[250] Lewitująca gałąź

TomekM
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 4 listopada 15, 08:00
Lokalizacja: Warszawa

[250] Lewitująca gałąź

Postautor: TomekM » 7 listopada 15, 22:16

Jedno z naszych ostatnich akwarii, zrobione w pokazowym domu. Podpięte pod system informatyczny obsługujący dom przez co większość obsługi można wykonać siedząc na kanapie lub leżąc na plaży :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam
Tomasz Małachowski
www.Akwa-Deko.pl

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [250] Lewitująca gałąź

Postautor: slaeer » 8 listopada 15, 14:45

No, prawie fajna reklama. Napisalbys jeszcze jakie to cos ma wymiary i co tam wpusciliscie.

Na pewno dostaniesz mase pochwal :zly2:
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [250] Lewitująca gałąź

Postautor: Dhuz » 8 listopada 15, 14:52

Solara taka, że aż rybom koloru brakło. :P Do mocno naświetlonego zbiornika i tak jasnego pomieszczenia, lepiej już było kombinować z rybami strumieniowymi zamiast BW. Jak jest z funkcjonalnością tego zbiornika?

TomekM
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 4 listopada 15, 08:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [250] Lewitująca gałąź

Postautor: TomekM » 8 listopada 15, 15:51

slaeer

Nie rozumiem gdzie tu masz reklamę? chciałem pokazać jedno z nowszych akwarii tym bardziej ciekawie rozwiązane technicznie które nas dużo uczy jak można zautomatyzować akwaria.
Rozumiem że lepiej się nie rozwijać i robić ciągle te same akwaria, my próbujemy stawiać sobie nowe cele przy każdym zbiorniku.

Dhuz
światła nie ma za dużo, tak tylko się wydaje, jest ledwo 50W led . Co do ryb to nie nasz wymysł tylko właściciela, który i tak jest lepszy niż był pierwszy... :)
Z funkcjonalnością jest różnie, wymiana wody, jakieś małe sprawy serwisowe to łatwizna i większość idzie z automatu. Zostaje tylko czyszczenie szybek skrobakiem magnetycznym ale ze względu na małe oświetlenie nie jest to częste.

Rozmiar: 144x40x45 Opti white
Oświetlenie: 50W led i listwy RGB
Filtracja: jbl e1501
Nawożenie: CAL chrome, i butla co2.
Pozdrawiam
Tomasz Małachowski
www.Akwa-Deko.pl

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [250] Lewitująca gałąź

Postautor: slaeer » 8 listopada 15, 16:58

Nie rozumiem gdzie tu masz reklamę? chciałem pokazać jedno z nowszych akwarii tym bardziej ciekawie rozwiązane technicznie które nas dużo uczy jak można zautomatyzować akwaria.


Kolego to jest forum gdzie ludzie dziela sie informacjami, jezeli nie chcesz reklamowac tylko pokazac ciekawe rozwiazania to je opisz.

Podziel sie z reszta uzytkownikow co i jak zostalo zamontowane. Zaprezentuj jakies schematy, niech inni sie ucza i rozwijaja :mrgreen:

Jezeli takie informacje zamiescisz to przepraszam i dziekuje. Moj blad, jezeli nie to nie obrazaj mojej inteligencji i za reklame zaplac.

Z mojej strony tyle w tym temacie.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [250] Lewitująca gałąź

Postautor: Dhuz » 8 listopada 15, 17:00

Kolor ryb na zdjęciach mocno wyblakły, więc założyłem, że daje po oczach. Szkoda trochę, że ryby niedopasowane w kwestii temperatury, no ale cóż. :P

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: [250] Lewitująca gałąź

Postautor: Greek » 8 listopada 15, 18:43

Dhuz, masz zbyt profesjonalne podejście. Wszak to jest burżujska zachcianka :mrgreen: Ostatnia rzecz to dobro zwierzaczków ;)
Moje stosunek do tego typu architektury jest co najmniej negatywny, niemniej baniak wygląda na zrobiony profesjonalnie. Również ciekawy jestem tych rozwiązań technicznych.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Kaef'son
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 893
Rejestracja: 27 stycznia 11, 19:08

Re: [250] Lewitująca gałąź

Postautor: Kaef'son » 8 listopada 15, 22:07

Rozwiązania techniczne też nie są zbyt potrzebne. Akwarystyka nie na tym polega. Post nie ma nic do autora tematu, ale żal mi jest takich ludzi jak klient autora i jemu podobnych. Szkoda mi tylko zwierząt i roślin, które później wymieni się na nowe.

TomekM
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 4 listopada 15, 08:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [250] Lewitująca gałąź

Postautor: TomekM » 9 listopada 15, 06:20

Uważam ze troche za bardzo oceniacie sytuacje po okładce. Akwarium ma systematyczne zmiany wody (automat) dobry wydajny filtr, ciepłą wodę i wszystkie parametry w normie. Myślę że ryby mają sie o wiele lepiej niz w nie jednym akwarium. Akwarium ma około pół roku i do tej pory nic nie padło ani nie chorowało. To że akwarium jest troszkę w innym opakowaniu nie oznacza że rybą źle się dzieje.
Pozdrawiam
Tomasz Małachowski
www.Akwa-Deko.pl

mikorcz
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 234
Rejestracja: 18 czerwca 15, 11:51

Re: [250] Lewitująca gałąź

Postautor: mikorcz » 9 listopada 15, 08:50

Bardzo ładny projekt i wykonanie TomekM. Taki zbiornik mógłby być ozdobą każdego domu czy mieszkania.

Oby takie projekty coraz częściej pojawiały się w domach. Na pewno przyczyni się to do popularyzacji, a co za tym idzie, równieżi rozwoju hobby oraz całego rynku akwarystycznego.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [250] Lewitująca gałąź

Postautor: Dhuz » 9 listopada 15, 11:07

TomekM pisze:Uważam ze troche za bardzo oceniacie sytuacje po okładce. Akwarium ma systematyczne zmiany wody (automat) dobry wydajny filtr, ciepłą wodę i wszystkie parametry w normie. Myślę że ryby mają sie o wiele lepiej niz w nie jednym akwarium. Akwarium ma około pół roku i do tej pory nic nie padło ani nie chorowało. To że akwarium jest troszkę w innym opakowaniu nie oznacza że rybą źle się dzieje.


Jedyne, co mi w tym układzie nie pasuje to ryby lubiące chłodną wodę z ciepłolubnymi paletkami - którymś dzielona temperatura nie będzie pasować. No i automatyczne podmiany wody... na taką pod upodobania ryb, czy wygodniejszą kranówkę? Sama aranżacja i jak bardzo zbiornik jest full wypas u mnie schodzi na dalszy plan. Nie neguję, że wygląda innowacyjnie i jest ozdobą :P Akwarium może wyglądać dobrze i z pozoru wszystko jest cacy, ale gdzieś tam będzie je toczyć drobny problem, który ujdzie uwadze i niepotrzebnie skróci podopiecznym życie.

TomekM
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 4 listopada 15, 08:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [250] Lewitująca gałąź

Postautor: TomekM » 9 listopada 15, 11:54

O jakie ryby lubiące chłodną wodę Ci chodzi?
Zmiana jest na kranówkę ale specjalnie pod to były dobierane ryby trzymane wcześniej na kranówce. Można ten układ zrobić na RO ale nie było potrzeby.
Pozdrawiam
Tomasz Małachowski
www.Akwa-Deko.pl

mikorcz
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 234
Rejestracja: 18 czerwca 15, 11:51

Re: [250] Lewitująca gałąź

Postautor: mikorcz » 9 listopada 15, 12:11

Podejrzewam że chodzi o neony Inessa, które wolą zdecydowanie chłodniejsząwodę niż paletki.

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [250] Lewitująca gałąź

Postautor: Dhuz » 9 listopada 15, 12:14

Mówię o neonach, bo tyle byłem przy tym świetle w stanie zidentyfikować z tego stada.
No i co do kranówki, to tutaj się różnimy podejściem, bo wolę trzymać ryby w ich naturalnym zakresie zamiast naginać to, że mogą wytrzymać w nieprzychylnych parametrach.

TomekM
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 4 listopada 15, 08:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [250] Lewitująca gałąź

Postautor: TomekM » 9 listopada 15, 12:26

Woda jest ustawiona na 25 st. jest to górna granica dla neona a minimalna dla paletki więc nie ma problemów, powyżej 27 st. paletkę się trzyma do rozrodu którego nie planujemy. Paletki bardzo zdrowo żerują itp. więc widać że nie ma problemów z metabolizmem w delikatnie chłodniejszej wodzie.
Pozdrawiam
Tomasz Małachowski
www.Akwa-Deko.pl

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości