[182] Ziemia-glina-CO2

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

[182] Ziemia-glina-CO2

Postautor: artur_89 » 28 października 15, 17:07

Objętość: 90x45x45 [182l] OW
Oświetlenie: 1x39W Philips Aquarelle 10000K T5 + 1x39W Philips 865 6500K T5 1x39W AmazonDay 1x39W Grolux
Nawożenie: Potas, w miarę potrzeb inne pierwiastki.
CO2: butla wysokociśnieniowa + dyfuzor
Podłoże: ziemia doniczkowa odpowiednio zmineralizowana + glina + żwir rzeczny 2mm.
Parametry wody: pH ok. 7
Temperatura: 26 stopni C
Ogrzewanie: brak
Filtracja: filtry zewnętrzne JBL CristalProfi e901 greenline, Fluval 205
Podmiana wody: co tydzień 50%
Flora: Pogostemon helferi, Vallisneria nana, Ammania sp. 'bonsai', Ranunculus inundatus, Echinodorus tenellus parvulus, Microsorum crisped leaves, Microsorum thean leaves, Staurogyne 'porto vehlo', Staurogyne repens, Echinodorus compacta, Echinodorus Devils Eye, Fissidens fontanus "fox", Christmass moss, Hydrocotyle sp. japan, Bolbitis, Kryptokoryny m.in parva, brown, Marsilea hirsuta, Hygrophila pinnatifida,


Witam, kiedyś już założyłem takie akwarium i było bardzo dobrze, obecnie nauczony doświadczeniami w różnego typu podłożach, postanowiłem wrócic do starych dziejów i zobaczyc, co się będzie działo, przy mocnym światełku i CO2. Liczę się z tym, że nie wszystkie gatunki sobie poradzą, ale warto każdy zbadac.

Akwarium tydzień po zalaniu:

Obrazek

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: [182] Ziemia-glina-CO2

Postautor: Tomekł » 28 października 15, 17:15

Póki co ubogo, ale widząc twoje poprzednie aranżację stawiam, że i ta będzie świetna kiedy to wszystko ruszy.

Korzenie masz z lasu czy sklepowe?
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [182] Ziemia-glina-CO2

Postautor: artur_89 » 28 października 15, 17:40

Pomalutku ruszyło, wiadome, że potrzeba czasu, żeby rośliny dobrały się do ziemi i właśnie to nastąpiło, pojawiło się dużo młodych liści, Żabienice ruszyły najszybciej w ciągu 3 dni po 3 liście. Pierwszy etap dojrzewania już jest, czyli okrzemki i krótkie nitki na starych liściach. Ryby wpuszczone po tygodniu obyło się bez strat, także dopiero teraz filtry zaczną hulac jak należy.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [182] Ziemia-glina-CO2

Postautor: artur_89 » 21 listopada 15, 19:55

Miesiąc od zalania. Po walce z okrzemkami, zielenicami i krasnalami, wychodzę a swoje, wyłączyłem też jedą świetlówkę, więc teraz jest 3x39W i doszło parę nowych roślin i zawitali starzy lokatorzy.

Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości