[160l] Malawi

Galch
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 15 października 15, 20:09

[160l] Malawi

Postautor: Galch » 15 października 15, 21:31

Witam chciałem przedstawić państwu założony 3 miesiące temu zbiornik. Po 2 letniej przerwie z akwarystyką postanowiłem znowu wystartować. Filtracją w zbiorniku zajmuje się tetra e700 z podpiętą doń grzałką przepływową i filtr hydroponiczny całość oświetla lampa LED własnej konstrukcji sterowana elektroniczną czasówką na szynę za parę zł. Za temperaturę odpowiada programowalny sterownik( którego twórca nie zgodził się na publikację) jest to zwykły elektroniczny termostat który może sterować na raz grzaniem i chłodzeniem, czyli grzałką przepływową i wentylatorem zamocowanym do akrylowej pokrywy.
Dosyć tych pierdoł.
W owym zbiorniku mieszka pewna część populacji malawijskich jezior oraz od niedawna przedstawicieli innego jeziora, mianowicie
-Pseudotropheus saulosi 3+1
-Pseudotropheus Lombardoi 2+1
-Synodontis multipunctatus 4 ( mam nadzieję ze nie rozniesie tego akwa w przyszłości)
- oczywiście świderki w liczbie nieznanej (na początku było 20)
No i fotki (słabej jakości ale to się zmieni) :
Obrazek
Tak było na początku
Obrazek
zalanie i pierwsze kamole
Obrazek
drugi kamol (18 kg :P)
Obrazek
Obrazek
płochliwi mieszkańcy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
grzałka przepływowa
Obrazek
Obrazek
Hydroponika zrobiona trochę inaczej niż tu na forum zasilana circulatorem 350 ( jak będzie zainteresowanie to dam na diy)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pokrywa z wentylatorem
Obrazek
lampa (z miski, LED, w razie zainteresowania też dam na diy)
Obrazek
To by było na tyle, obiecuję dodać lepsze zdjęcia od tych robionych żelazkiem i czekam na komentarze i pozdrawiam Galch.

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: [160l] Malawi

Postautor: Greek » 15 października 15, 21:55

Galch pisze:3+1
[...]
2+1

To literówka (cyfrówka :P )? Mam nadzieję.

Galch pisze:Hydroponika zrobiona trochę inaczej niż tu na forum zasilana circulatorem 350 ( jak będzie zainteresowanie to dam na diy)

Bardzo fajna, koniecznie na DIY ;)

Galch pisze:drugi kamol (18 kg :P )

Wow, nieźle. Ołowiany? :P

Aranżacja bardzo sensowna, choć dorzuciłbym tło bo w malawi jego brak mocno razi. No i anubiasy mi się nie podobają.

Szafka dobrze znosi ciężar? Bo nie wygląda jakoś pancernie :)
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Galch
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 15 października 15, 20:09

Re: [160l] Malawi

Postautor: Galch » 15 października 15, 22:51

Greek pisze:To literówka (cyfrówka :P )? Mam nadzieję.

hmmm no chodziło o to że są trzy samice i jeden samiec :P
Greek pisze:Wow, nieźle. Ołowiany? :P

Gościu w kamieniowni gdzie go kupowałem mówił że to jakiś tam wapień tyle że nie zmienia właściwości wody, w co ciężko mi uwierzyć dlatego stawiam że to piaskowiec, swoje waży ale wygląda super musisz przyznać. Reszta to rodowici filipińczycy.
Greek pisze:Aranżacja bardzo sensowna, choć dorzuciłbym tło bo w malawi jego brak mocno razi.

Tło, no tak na tych zdjęciach jeszcze go nie było, za niedługo dodam zdjęcia zrobione normalnym aparatem już z tłem oczywiście zrobionym przeze mnie z dwójki styropianu i czarnego sprayu co daje lekkie wrażenie głębi :P

Szafka ma w diabły wzmocnień i blat nakładany od góry narazie dzielnie stoi (zobaczymy jak długo), robiłem ją z moim szwagrem stolarzem. Po tych 3 miesiącach nic sie nie ugina ani nie zmienia kształtu czy o jakichkolwiek trzaskach nie wspomnę więc śpię spokojnie :P
Ostatnio zmieniony 15 października 15, 23:02 przez Galch, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: [160l] Malawi

Postautor: Greek » 15 października 15, 22:58

Galch pisze:hmmm no chodziło o to że są trzy samice i jeden samiec :P

A no to git ;)

Galch pisze:Gościu w kamieniowni gdzie go kupowałem mówił że to jakiś tam wapień tyle że nie zmienia właściwości wody, w co cięż ko mi uwierzyć dlatego stawiam że to piaskowiec, swoje waży ale wygląda super musisz przyznać.

Jest świetny ;) Rzeczywiście wapień niezatwardzający nie istnieje. Natomiast przy malawi nie byłoby to problemem, bo te rybki dobrze to znoszą (choć fakt faktem, że woda tam wcale nie jest twarda).
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Galch
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 15 października 15, 20:09

Re: [160l] Malawi

Postautor: Galch » 15 października 15, 23:02

Chętnie bym zasypał cały ten baniak Filipińskim dostatkiem jednak jego cena wraz z wielkością okrutnie wzrasta, dlatego zdecydowałem się na podobnie wyglądający zamiennik.

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: [160l] Malawi

Postautor: KAMYK32 » 16 października 15, 08:39

Zbiorniczek spoko ;-) obsada według mnie nie najlepiej dobrana,ze względu na kolorystycznie podobne gatunki i mogą wyjść z tego różne cuda(bastard) ,i po co ten Synodontis tam?akwa dla niego za małe. Czy mi się zdaje czy kamole leżą na podłożu?jeżeli tak to za jakiś czas rybcie mogą je podkopać i może dojść do niemiłej niespodzianki :roll: jakiś podkład na dno(styropian,podkład pod panele i.t.p.)na to kamole i dopiero podłoże.Woda "gazowana"zbędna-sam ruch tafli wody spokojnie wystarczy.Ogólnie jak na start to całkiem dobrze to wygląda :ok: życzę powodzenia.

Galch
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 15 października 15, 20:09

Re: [160l] Malawi

Postautor: Galch » 20 października 15, 20:01

Witam
Po urlopie w końcu dopadłem aparat i mogę wam zaprezentować zdjęcia. Ale najpierw chciałem sie pochwalić wynikami ostatnich testów:
pH-6-8 - 7,6
pH-4,5-9- 7,5
GH i KH nie zmierzone ponieważ testy straciły ważność ...
NO2- 0,0 mg/l
NO3- 5 mg/l
NH3- 0,0 mg/l
Odkąd dołożyłem hydroponikę praktycznie zaprzestałem podmieniać wody ponieważ muszę częściej dolewać.... A wyniki według mnie są bardzo dobre, więc można uznać że to całkiem dobrze działa :P co chwilę widzę również młode liście na skrzydłokwiatach, duży wzrost = duży pobór składników z wody, dobra nasza :P.
Obrazek

A teraz sedno sprawy czyli baniak :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak widać na jednym zdjęciu do każdego z kamieni przyklejony jest styropian tak by kamień mógł spokojnie spoczywać na podłożu wolę takie rozwiązanie od płata na całym dnie. Co do rzeczonej wody gazowanej chciałbym zauważyć że było to na początku baniaka żeby woda szybciej się wyklarowała, anubiasy również wyleciały na rzecz hydroponiki.

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: [160l] Malawi

Postautor: Greek » 20 października 15, 20:29

Fajnie, sprawia wrażenie jakoś tak cieplejszego. Ale nie kombinowałeś nic z oświetleniem?
Galch pisze:Odkąd dołożyłem hydroponikę praktycznie zaprzestałem podmieniać wody ponieważ muszę częściej dolewać...

:ok: Czyli masz podmiankę półautomatyczną. A wiesz jak wysoki masz azot w kranówie? Bo może się okazać, że dolewasz "starszą" wodę niż jest w akwarium ;) Nawet bardzo prawdopodobne, że tak jest. No i uważaj, bo takie manewry są dość niebezpieczne - ani się nie obejrzysz, a wodę będziesz miał kamień.

Galch pisze:GH i KH nie zmierzone ponieważ testy straciły ważność ...

Śmiało mierz - one z dnia na dzień nie stają się nieważne. Poza tym błąd wynikający z przekroczenia daty ważności nie jest raczej większy niż zwykły błąd takich testów.
Ponadto - kiedy będziesz miał nowe testy, absolutnie nie wyrzucaj tych. Przydadzą się do zdobywania szacunkowych wyników oraz względnych wartości przy jakichś testach, a także sprawdzania czy woda jest 'zerowa'.

Galch pisze:Co do rzeczonej wody gazowanej chciałbym zauważyć że było to na początku baniaka żeby woda szybciej się wyklarowała,

Akurat bąblowanko wiele w tej materii nie daje ;)
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Galch
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 15 października 15, 20:09

Re: [160l] Malawi

Postautor: Galch » 22 października 15, 16:49

Nie no nic ze światłem nie kombinowałem, no nie licząc przysłonienia lampy od przodu żeby pomiar światła był słuszny :).
Greek pisze: A wiesz jak wysoki masz azot w kranówie?

Hmmmm jak mierzyłem 2 lata temu zanim porzuciłem hobby to miałem niskie prawie nie mierzalne :P o ile sytuacja się nie zmieniała to jest git, ale powtórzę jeszcze raz badanie :P
Greek pisze:Śmiało mierz - one z dnia na dzień nie stają się nieważne

Też byłem tego zdania ale po wlaniu 30 kropelki i braku jakiekolwiek zmiany koloru stwierdziłem że muszę to zrobić na nowych testach, z resztą 6 lat od daty zakupu to nie jest tam aż takie z dnia na dzień (te były najstarsze reszta ma po rok :P)

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: [160l] Malawi

Postautor: Greek » 22 października 15, 18:26

Galch pisze:Też byłem tego zdania ale po wlaniu 30 kropelki i braku jakiekolwiek zmiany koloru stwierdziłem że muszę to zrobić na nowych testach

Odnoszę wrażenie, że po prostu testy tego typu łapią już większy błąd pomiaru przy takich twardościach. Swoją drogą nieco za twardo masz dla pyszczaków, jeżeli jest w okolicach 30 niemców.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Galch
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 15 października 15, 20:09

Re: [160l] Malawi

Postautor: Galch » 22 października 15, 19:42

Właśnie dlatego muszę się wybrać po nowe zaraz po zakupie wrzucę wyniki :P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości