 27°C

Zdjęcia:

Poniżej póki co umieszczam zdjęcia, które zrobiłem. Zdjęcia baniaczka dodam we wtorek jak wszystko ładnie urządzę. :grin: Bardzo proszę moderatorów o wyrozumiałość :dzieki:

Pierwsza paczuszka, w której były wszystkie testy :smile:
Obrazek

Tutaj już większa gabarytowo paczka...
Obrazek

A tak prezentuje się szafeczka, którą wyrwałem za śmieszne pieniądze, ale powiem, że dość ciężko było ją samemu znieść z 4 piętra... :ok:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 21 sierpnia 16, 13:34 przez Xinum, łącznie zmieniany 3 razy.

Vexatus
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 31 grudnia 15, 12:58
Lokalizacja: Inowrocław

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Vexatus » 20 sierpnia 16, 22:52

Xinum pisze:•Oświetlenie: 2x18W, T8. 1x Juwel COLOUR-LITE, 1x Juwel DAY-LITE, oby dwie barwa 6500k.


Hm... Na Twoim miejscu przy dwóch niezależnych świetlówkach z całą pewnością wykorzystałbym bardziej zróżnicowane temperatury barwowe, np. 6500K z przodu + cieplejsza barwa z tyłu.

PS - Juwel COLOUR-LITE ma 6800K. :)
Mój skromny blog akwarystyczny.

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 20 sierpnia 16, 22:57

Vexatus pisze:
Xinum pisze:•Oświetlenie: 2x18W, T8. 1x Juwel COLOUR-LITE, 1x Juwel DAY-LITE, oby dwie barwa 6500k.


Hm... Na Twoim miejscu przy dwóch niezależnych świetlówkach z całą pewnością wykorzystałbym bardziej zróżnicowane temperatury barwowe, np. 6500K z przodu + cieplejsza barwa z tyłu.

PS - Juwel COLOUR-LITE ma 6800K. :)


O kurcze. Nawet nie wiedziałem. Dzięki bardzo. Chciałem tylko jasne światło i zimne. Jakoś ciepłe mi nie odpowiada. ;-)

Vexatus
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 31 grudnia 15, 12:58
Lokalizacja: Inowrocław

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Vexatus » 20 sierpnia 16, 23:20

Wszystko zależy oczywiście od indywidualnego podejścia i jeśli interesuje Cię oświetlenie Cool Daylight to wybór świetlówek jest jak najbardziej OK.

Mnie akurat interesują dość specyficznie urządzone baniaczki, w których dodanie cieplej barwy przynosi określony efekt wizualny. Poza tym zróżnicowanie temperatury barwowej wpływa bardzo pozytywnie na niektóre rośliny. :)
Mój skromny blog akwarystyczny.

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 20 sierpnia 16, 23:24

Vexatus pisze:Wszystko zależy oczywiście od indywidualnego podejścia i jeśli interesuje Cię oświetlenie Cool Daylight to wybór świetlówek jest jak najbardziej OK.

Mnie akurat interesują dość specyficznie urządzone baniaczki, w których dodanie cieplej barwy przynosi określony efekt wizualny. Poza tym zróżnicowanie temperatury barwowej wpływa bardzo pozytywnie na niektóre rośliny. :)


Zobaczymy w praniu :) Najwyżej zmieni się. We wtorek paleta będzie :mrgreen:

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: osama » 21 sierpnia 16, 19:29

5. Wątek musi zawierać przynajmniej jedno zdjęcie przedstawiające całe akwarium.
Gdzie zdjęcie?
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 23 sierpnia 16, 00:20

osama pisze:
5. Wątek musi zawierać przynajmniej jedno zdjęcie przedstawiające całe akwarium.
Gdzie zdjęcie?


Dziś wstawię :dzieki:

Panowie, może to głupie pytanie.. ale jaką końcówkę zamontować? Bo rozumiem, że to ta, która zasysa wodę do filtra. I ile cm mniej więcej ma być od podłoża bo nie wiem o ile węże skrócić.



Obrazek

Awatar użytkownika
ArturAzja
Ryba
Ryba
Posty: 432
Rejestracja: 1 lipca 16, 15:52

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: ArturAzja » 23 sierpnia 16, 07:30

Ot co u siebie mam tą która na zdjęciu jest niżej.
Jakoś nie zajechałem jeszcze do zoologa po jakąś gąbkę... :D Zaleta taka że słabiej wciąga (jak się przyłoży rękę) więc mniejsze prawdopodobieństwo że wciągnie jakąs krewetkę czy małą rybkę. U mnie jest bezpośrednio przy mchu jawajskim i nic go nie wciąga także jest dobrze ;)
Jeśli nie masz jej jak ukryć (ja miałem - za mchem) to chyba lepszym rozwiązaniem będzie ta mniejsza.

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 23 sierpnia 16, 08:42

Hmm.. czyli do tej większej trzeba dokupić jakaś gąbkę?

Awatar użytkownika
ArturAzja
Ryba
Ryba
Posty: 432
Rejestracja: 1 lipca 16, 15:52

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: ArturAzja » 23 sierpnia 16, 08:44

Nie, nie, nie. Ona jest po prostu końcówką dołączoną w zestawie. Ale ja zawsze na wlot swoich filtrów zewnętrznych daję tzw. prefiltry, czyli po prostu gąbkę, chyba że chcesz mieć estetycznie to wtedy se kupujesz Eheim Prefiltr za 40zł który zakładasz zamiast oryginalnie dołączonych do filtra końcówek. :D

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 23 sierpnia 16, 08:58

ArturAzja pisze:Nie, nie, nie. Ona jest po prostu końcówką dołączoną w zestawie. Ale ja zawsze na wlot swoich filtrów zewnętrznych daję tzw. prefiltry, czyli po prostu gąbkę, chyba że chcesz mieć estetycznie to wtedy se kupujesz Eheim Prefiltr za 40zł który zakładasz zamiast oryginalnie dołączonych do filtra końcówek. :D


No ja u siebie miałem tylko te 2 końcówki. Do tej dużej trzeba wsadzić ta gabke, ale póki co jej nie mam ... Skończę dokupić to wtedy ja zamienię. :smile: btw. Jaka wysokość od ziemi będzie optymalną? Bo muszę te węże skrócić bo przecież to długie jak nie wiem..

Awatar użytkownika
ArturAzja
Ryba
Ryba
Posty: 432
Rejestracja: 1 lipca 16, 15:52

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: ArturAzja » 23 sierpnia 16, 11:40

Jeszcze raz i powoli przeczytaj ze zrozumieniem. To są dwie pełnoprawne końcówki dołączone do zestawu z Aquael Unimax 250.
Nie ma żadnej innej.
Prefiltr to po prostu taki patent akwarystów aby filtr zewnętrzny nie kumulował w sobie 100% całego syfu (przez co trzeba by go częściej czyścić), a jak masz prefiltr (czyli patent z gąbką itp., nie oryginalna część) to czyścisz dosyć często sam prefiltr a filtr właściwy raz na jakiś czas jeśli w ogóle.
Jeśli jeszcze wyrażam się niejasno to już nie wiem jak to napisać :D

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 23 sierpnia 16, 13:11

ArturAzja pisze:Jeszcze raz i powoli przeczytaj ze zrozumieniem. To są dwie pełnoprawne końcówki dołączone do zestawu z Aquael Unimax 250.
Nie ma żadnej innej.
Prefiltr to po prostu taki patent akwarystów aby filtr zewnętrzny nie kumulował w sobie 100% całego syfu (przez co trzeba by go częściej czyścić), a jak masz prefiltr (czyli patent z gąbką itp., nie oryginalna część) to czyścisz dosyć często sam prefiltr a filtr właściwy raz na jakiś czas jeśli w ogóle.
Jeśli jeszcze wyrażam się niejasno to już nie wiem jak to napisać :D


Już skumalem. Teraz mam problem... Bo za cholerę nie wiem jak umieścić to z filtrów.. mam pokrywę wromaka a tam nir ma miejsca na to. Czyli trzeba wyciąć? Najlepiej z boku czy w tych z tyłu ?

Tak to wygląda.. nie wiem gdzie umieścić to z filtrów.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 sierpnia 16, 13:18 przez Xinum, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Dhuz » 23 sierpnia 16, 13:18

Zależy, jak Ci będzie pasować. Ja bym wyciął z tylnej strony, bo nie wystaje na widoku, ale to jeśli Ci się pomieści.

Awatar użytkownika
Nem
Ryba
Ryba
Posty: 144
Rejestracja: 8 lipca 16, 16:49

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Nem » 23 sierpnia 16, 14:26

Uuu biały piaseczek...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości