[112L] Baniak by Xinum

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 14 września 16, 13:24

Dałem im paprykę przed chwilą, swojską, ale sparzyłem ją :D Się tak na to rzuciły... nagle wszystkie się pojawiły no może 5 sekund minęło... rzuciły się jak babcie w lidlu na karpie :O :ok: Ale generalnie boją się jeszcze troche mojego widoku :<

Awatar użytkownika
ArturAzja
Ryba
Ryba
Posty: 432
Rejestracja: 1 lipca 16, 15:52

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: ArturAzja » 14 września 16, 14:01

U mnie najchętniej wpierdzielają naturalne pokarmy takie jak Java Moss czy inne mchy. Dodatkowo ładnie go stymulują przez co ładniej się rozrasta. Jeśli nie masz jakichś mchów to tabletki/pellet ze spiruliną też jest spoko. Co do warzyw to ja jak coś takiego wrzucę to mały kawałek ogórka czy sałaty. Ogółem Amano to moje ulubione krewecie ot co ;)
Fajny efekt jak czyszczę akwa, podpłyną ze trzy i zaczynają mi dziobać palce :D (spoko, zawsze mam łapy wręcz sterylne przed włożeniem do baniaka)

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 14 września 16, 14:17

ArturAzja pisze:U mnie najchętniej wpierdzielają naturalne pokarmy takie jak Java Moss czy inne mchy. Dodatkowo ładnie go stymulują przez co ładniej się rozrasta. Jeśli nie masz jakichś mchów to tabletki/pellet ze spiruliną też jest spoko. Co do warzyw to ja jak coś takiego wrzucę to mały kawałek ogórka czy sałaty. Ogółem Amano to moje ulubione krewecie ot co ;)
Fajny efekt jak czyszczę akwa, podpłyną ze trzy i zaczynają mi dziobać palce :D (spoko, zawsze mam łapy wręcz sterylne przed włożeniem do baniaka)


Mam Java Moss i przesiadują na nim :D Generalnie mnie się jeszcze boją. A powiedźcie mi, póki co mam ich 5 sztuk, dokupić jeszcze kilka?

Aaa i pytanie o RO. Ma ktoś jakiś kalkulator? Albo byłby wstanie wyliczyć mi ile lać RO, na ile zwykłej. PH początkowe to 7,4, GH wynosi 5.

Awatar użytkownika
ArturAzja
Ryba
Ryba
Posty: 432
Rejestracja: 1 lipca 16, 15:52

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: ArturAzja » 14 września 16, 14:28

Jak Ci fundusze pozwolą to dokup jeszcze z drugie tyle (u mnie ceny od 7 do 14zł).
Amano lepiej wyglądają w większej grupie.

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 14 września 16, 14:36

ArturAzja pisze:Jak Ci fundusze pozwolą to dokup jeszcze z drugie tyle (u mnie ceny od 7 do 14zł).
Amano lepiej wyglądają w większej grupie.


Właśnie przyszła paczuszka :D Ten pokarm to faktycznie gigant :D 210g :D

Awatar użytkownika
ArturAzja
Ryba
Ryba
Posty: 432
Rejestracja: 1 lipca 16, 15:52

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: ArturAzja » 14 września 16, 14:55

Jeśli patrzyć się na opłacalność to się opłaca, ale zanim coś z tego pudła zniknie to panie... :D

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 14 września 16, 14:57

ArturAzja pisze:Jeśli patrzyć się na opłacalność to się opłaca, ale zanim coś z tego pudła zniknie to panie... :D


Jutro jak wstanę idę do kumpla po jeszcze 5 sztuk amano ;) Łącznie będzie 10 :)

Awatar użytkownika
Nem
Ryba
Ryba
Posty: 144
Rejestracja: 8 lipca 16, 16:49

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Nem » 14 września 16, 21:56

A z ryb co planujesz?

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: mimo12 » 14 września 16, 22:27

a i pytanie o RO. Ma ktoś jakiś kalkulator? Albo byłby wstanie wyliczyć mi ile lać RO, na ile zwykłej. PH początkowe to 7,4, GH wynosi 5.


Oblicz stężenie H+ w kranówce z pH, w ro masz 10^-7. Mnożysz stężenie jednego i drugiego przez wzięte objętości, dodajesz, a potem dzielisz przez sumę objętości.
(10^-7*Vro+H*Vkran)/(Vro+Vkran)=stężenie końcowe H+ w wodzie. Z tego liczysz ujemny logarytm dziesiętny i masz pH.

Znajdź w necie kalkulator twardości. Jak będziesz mieć stężenie zamiast GH, to dzielisz je na sumę objętości ro i kranówki. A potem za pomocą kalkulatora twardości przechodzisz na GH.

Mam nadzieję, że mimo późnej pory nie machnąłem się w tym, co pisałem. ;-)

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 15 września 16, 12:02

mimo12 pisze:
a i pytanie o RO. Ma ktoś jakiś kalkulator? Albo byłby wstanie wyliczyć mi ile lać RO, na ile zwykłej. PH początkowe to 7,4, GH wynosi 5.


Oblicz stężenie H+ w kranówce z pH, w ro masz 10^-7. Mnożysz stężenie jednego i drugiego przez wzięte objętości, dodajesz, a potem dzielisz przez sumę objętości.
(10^-7*Vro+H*Vkran)/(Vro+Vkran)=stężenie końcowe H+ w wodzie. Z tego liczysz ujemny logarytm dziesiętny i masz pH.

Znajdź w necie kalkulator twardości. Jak będziesz mieć stężenie zamiast GH, to dzielisz je na sumę objętości ro i kranówki. A potem za pomocą kalkulatora twardości przechodzisz na GH.

Mam nadzieję, że mimo późnej pory nie machnąłem się w tym, co pisałem. ;-)


Ze co?!

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 15 września 16, 14:04

Ehhh Panowie, znalazłem dziś jedną Amano... a właściwie jej szkielet :( Nie wiem co się stało. Czy mogą to być helenki? Chociaż nie wiem co znalazłem ten szkielet na korzeniu. Może jakaś słaba sztuka?? :niewiem: :neutral:

Awatar użytkownika
Mattija2
Ryba
Ryba
Posty: 359
Rejestracja: 17 września 15, 16:05

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Mattija2 » 15 września 16, 14:26

To może wylinka a nie szkielet? :)

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 15 września 16, 14:28

Mattija2 pisze:To może wylinka a nie szkielet? :)


A to wąsy też zostają?

mikorcz
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 234
Rejestracja: 18 czerwca 15, 11:51

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: mikorcz » 15 września 16, 14:41

Podejrzewam, że to raczej wylinka. Tak to właśnie wygląda. Pusty pancerzyk ze wszystkimi odnóżami itp.

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 15 września 16, 14:43

mikorcz pisze:Podejrzewam, że to raczej wylinka. Tak to właśnie wygląda. Pusty pancerzyk ze wszystkimi odnóżami itp.


Nawet nie wiedziałem... Oby tak było... Szkoda, że zdjęcia nie zrobiłem kurde...

@Edit

Znalazłem kalkulator obliczający RO. Czy to by się zgadzało? http://derekl.ovh.org/akwa/artykul_06.htm Wychodziłoby, że musiałbym dolać z 23l RO.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości