[112L] Baniak by Xinum

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: mimo12 » 3 września 16, 19:03

Belka jest spoko i nie musisz jej ściągać, by operować w akwa, ale nie bierz, jak masz problemy z wilgocią w domu, bo bez pokrywy sporo wody paruje i musisz się liczyć z dolewkami ro w tygodniu.

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 3 września 16, 19:12

mimo12 pisze:Belka jest spoko i nie musisz jej ściągać, by operować w akwa, ale nie bierz, jak masz problemy z wilgocią w domu, bo bez pokrywy sporo wody paruje i musisz się liczyć z dolewkami ro w tygodniu.


Powiedziałbym, że u mnie w domu powietrze jest suche jak pieprz :D jakby nie patrzeć plus będzie taki, że powietrze będzie nawilżone :D

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Hunter » 3 września 16, 19:32

No to bierz belkę oparta o świetlówki. Będzie tyle samo światła więc i butla będzie zbędna ;-)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 4 września 16, 03:37

Czy to zatoczek?! Wykończy mnie to. Zamawiam dziś chemię na slimaki, aby wytępić to bo co raz bardziej mnie to irytuje...

Obrazek

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Fatty » 4 września 16, 07:35

A Helenę masz? U mnie bardzo ładnie trzymała ślimaczki w ryzach.

Sama nigdy nic z nimi nie robiłam, bo wszak pożyteczne bywają, a i Helena singielka ładnie dawała radę regulując populację, natomiast z obserwacji tego co się w baniakach zaznajomionych działo chemii nie polecam - owszem, ślimaki unicestwiło, w tym te w podłożu ale rozkładające się, zatrute truchełka naruszały równowagę parametrów wody i kończyło się pogromem krewet i ryb.
Are you sure, you want to exist?


Awatar użytkownika
michal_77
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 236
Rejestracja: 3 marca 15, 15:24
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: michal_77 » 4 września 16, 09:05

Fatty pisze:A Helenę masz? U mnie bardzo ładnie trzymała ślimaczki w ryzach.

Sama nigdy nic z nimi nie robiłam, bo wszak pożyteczne bywają, a i Helena singielka ładnie dawała radę regulując populację, natomiast z obserwacji tego co się w baniakach zaznajomionych działo chemii nie polecam - owszem, ślimaki unicestwiło, w tym te w podłożu ale rozkładające się, zatrute truchełka naruszały równowagę parametrów wody i kończyło się pogromem krewet i ryb.

W sumie nie dziwne, że krewetki wykończyło, wszak wszelkie środki chemiczne na ślimaki działają również na inne skorupiaki. Jakiś ciezko mi uwierzyć, że ich truchła w istotnym stopniu wpłynęły na parametry wody.

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 4 września 16, 10:34

A czy jedna Helenka wystarczy? :d

Czy to samo ustąpi?

Obrazek

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Fatty » 4 września 16, 11:11

michal_77 pisze:W sumie nie dziwne, że krewetki wykończyło, wszak wszelkie środki chemiczne na ślimaki działają również na inne skorupiaki. Jakiś ciezko mi uwierzyć, że ich truchła w istotnym stopniu wpłynęły na parametry wody.


... jak sporo świdrów kitnęło w podłożu ;) Było to poparte pomiarami, nie pamiętam nazwy użytkownika to Ci nie odkopie niestety.
Are you sure, you want to exist?


Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: mimo12 » 4 września 16, 11:30

Jedna helenka do wytępienia całkowitego innych ślimaków nie wystarczy, ale będzie ograniczać rozwój ich populacji.

Śluz ustąpi sam, ale jak chcesz się go szybko pozbyć, to pomoże... ampularia. Ale nie może koegzystować z helenkami- zostanie zjedzona.

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 4 września 16, 11:36

mimo12 pisze:Jedna helenka do wytępienia całkowitego innych ślimaków nie wystarczy, ale będzie ograniczać rozwój ich populacji.

Śluz ustąpi sam, ale jak chcesz się go szybko pozbyć, to pomoże... ampularia. Ale nie może koegzystować z helenkami- zostanie zjedzona.


Kupię Helenki zjedzą inne, a co potem z helenkami? :D już nie wiem :cry: ile tych Helen do mojego baniaka? Żeby wszystko wytępily

Vexatus
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 31 grudnia 15, 12:58
Lokalizacja: Inowrocław

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Vexatus » 4 września 16, 11:43

Xinum pisze:Czy to zatoczek?! Wykończy mnie to. Zamawiam dziś chemię na slimaki, aby wytępić to bo co raz bardziej mnie to irytuje...


Dlaczego chcesz eksterminować ślimaki? Nie wyobrażam sobie akwa bez ślimaków... :mrgreen: Żyją sobie spokojnie w każdym moim akwa i to czasem w gigantycznych ilościach.

Korzeniem się nie przejmuj za bardzo - wszystko samo zniknie.
Mój skromny blog akwarystyczny.

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 4 września 16, 11:50

Vexatus pisze:
Xinum pisze:Czy to zatoczek?! Wykończy mnie to. Zamawiam dziś chemię na slimaki, aby wytępić to bo co raz bardziej mnie to irytuje...


Dlaczego chcesz eksterminować ślimaki? Nie wyobrażam sobie akwa bez ślimaków... :mrgreen: Żyją sobie spokojnie w każdym moim akwa i to czasem w gigantycznych ilościach.

Korzeniem się nie przejmuj za bardzo - wszystko samo zniknie.


Jakoś nie podobają mi się ślimaki z racji ich szybkiego mnozenia... Ale chcąc nie chcąc dam Helenki i niech te inne wytępią :D tylko ile? I jak je kontrolowac?!

teek
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 17
Rejestracja: 12 lipca 16, 18:42

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: teek » 4 września 16, 11:54

Nie wszystkie moje świeże korzenie tak reagowały. Obecnie nie ma się czym przejmować. Przy podmianach śmiało możesz zasysać wężykiem. Z czasem wszystko znika.
Co do ślimolów to aktualnie na starcie robią dobrą robotę. W dojrzałym baniaku pomagają w utrzymaniu harmonii. Jeśli nie przekarmisz ich populacja nie będzie liczna. Bez paniki ;-)

Awatar użytkownika
Xinum
Ryba
Ryba
Posty: 242
Rejestracja: 10 lipca 16, 23:15
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Xinum » 4 września 16, 12:02

Trzymam za słowo! :D to ile tych Helen?

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [112L] Baniak by Xinum

Postautor: Hunter » 4 września 16, 12:12

Daj 3 i po sprawie. Ślimaków nie masz dużo.
Jak Heleny się rozmnożą (w ślimaczym tempie) to po prosu je wyjmiesz.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości