[112L] Baniak by Xinum

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Hunter » 8 września 16, 06:08

Xinum, to tylko oznaka, że wszystko przechodzi tak jak być powinno. Akwarium nie jest odciętym od świata sterylnym środowiskiem. "Życie"w akwarium to nie tylko ryby.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: barttsw » 8 września 16, 06:28

Xinum, naucz sie cierpliwosci bo inaczej kiepsko to widze

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 8 września 16, 09:33

Tutaj nawet nie chodzi o cierpliwość tylko o panikę, żeby coś się nie zepsuło :D :ok: Dziś specjalnie wstałem wcześnie rano przed pracą, żeby ogarnąć trochę baniak. Tzn. wyczyściłem dno, ale delikatnie, że nawet nic nie poruszyło. Cieniutkim wężykiem. Trochę wystrój zmieniłem... wywaliłem jeden kamień póki co..

Obrazek

Przez te ułożenie jest więcej kryjówek pomiędzy korzeniami :P Yyy... mam lekką ryskę na szybie od wewnętrznej strony. Około 1 cm, delikatna, ale czuć pod paznokciem... Nie stanie się nic? :zdziwko:

Helenki już się ładnie zadomowiły... Sobie pomykają po całym akwarium... Termometr od Huntera ładnie działa, ale mam problem z nawozami.... Nie mieszczą mi się na półce są za wysokie :niewiem: :mrgreen: Podsumowując jestem zadowolony... Dzięki bardzo wszystkim za porady. Mam nadzieję, że jak kiedyś się gdzieś spotkamy to stawię dobrą flaszke :ok:

Awatar użytkownika
michal_77
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 236
Rejestracja: 3 marca 15, 15:24
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: michal_77 » 8 września 16, 10:23

Fajnie się zapowiada z tymi korzeniami. Dosadziłbym tylko więcej roślin, szczególnie trzeci plan po lewej stronie i na środku. No i mógłbyś ukryć ten termometr gdzieś z boku i sondę w bardziej dyskretne miejsce :)

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 8 września 16, 10:26

michal_77 pisze:Fajnie się zapowiada z tymi korzeniami. Dosadziłbym tylko więcej roślin, szczególnie trzeci plan po lewej stronie i na środku. No i mógłbyś ukryć ten termometr gdzieś z boku i sondę w bardziej dyskretne miejsce :)

Wiem, wiem przestawie go :D bo to zamontowalem wczoraj po 23, a dziś zapomniałem. Co do roślin też tak myślę żeby dosadzic coś w ten trzeci plan po lewej i środek ale nie wiem co.. jakieś propozycje?

Awatar użytkownika
michal_77
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 236
Rejestracja: 3 marca 15, 15:24
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: michal_77 » 8 września 16, 10:33

Pasowało by coś z innymi liściami niż masz; limnophila sensiflora lub cabomba, ewentualnie jakieś "paprociowate"
Jak byś chciał i miał chęć na przejażdżki do Jaworzna to dam Ci cabombę i hygrophila polysperma. W przyszłym tygodniu będę ciął.

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 8 września 16, 10:42

michal_77 pisze:Pasowało by coś z innymi liściami niż masz; limnophila sensiflora lub cabomba, ewentualnie jakieś "paprociowate"
Jak byś chciał i miał chęć na przejażdżki do Jaworzna to dam Ci cabombę i hygrophila polysperma. W przyszłym tygodniu będę ciął.


Ooo to spoko :) bardzo chętnie tylko musimy się jeszcze na PW dogadać bo pracuję akurat w przyszłym tygodniu na nocki. Ale to jeszcze się ustali. Najwyżej podjade pociągiem ew. Samochodem zależy czy będzie :D

Awatar użytkownika
Nem
Ryba
Ryba
Posty: 144
Rejestracja: 8 lipca 16, 16:49

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Nem » 8 września 16, 10:54

Faktycznie trochę ubogo w roślinność, dosac coś. Termometr też z boku bym dał.

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 8 września 16, 11:06

Dosadze, dosadze. Też tak mysle, że jest ubogo w rośliny. Ale poopracujemy nad tym :D

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: mimo12 » 8 września 16, 15:04

Jakbyś wybierał się do Jaworzna do Michała, to daj znać wcześniej, a może i u mnie znajdzie się coś do przycinki. ;)

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Alina_33 » 8 września 16, 17:57

Baniak śliczny, co do wypławków, to ja miałam ich pełno. Teraz nie widzę ani jednego. Oczywiście nie uważam, że znikły... Po prostu ryby i Helenki trzymają je na poziomie "niewidzialności".

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 8 września 16, 22:20

mimo12 pisze:Jakbyś wybierał się do Jaworzna do Michała, to daj znać wcześniej, a może i u mnie znajdzie się coś do przycinki.


Okej, dam znać :) Dzięki bardzo.

Alina_33 pisze:Baniak śliczny, co do wypławków, to ja miałam ich pełno. Teraz nie widzę ani jednego. Oczywiście nie uważam, że znikły... Po prostu ryby i Helenki trzymają je na poziomie "niewidzialności".


Co do baniaka to jeszcze daleko mu do ideału. Staram się jak mogę. Myślę, że będzie coraz lepiej. Co do tych wypławków to dużo ich nie ma bo może kilka zauważyłem :D Jestem dobrej myśli!

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: mimo12 » 9 września 16, 08:09

U mnie pojawiły się w dojrzałych baniakach razem z nowymi krewetkami. Może z miesiąc je widziałem. Od tamtej pory- ponad pół roku, w ogóle nie zaobserwowałem ich obecności. Także to takie pojawiam się i znikam. Szybko i u Ciebie znikną z widoku. ;-)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: barttsw » 9 września 16, 08:16

Xinum pisze:Co do tych wypławków to dużo ich nie ma bo może kilka zauważyłem Jestem dobrej myśli!
przyjda ryby to znika :)

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 10 września 16, 11:54

Ludzie... O co kaman? Patrzę w nocy rośliny wszystkie jakby pozamykane, liście złożone ku górze. A teraz patrze znów rozłożone :D one spia? :p

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości