[112L] Baniak by Xinum

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 28 września 16, 16:26

Tak wygląda baniak na dzień dzisiejszy. Na dniach zacznę podawać szyszki olchy, aby zbijać PH. :) Ponadto za nie długo zawitają nowi mieszkańcy akwarium. Muszę jeszcze dorzucić z 2-3 Helenki bo widzę, że ślimaki zjadają, ale jednak jest ich jeszcze trochę. Simulansy się ganiaja po akwarium ;) jest dobrze! Java Moss zaczął rosnąć.

Obrazek

Na początku października będę robił nowa pokrywę z PCV i montował sterownik na Arduino :)

Awatar użytkownika
Nem
Ryba
Ryba
Posty: 144
Rejestracja: 8 lipca 16, 16:49

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Nem » 29 września 16, 16:21

Akwarium ładnie się prezentuje.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Dhuz » 29 września 16, 16:27

Głaz na środku przesunąłbym trochę w tył, lub uzupełnił aranżację kilkoma mniejszymi. Zbyt rzuca się w oczy spośród całej dekoracji. ;)

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 2 października 16, 09:11

Dhuz pisze:Głaz na środku przesunąłbym trochę w tył, lub uzupełnił aranżację kilkoma mniejszymi. Zbyt rzuca się w oczy spośród całej dekoracji. ;)


Potraktuję go młotkiem i rozwale na mniejsze bo też mi jakoś to przeszkadza :P

Na początek trochę informacji, a potem kilka zdjęć... Jeszcze telefonem.
Pierwsza kwestia to taka, że jakieś dziwne coś pojawiło mi się na kamieniu [zdj.1]. Za cholerę nie wiem co to jest bo ciężko mi było coś porównać z informacjami na temat glonów. Ponadto widać też na tym zdjęciu, że na szybie też coś jest, ale to raczej brud :smile:
Drugie zdjęcie przedstawia kolejne glony... Jakieś niktowate. Może muszę zrobić częściej podmiany? Muszę też ogarnąć ogółem cały syf tzn piasek wyczyścić itd. I ogarnąć więcej helenek, bo widzę puste muszle po innych ślimakach, ale ich jeszcze sporo... >.<

Generalnie każdy neon już znalazł swoje miejsce w akwarium, ciąąąągle się przeganiają. Aż czasem się zastanawiam czy się nie pozabijają...

Teraz mam wolne od przyszłego tygodnia ogarniam temat pokrywy nowej przynajmniej będzie wszystko bez problemowo podłączone. Nowe oświetlenie wleci już na T5 i elektrycznym stateczniku. Tutaj pytanie do Was Panowie. Czy lepiej zamontować statecznik z tyłu pokrywy czy może w szafce?

Na końcu zdjęcie Pana prezesa... Największy z wszystkich, o ile to samiec :ok: Termometr przy nowej pokrywie będzie w innym miejscu, także nie patrzcie na to. Co więcej neony już się tak mnie nie boją... bo wcześniej jak byłem metr od baniaka to uciekały, gdzie pieprz rośnie... A teraz mogę się gapić i nic.. A o krewetkach nie wspomnę.. wywalone totalnie na mnie :D Nawet do ręki mi podpływają.. :D

Aa i na dniach wlecą szyszki do baniaka, czytałem, że to niby też pomaga z glonami...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Właśnie 9 krewetek się zebrało na tym kamieniu że zdjęcia :D pierwszy raz widzę ich tyle razem... :o

Kwestie glonów już ogarnął Hunter, dziękuje :)

Awatar użytkownika
ArturAzja
Ryba
Ryba
Posty: 432
Rejestracja: 1 lipca 16, 15:52

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: ArturAzja » 2 października 16, 10:10

Co do rozwalania kamienia młotkiem - pamiętaj by nie było ostrych krawędzi bo się rybki mogą skaleczyć.
To zielone mi na zwykłe zielenice wygląda.
Jeśli chodzi o stateczniki to osobiście dałbym do szafki, ale na przewodzie zrobił gniazdo + wtyczka żeby pokrywę można bezproblemowo odłączyć i odłożyć na bok.
Neonki jak to neonki, będą się gonić, ale nic sobie nie zrobią.
Trochę szkoda że egzemplarze dostępne w handlu zachowują się jak ławica tylko podczas stresujących sytuacji (wsadzanie ręki do wody itp).

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 2 października 16, 10:35

ArturAzja pisze:Co do rozwalania kamienia młotkiem - pamiętaj by nie było ostrych krawędzi bo się rybki mogą skaleczyć.
To zielone mi na zwykłe zielenice wygląda.
Jeśli chodzi o stateczniki to osobiście dałbym do szafki, ale na przewodzie zrobił gniazdo + wtyczka żeby pokrywę można bezproblemowo odłączyć i odłożyć na bok.
Neonki jak to neonki, będą się gonić, ale nic sobie nie zrobią.
Trochę szkoda że egzemplarze dostępne w handlu zachowują się jak ławica tylko podczas stresujących sytuacji (wsadzanie ręki do wody itp).


Noo. Myślałem, że te neony ogółem będą pływać cały czas ławica. A tu lipa. Moze jak będzie więcej ryb to będą tak plywac :< no ogółem pokrywa będzie miała otwierana górę. A reszta będzie mogła być. Ale cała też będzie się dało ściągnąć :D Ale dobry pomysł z tym gniazdkiem :)

Awatar użytkownika
ArturAzja
Ryba
Ryba
Posty: 432
Rejestracja: 1 lipca 16, 15:52

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: ArturAzja » 2 października 16, 10:41

Niestety ale tak już się dzieje. Naturalne zachowania niektórych ryb zanikają.
Niektóre skalary dostępne w handlu, mimo że pielęgnicowate, nie zajmują się swoim potomstwem, a często wręcz same je pożerają.
Neonki (przynajmniej Innesa, bo czerwonych daaawno nie miałem) zatraciły znacząco instynkt ,,ławicy".
Choć fakt faktem ławicę zawsze łatwiej uformować w sporo większym baniaku. Jakbyś miał 2m baniak na bank latałyby zbite w kupę ;)

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 2 października 16, 10:44

ArturAzja pisze:Niestety ale tak już się dzieje. Naturalne zachowania niektórych ryb zanikają.
Niektóre skalary dostępne w handlu, mimo że pielęgnicowate, nie zajmują się swoim potomstwem, a często wręcz same je pożerają.
Neonki (przynajmniej Innesa, bo czerwonych daaawno nie miałem) zatraciły znacząco instynkt ,,ławicy".
Choć fakt faktem ławicę zawsze łatwiej uformować w sporo większym baniaku. Jakbyś miał 2m baniak na bank latałyby zbite w kupę ;)


Hahahhahaha :D Póki co 2 metrowego baniaka mieć nie będę, ale za jakiś czas... :D

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Dhuz » 2 października 16, 11:06

Prawda taka, że dla ryb 'ławica', taka zwarta i gęsta, to formacja obronna. Jak czują się bezpiecznie, to się rozpraszają. W małym akwa oznacza to zwykle, że zamulają kilkanaście cm od siebie, a akwarium 1000l mało kto postawi, by się cieszyć porządną 'ławicą' :D

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 2 października 16, 11:12

Dhuz pisze:Prawda taka, że dla ryb 'ławica', taka zwarta i gęsta, to formacja obronna. Jak czują się bezpiecznie, to się rozpraszają. W małym akwa oznacza to zwykle, że zamulają kilkanaście cm od siebie, a akwarium 1000l mało kto postawi, by się cieszyć porządną 'ławicą' :D


Ale też mają komiczne zachowania. Tak jak pisałem tu się gonią itd, a jak wasze rękę to odrazu uciekają razem :D no dziś wyczyściłem podłoże bo już syf był itd. ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości