[215L] Aquael Glossy na poważnie...

mihow1979
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 862
Rejestracja: 23 grudnia 15, 21:53
Lokalizacja: Płock

Re: [215L] Aquael Glossy na poważnie...

Postautor: mihow1979 » 9 marca 16, 12:32

mikorcz pisze:
barttsw pisze:Nie chce red moore albo mangrowca. Tych wszędzie pełno. Sorry za OT. :-)


Ja też miałem muż dosyć Red Moor i Mangrowca bo faktycznie jest to w każdym zbiorniku :)
Korzenie kupiłem u tego Pana http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=33573801

Korzenie już namoczone, wypreparowane - gotowe do umieszczenia w akwarium. Jak dla mnie bomba - takie coś innego :)
Glossy Reef 215L

Awatar użytkownika
Error
Ryba
Ryba
Posty: 102
Rejestracja: 20 stycznia 16, 15:19

Re: [215L] Aquael Glossy na poważnie...

Postautor: Error » 9 marca 16, 19:22

mihow1979

Aranżacja wygląda troche jak zatoka, drewniana forteca, czy coś w tym stylu :mrgreen:
umiejscowiona w punkcie centralnym daje świetny efekt. Ryby będą mały raj.
Dla mnie rewelacja.
Error

mihow1979
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 862
Rejestracja: 23 grudnia 15, 21:53
Lokalizacja: Płock

Re: [215L] Aquael Glossy na poważnie...

Postautor: mihow1979 » 9 marca 16, 20:58

Error - dzięki - mam nadzieję, że efekt będzie zadowalający. Trochę błądzę w kwestii roślin. Posadziłem ich dzisiaj trochę, ale nie wiem do końca jak one się rozrosną i czy są posadzone w dobrych miejscach :) Ale to się okaże (mam nadzieję) za jakiś czas. :)

Na trawniczek posadzony Mały Heniek i trochę Parvuli - niestety nie wiedziałem dokładnie ile tego zamówić i przyjechało trochę mało - zobaczę czy to wogóle będzie rosło - jeżeli tak to zamówię więcej i dosadzę :)

Dzisiaj podłączyłem CO2 z butli - 1b/s - dozowanie 24h/d. Stały test CO2 na razie ciemno zielony :) Deszczownica skierowana aby poruszała taflą wody...

A tak to wygląda dziś - GLOSSY 100 - DAY 5

Obrazek
Glossy Reef 215L

Awatar użytkownika
Error
Ryba
Ryba
Posty: 102
Rejestracja: 20 stycznia 16, 15:19

Re: [215L] Aquael Glossy na poważnie...

Postautor: Error » 9 marca 16, 21:15

Eleocharis na bimbrowni u mnie jakoś daje radę :ok:

Obrazek

Czarne tło tylko potęguje dobry efekt.

mihow1979 jesteś obserwowany :dzieki:
Error

mihow1979
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 862
Rejestracja: 23 grudnia 15, 21:53
Lokalizacja: Płock

Re: [215L] Aquael Glossy na poważnie...

Postautor: mihow1979 » 9 marca 16, 21:22

Error pisze:Eleocharis na bimbrowni u mnie jakoś daje radę :ok:

Obrazek

Czarne tło tylko potęguje dobry efekt.

mihow1979 jesteś obserwowany :dzieki:


Parvula u mnie w starym akwa też jakoś tam rosła. Z Heńkiem styczności nie miałem niestety... Więc jest to pewnego rodzaju eksperyment :)

Testowałem białe i czarne tło - do czarnego zestawu Glossy jakoś czarne najlepiej pasowało. Ale czarne tło ma jedną wadę - widać w wodzie każdy paproszek :(
Glossy Reef 215L

Awatar użytkownika
Error
Ryba
Ryba
Posty: 102
Rejestracja: 20 stycznia 16, 15:19

Re: [215L] Aquael Glossy na poważnie...

Postautor: Error » 9 marca 16, 21:37

mihow1979 pisze:
Error pisze:Eleocharis na bimbrowni u mnie jakoś daje radę :ok:

Obrazek

Czarne tło tylko potęguje dobry efekt.

mihow1979 jesteś obserwowany :dzieki:


Parvula u mnie w starym akwa też jakoś tam rosła. Z Heńkiem styczności nie miałem niestety... Więc jest to pewnego rodzaju eksperyment :)

Testowałem białe i czarne tło - do czarnego zestawu Glossy jakoś czarne najlepiej pasowało. Ale czarne tło ma jedną wadę - widać w wodzie każdy paproszek :(




Ale widać głębię i wydaje się jakby szkło było większe.
Tak ja to widzę.
Efekt będzie a jak już ogarniesz Heńka to podpytam, bo też na początku u mnie miał być na pierwszym planie.
Trochę spanikowałem, kosmos z przycinaniem itd.
Tak myślałem.
Obawy początkującego z nową, wymagającą rośliną ;-)
Error

mihow1979
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 862
Rejestracja: 23 grudnia 15, 21:53
Lokalizacja: Płock

Re: [215L] Aquael Glossy na poważnie...

Postautor: mihow1979 » 9 marca 16, 22:03

Spoko :)

Zauważyłem, że syczy dyfuzor - to normalne? :)
Glossy Reef 215L

Awatar użytkownika
Error
Ryba
Ryba
Posty: 102
Rejestracja: 20 stycznia 16, 15:19

Re: [215L] Aquael Glossy na poważnie...

Postautor: Error » 10 marca 16, 04:00

mihow1979 pisze:Spoko :)

Zauważyłem, że syczy dyfuzor - to normalne? :)


dyfuzor fadnie wygląda, ale syczy?
U mne jest tak samo.
Error

mihow1979
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 862
Rejestracja: 23 grudnia 15, 21:53
Lokalizacja: Płock

Re: [215L] Aquael Glossy na poważnie...

Postautor: mihow1979 » 10 marca 16, 16:53

Trochę denerwują mnie też te bąbelki CO2 latające po całym akwarium. A że mam czarne tło więc idealnie je widać :)

Co można z tym zrobić?
Glossy Reef 215L

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [215L] Aquael Glossy na poważnie...

Postautor: barttsw » 10 marca 16, 17:16

reaktor co2

mihow1979
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 862
Rejestracja: 23 grudnia 15, 21:53
Lokalizacja: Płock

Re: [215L] Aquael Glossy na poważnie...

Postautor: mihow1979 » 10 marca 16, 20:49

barttsw pisze:reaktor co2


OK. Kumam. A czy możesz polecić coś w miarę rozsądnego? :)

Widziałem też takie reaktory podłączane do węża wylotowego z filtra. Skuteczne, ale podobno głośne. Czy ta głośność jest faktycznie uciążliwa jeżeli będzie to zamontowane w szafce pod akwarium?
Glossy Reef 215L

Awatar użytkownika
Error
Ryba
Ryba
Posty: 102
Rejestracja: 20 stycznia 16, 15:19

Re: [215L] Aquael Glossy na poważnie...

Postautor: Error » 10 marca 16, 20:50

mihow1979 pisze:Trochę denerwują mnie też te bąbelki CO2 latające po całym akwarium. A że mam czarne tło więc idealnie je widać :)

Co można z tym zrobić?


Przedmówca wszystko wyjaśnił ;-)
Error

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [215L] Aquael Glossy na poważnie...

Postautor: barttsw » 10 marca 16, 20:54

mihow1979, jaki masz filtr bo jak jest na styk to moze byc problec

Carmelka00
Ryba
Ryba
Posty: 120
Rejestracja: 15 grudnia 15, 23:50

Re: [215L] Aquael Glossy na poważnie...

Postautor: Carmelka00 » 10 marca 16, 21:03

Widzę ,że ktoś ma identyczny zestaw jak ja :mrgreen: nawet grzałka i filtry :mrgreen: bardzo fajnie urządzone, podłoże mam takie tyle ,że w krewetkarium i ostrzegam, jak będa rybki denne to ...będzie mordor :twisted: zbiornik będzie zamulony, wręcz czarny non stop.
Jesli chodzi o oświetlenie, to ja mam tylko dwie , te co były w zestawie, i rośliny świetnie rosną, nawet...mały henio, a nie nie mam co2 ;-) Filtr spełnia wymagania w stopniu znakomitym, woda kryształ, zero glonów daje radę i to świetnie, a widzę że wewnętrzny też masz to 500? ja mam i praktycznie włączam go tylko dodatkowo na dzień :mrgreen: jeszcze o podłożu jedno: znakomicie klaruje i stabilizuje wodę :-)

mihow1979
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 862
Rejestracja: 23 grudnia 15, 21:53
Lokalizacja: Płock

Re: [215L] Aquael Glossy na poważnie...

Postautor: mihow1979 » 10 marca 16, 21:12

Carmelka00 pisze:Widzę ,że ktoś ma identyczny zestaw jak ja :mrgreen: nawet grzałka i filtry :mrgreen: bardzo fajnie urządzone, podłoże mam takie tyle ,że w krewetkarium i ostrzegam, jak będa rybki denne to ...będzie mordor :twisted: zbiornik będzie zamulony, wręcz czarny non stop.
Jesli chodzi o oświetlenie, to ja mam tylko dwie , te co były w zestawie, i rośliny świetnie rosną, nawet...mały henio, a nie nie mam co2 ;-) Filtr spełnia wymagania w stopniu znakomitym, woda kryształ, zero glonów daje radę i to świetnie, a widzę że wewnętrzny też masz to 500? ja mam i praktycznie włączam go tylko dodatkowo na dzień :mrgreen: jeszcze o podłożu jedno: znakomicie klaruje i stabilizuje wodę :-)


Obecnie filtracja to tylko Unimax 250 - wewnętrzny już musiałem wyjąć bo sprzedałem stare akwarium z całym wyposażeniem :)

Trochę mnie uspokoiłaś z tym światłem - bo od startu zbiornika ciągle się zastanawiam, czy to światło da radę w takim dużym zbiorniku, ale widzę, że daje radę :)

Co do rybek dennych - mam 5 Kirysków - nie zauważyłem, aby rozrabiały :) Wszystko ładnie.

Akwa jeszcze świeże, do kryształowej wody jeszcze mi trochę brakuje, ale to pewnie tylko kwestia czasu :)
Glossy Reef 215L

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości