[24l] Akwa Monki

para
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 6 marca 06, 18:49
Lokalizacja: Łuków

Re: [24l] Akwa Monki

Postautor: para » 7 marca 06, 14:38

super aqua a termometr nawet nie przeszkadza ale mozna go przezucic na inna scianke ;)ogółem 9/10 punktów ;)
Aqua 45l. obsada 2x Gupik 2x Welon 1x Glonojad

Awatar użytkownika
Monka00
Ryba
Ryba
Posty: 114
Rejestracja: 4 stycznia 06, 17:43
Lokalizacja: Radzionków

Re: [24l] Akwa Monki

Postautor: Monka00 » 9 marca 06, 16:18

Nastąpiło parę zmian
Termometr posezdł na boczną ściankę (teraz go nie widać). Żabienicę przesadziłam trochę do przodu, a moczarkę dałam na miejsce żabienicy.

A oto ogólne info o akwa, bo w tym się też troszkę pozmieniało:
-pojemnośc: 26l (wczesniej źle zmierzyłam akwa i okazało się, że ma dwa litry więcej hyh :lol: :lol: :lol: )
-wymiary: 41x22x29
-temperatura: 26-27*C
-filtr: Aqua Szut Mini (24h/dobę)
-oświetlenie: 8 W :? (0,3 W/l)
-nawożę: Aqua Plant (Tropical) i tabletki TetraPlant Crypto
-flora: żabienica blehera, moczarka, hygrofila zmienna, lobelia purpurowa
-obsada: z tym to jest gorzej, bo te starsze gupiki oddałam do szkoły (za szybko się rozmnażały), w osobnym akwa mam 8 szt. narybku gupika, a w 'ogólnym' pływają 4- tymczasowo. Jak już zdecyduję się na jakiś konkretny gatunek ryb, które chę mieć w akwa to te 4 małe pójdą do reszty narybku, a jak wszystkie podrosną to do szkoły ;). Tylko własnie problem z tym konkretnym gatunkiem :? . Myślałam nad Razborami klinowymi... podobają mi się też Bystrzyki ozdobne... muszę się jeszcze pożądnie zastanowić.
A tu fotka:
Obrazek

Awatar użytkownika
tetra
Ryba
Ryba
Posty: 444
Rejestracja: 14 maja 05, 21:35

Re: [24l] Akwa Monki

Postautor: tetra » 9 marca 06, 19:59

Widzę że ziele rośnie :), jeszcze trochę i paprotnica akwarium przerośnie, więc tylko czekać :P . Posadź pożądnie tą lobelię, wygląda jak dopiero posadzona, rośnie ona tobie ? (pytam, ponieważ ma trochę wymagań co do oświetlenia). Rybki jakie tobie polecę to bojowniki :wink: , pikne rybulki , możesz tam umieścić samca i 2 samice, ale co do rybek to wybór należy do ciebie.
Pozdrawiam

Bystry
Ryba
Ryba
Posty: 161
Rejestracja: 30 lipca 05, 18:56
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: [24l] Akwa Monki

Postautor: Bystry » 11 marca 06, 14:03

spoko akwa :) wiem ze w takim trudno o porzadek i wogóle ale nprawde coraaz lepiej ci z Tym idzie :D:D:D Pozdro :D
Tetra Tec Ex 1200...:) nowy nabytek:D

Awatar użytkownika
Monka00
Ryba
Ryba
Posty: 114
Rejestracja: 4 stycznia 06, 17:43
Lokalizacja: Radzionków

Re: [24l] Akwa Monki

Postautor: Monka00 » 18 marca 06, 08:23

Kupiłam sobie jednak Razborki Klinowe ;). Narazie mam tylko 4, ale za jakiś czas dokupię jeszcze kilka i do tego Kiryski Panda. Jak byłam w zoologu to zobaczyłam bardzo piękną roślinę o czerwonych liściach (nesaea red- czy jakoś tak) i poprostu nie mogłam się oprzeć, żeby jej nie kupić. Przy okazji też kupiłam nawóz Ferro-Aktiv Tropicala.
Tetra Lobelia rosnie mimo małego oświetlenia, tak samo hygrofila zmienna , która tez ma duże wymagania świetlne.
Co do roslin to chciałam jeszcze kupić mech jawajski i przyczepić go do kamieni i/lub korzenia, ale akurat nie było :| A i przy podmiance wody i przycince roślinek wyciągłam część białych kamyków ze żwiru- syzyfowa praca... resztę wyciągnę przy hmm... gruntownym czyszczeniu ;)
fotka:
Obrazek

Awatar użytkownika
ciosek
Fish Master
Fish Master
Posty: 1385
Rejestracja: 21 maja 04, 09:40
Lokalizacja: Chełm

Re: [24l] Akwa Monki

Postautor: ciosek » 18 marca 06, 10:33

moim zdaniem jawajski nie bardzo nadaje sie do przyczepiania na korzeni, wg.mnie bardziej sie do tego nadają inne gatunki mchów np.
-taiwan moss
-singapoore moss
-weeping moss
-x-mass moss
- ew. stringy moss, tylko on tworzy takie kraczki które rosna do góry... ale urody mu odmowic nie mozna :D

pozdrawiam

P.S to że roslinki daja rade przy nieduzym oswietleniu jest zapewne wysokosc... przy 30 cm wysokosci, oswietlenie moze byc nieco mniejsze.

Awatar użytkownika
sylwia14
Ryba
Ryba
Posty: 233
Rejestracja: 12 sierpnia 05, 11:40
Lokalizacja: Gorlice

Re: [24l] Akwa Monki

Postautor: sylwia14 » 20 marca 06, 16:50

no teraz twoje aqua wygląda super! Ładne roslinki masz i wogóle cool. Jak sie je porówna z tym które miałas na poczatku to jest naprawde gigantyczna roznica, ale na dobre :) . Pozdrawiam
45l aqua sarny [teraz nowe fotki!!] ---> http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p=31838#31838 --->wypowiadajcie się ;)

Awatar użytkownika
Monka00
Ryba
Ryba
Posty: 114
Rejestracja: 4 stycznia 06, 17:43
Lokalizacja: Radzionków

Re: [24l] Akwa Monki

Postautor: Monka00 » 25 marca 06, 13:53

Witam
Wielkie dzięki za komenty :) . Zdechła jedna Razorka :( , ale dziś kupiłam jeszcze 4. czyli razem 7 :). W sklepach to niektórzy sprzedawcy naprawdę się nie zanją na akwarystyce- dziś przkonałam się o tym na własnej skórze. Wchodzę do sklepu i pytam się czy są Rabory Klinowe. Sprzedawczyni mówi, że tak i chcąc 'popisać' się swoją 'wiedzą' powiedziała: "Rabory są to ryby stadne i musi ich być conajmiej 2". :lol: Kompletnie mnie to rozbroiło. :lol: :lol: :lol: .
P.S. Nadal czekam na opinie :)

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: [24l] Akwa Monki

Postautor: Dave » 25 marca 06, 16:16

Własnie, głupoty gada. Przecież wszyscy wiedzą, że gdy ryba jest stadna to musi być conajmniej jedna. :lol:

Awatar użytkownika
Rama
Fish Master
Fish Master
Posty: 1313
Rejestracja: 4 stycznia 05, 12:16
Lokalizacja: Św-ce/Chorzów

Re: [24l] Akwa Monki

Postautor: Rama » 25 marca 06, 16:43

No, a taka kapela muzyczna nawet ma utwór..
Bo do stada trzeba dwojga - Budka Suflera.

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: [24l] Akwa Monki

Postautor: Dave » 25 marca 06, 21:41

Niewiarygodne, nie? :lol:

Awatar użytkownika
Monka00
Ryba
Ryba
Posty: 114
Rejestracja: 4 stycznia 06, 17:43
Lokalizacja: Radzionków

Re: [24l] Akwa Monki

Postautor: Monka00 » 7 kwietnia 06, 07:03

Ostatnio robiłam pożądki w moim pokoju i przy okazji znalazłam fototapetę.
Jak było lepiej z czarnym tłem czy z tą fototapetą?

Obrazek

A oto mój nowy nabytek:

Obrazek

Tylko że nie jestem pewna co to dokładnie jest... :? podejrzewam jakąś Sagittarię, ale nie wiem czy to napewno to. Mógł by ktoś potwierdzić?

Obsada zmniejszyła się do jedenj razbory. To długa historia ;). Jak ktos chce poczytać to http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?t=4712

PS. Sorry za jakość zdjęć, ale mój aparat chyba strajkuje ;)
PPS. A i jeszcze jedno! Mam takie małe pytanie: czy moje akwa można nazwać roślinnym czy nie za bardzo? :?

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: [24l] Akwa Monki

Postautor: Jakus » 7 kwietnia 06, 07:28

Moim skromnym zdaniem lepiej było mz tym czarnym tłem. Tamto tło ukazywało piękno roślin i bardziej je uwidaczniało natomiast przy tym wszystko się zlewa.
Pozdrawiam
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Akwarystów BOCJA www.bocja.org

Kathinka

Re: [24l] Akwa Monki

Postautor: Kathinka » 7 kwietnia 06, 12:02

Z ciemnym tłem prezentuje się lepiej. Ta nowa roślina to zapewne Ophiopogon japonicum - wytrzymująca pod wodą do ok. roku.

Awatar użytkownika
sylwia14
Ryba
Ryba
Posty: 233
Rejestracja: 12 sierpnia 05, 11:40
Lokalizacja: Gorlice

Re: [24l] Akwa Monki

Postautor: sylwia14 » 7 kwietnia 06, 13:14

no mi sie wydaje że znacznie lepiej było z czarnym tłem , ale to tylko moje zdanie
45l aqua sarny [teraz nowe fotki!!] ---> http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p=31838#31838 --->wypowiadajcie się ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości