3x60l Apistogramma

Żwirek
Narybek
Narybek
Posty: 61
Rejestracja: 30 marca 15, 20:11

3x60l Apistogramma

Postautor: Żwirek » 28 maja 16, 12:29

Kolejna mała zmiana. Akwarium 180l dzielone na 3 mniejsze zbiorniki.
Wymiary : 113x47cm h32cm
Filtracja :3x Hanging Filter LB-701
Oświetlenie: 2x 6w Led Aquael Plant, 1x6w Led Aquael Plant
Ogrzewanie: brak
Podłoże: Piasek jasny z jeziora
Dekoracje: korzenie japońskie, drifty, Liście dębu
Flora: Zdrojek (Fontinalis antipyretica)
Anubias Mikro
Fissidens Fox
Rzęść wiosenna (Callitriche palustris)
Fauna: Apistogramma Baenchi para 1 zbiornik
Apistogramma Cacatuoides 1/2 2 zbiornik
Loricaria filamentosa 4szt 2 zbiornik
Apistogramma Borelli 2/2 3 zbiornik
Apistogramma Trifasciata 1/2 3 zbiornik
Loricaria Filamentosa Red 2szt 3 zbiornik

Akwarium zalane wczoraj. Woda ze starych baniaków z których pochodziły ryby. Dolana kranówka. W nowych filtrach dołożyłem po 1 kapsułce Baktozym Tetry

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: 3x60l Apistogramma

Postautor: mimo12 » 28 maja 16, 14:34

Chyba żartujesz?

Jedyne ryby, które możesz mieć w tych kostkach, to Borelli i trójpręga, ale każdy z gatunków osobno. Dla zbrojników, baenschi i kakadu zdecydowanie za małe kosteczki.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 3x60l Apistogramma

Postautor: Dhuz » 28 maja 16, 14:41

Koncept 10/10 - Fajny zamysł z trzema niewielkimi zbiornikami sąsiadującymi ze sobą.
Wykonanie 3/10 - dobór gatunków fatalny i ugryzie Cię prędzej, czy później. Nie lepiej byłoby iść w gatunki mieszczące się w poszczególnych baniakach bez ryzyka, że je zasrają (zbrojniki) albo się zatłuką(kakadu)? :P

Żwirek
Narybek
Narybek
Posty: 61
Rejestracja: 30 marca 15, 20:11

Re: 3x60l Apistogramma

Postautor: Żwirek » 28 maja 16, 15:22

W jednym akwa jest tylko kakadu, a w drugim benschi, tylko w ostatnim mam borelli i trifasciate. Zbrojniki kolumbijskie trzymałem wiele razy z apisto i nigdy nikt sobie nie wchodzil na odcisk. Fakt ze w innym zestawieniu byloby gorąco, ale tak jest ok.
mimo 12 dla kakadu i benschi w tarle i nie tylko nic sie nie uchowa. Poza tym kazda Apisto nawet borelli jak ma swoje terytorium to nie dopusci nic z zewnatrz.
Zbrojniki sa to ryby denne zyjace calkowicie w swoim swiecie. chyba myslisz z innymi zbrojnikami
Co do aranzu. to wrzucałem to co było w poprzednim moim baniaku. Trifasciata z borelli znaja sie i plywaja razem od 2 miesiecy i stary borell i facjata juz flaszke nie jedna wypili. Z biegiem czasu jak to wszystko dojrzeje to nawrzucam wiecej lisci i badyli, wiec sie zrobi 1/10:)

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: 3x60l Apistogramma

Postautor: Dhuz » 28 maja 16, 17:05

Żwirek pisze:Zbrojniki sa to ryby denne zyjace calkowicie w swoim swiecie. chyba myslisz z innymi zbrojnikami
No, miałem u siebie kilka gatunków zbrojnikowatych i nie wiem, czy do końca zdajesz sobie sprawę z specyfikacji gatunku, który przedstawiasz jako posiadany.

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: 3x60l Apistogramma

Postautor: mimo12 » 29 maja 16, 07:41

Nie rozumiem, dlaczego tłumaczysz w ten sposób to, że akwaria są za małe dla tych ryb.
O agresji i walce nic nie pisałem.
Ale pewnie i tak w trakcie tarła potraktuję się z buta.

Koncept spoko. No ale gatunki...

Żwirek
Narybek
Narybek
Posty: 61
Rejestracja: 30 marca 15, 20:11

Re: 3x60l Apistogramma

Postautor: Żwirek » 29 maja 16, 08:09

Zbrojniki są w tej chwili małe, mam do nich sentyment jak podrosną to znajdą osobny baniak, nie sądzę by w tym litrażu spędziły resztę życia.
Mimo12 pielęgniczki w swoich naturalnych warunkach czasem przebywają w strumykach bardzo płytkich, czasem w sezonowych "kałużach", do swego żerowania nie potrzebują zbyt wiele miejsca. Chyba że mamy kilka gatunków w jednym akwa. Chodowla kilku dość agresywnych gatunków czasem nawet w 200l jest kłopotliwa. a 60l na jedna,dwie pary tego samego gatunku jest optymalne. Nawet czasem szybciej do tarła przystępują w mniejszym litrażu.
Najbardziej terytorialna i agresywna jest Agassiza. Kiedyś znajomy który ma 300l a w nim duże akary i pielegnice, po wpuszczeniu pary agassiza po kilku dniach te małe rybki przegoniły wszystko po kątach.

Żwirek
Narybek
Narybek
Posty: 61
Rejestracja: 30 marca 15, 20:11

Re: 3x60l Apistogramma

Postautor: Żwirek » 30 maja 16, 20:20

woda się trochę sklarowała, więc foto poszło w ruch:)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

SilVeR3
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 27 maja 16, 20:41

Re: 3x60l Apistogramma

Postautor: SilVeR3 » 30 maja 16, 20:32

No ładnie ładnie :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości