[72 L] Mój baniaczek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 20 listopada 15, 16:10

Hunter pisze:A no mówiłem, że ten Twój baniak jest wyjątkowy? ;)



Łatwo ci mówić... Włożyłam w ten baniak niemal ostatnie grosze, a teraz pójdzie za pół ceny. O restarcie nie może być mowy, bo od początku robiłam wszystko dobrze, nie było żadnej pomyłki, ryby wpuszczone prawidłowo.

Wiem, że truję, ale chcę nadmienić, że czasem szczere chęci, praca, a nawet pomoc doświadczonych akwarystów nic nie dają. Przecież robiłam wszystko co mi kazaliście, a i tak jest wielkie "G". Nie chcę akwarium LT, bo nie chcę znowu mieć tylko kryptokoryny, moczarki i może nurzańca. Zresztą, wcale nie jest powiedziane, że zabranie światła coś by dało.

Awatar użytkownika
locdog
Ryba
Ryba
Posty: 244
Rejestracja: 11 sierpnia 13, 20:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: locdog » 20 listopada 15, 19:33

Myślałaś, że po dwóch dniach wytłuczesz sinice z którymi męczysz się od dłuższego czasu? Spokojnie.
Ile zostało Ci tego Chemicleana?
Obrazek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 20 listopada 15, 22:26

Mi nie chodzi o to, że nie wszystko zdechło, tylko o to, że NIC nie zdechło, ani minimetr, jakbym podawała witaminki. Ten preparat po prostu u mnie nie działa, koniec pieśni.

Kupiłam tylko dwie dawki, bo wszyscy w necie to zachwalali, nie tylko tutaj. Wszędzie same superlatywy, że po dwóch dawkach (2x 48 godzin), sinica poszła w niepamięć. W8ęc kupiłam dwie dawki. Dziś zmieniłam wodę i wsypałam drugą dawkę. Już lepiej działała woda utleniona. chociaż upierdliwe toto, bo sinica powraca.

Kubutek1990
Ryba
Ryba
Posty: 149
Rejestracja: 22 kwietnia 15, 15:59

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Kubutek1990 » 21 listopada 15, 18:11

Sinice miałem, rozpełzły się po podłożu i zaczęły porażać rośliny. Borasol zadziałał. Ryby nie reagowały na kurację. Może spróbuj jeszcze tego?

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 21 listopada 15, 19:39

Tak wygląda mój baniak teraz:

Obrazek

Bimber odpięty:

Obrazek[/img]

Obrazek

Zawsze pozostają metody alternatywne/ryzykowne:

Obrazek

Więcej zdjęć:

http://imgur.com/a/89N1I/all



W tej chwili baniak źle nie wygląda, gdyby tak wyglądał zawsze nie byłoby źle. Jednak to całkiem normalne na drugi dzień po sprzątanku. Mijają 3-4 dni i wszystko wraca do normy. Chociaż tym razem jest trochę inaczej, bo to co pozostało po wczorajszym sprzątaniu robi się brązowe. Nie wiem jednak czy to przez preparat, czy przez zmniejszenie oświetlenia do sześciu godzin. No ja w każdym razie po poniedziałkowej podmianie, planuję zacząć powracać do normy.

Awatar użytkownika
locdog
Ryba
Ryba
Posty: 244
Rejestracja: 11 sierpnia 13, 20:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: locdog » 22 listopada 15, 02:01

Jeśli sinice brązowieją to znaczy, że giną.
Chemiclean działa tylko, że u jednych zadziała po dwóch dniach a u innych po tygodniu. Zbiornik zbiornikowi nierówny. Tak jak Ci napisałem w privie, jeśli chcesz to Ci wyślę kolejne dawki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 22 listopada 15, 14:08

Zniknęła mi ta powłoka z sinicy na tafli wody. Wodę mam czysty kryształ, żadnych drobinek w toni, ale ja pilnuję, by rośliny się nie kładły na wodzie, bo wtedy obrastają sinicą, a ruch tafli je rozdrabnia i mam w wodzie paprochy...

Jednak większość sinicy zwyczajnie zebrałam jak była jeszcze zdrowa i zielona, po pierwszych 48 godzinach, wtedy ten preparat absolutnie niczego nie zmienił. Teraz to nie wiem czy pomaga chemia, czy bardziej fakt, że zredukowałam oświetlenie. Jak oddam światło, sinica może wrócić do formy.

Zamontowałam filtrowi mój stary magnetyczny wieszak. Kupiłam go lata temu do filtra Aquael Fan 2, świetna sprawa. Przyssawki się niszczą dosyć szybko, a oryginalne są drogie, za to magnetyczny czyściko-wieszak to sprawa genialna. Starcza na lata i stabilnie trzyma filtr. Ja mam teraz filtr Aquael Turbo 500 z dwoma kubkami, w jednym lawa, w drugim gąbka. Jest nieco za ciężki jak dla oryginalnych przyssawek, zjeżdża po szybie. Na tym wieszaku wisi tam gdzie chciałam, a chciałam by wisiał jak najwyżej, bo kubek ma rowki do ciągnięcia wody od spodu.

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 23 listopada 15, 19:46

Co poniektórych pewnie już nudzą te same ujęcia, tylko z różnym zaawansowaniem sinicy, więc wstawiam link do albumu, dla bardziej dociekliwych:

http://imgur.com/a/bBqsr/all

A wyszczególnić chcę tylko trzy zdjęcia:


Widok ogólny:

Obrazek

Stefan... :P

Obrazek

I roślinka do rozpoznania, bo nie wiek co to... Wygląda jak jakaś palma, czy coś:

Obrazek

Jak widać, sinica ustępuje, ale nie wiem tak do końca, czy to zasługa chwilowego ograniczenia światła, czy chemii, czy może pracy zespołowej. Nie wiem jak długo ten efekt potrwa. Pozostaje pilnować parametrów. W każdym razie ja już zaczęłam powracać do normalnego oświetlenia. Wracam sobie codziennie po pół godziny.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Hunter » 23 listopada 15, 20:42

Czy moze jest to Heterenthera zosterifolia?
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: barttsw » 23 listopada 15, 20:49

dokladnie panie Rafale :P


Obrazek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 23 listopada 15, 21:21

Dziękować. Bimberek mi stracił ważność, na mrożonce słabiej idzie.

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 27 listopada 15, 14:51

U mnie już chyba wszystko jest OK, a przynajmniej mam taką nadzieję. Po tygodniu niemal od podmianki, po drugiej dawce Chemiclean, nie ma śladu odrastającej sinicy. Bardzo mnie to cieszy, normalnie byłoby jej już pełno. Nawożę bez fosforowo, bo niektórzy się mnie czepią, że karmię suchą karmą, która ma fosfor, i to dużo. Dlatego traktuję żarcie jak nawóz fosforowy. Rośliny nie narzekają. Ja trochę narzekam, bo nie nadąrzam ich przycinać ;)

Nie mam obecnie żadnego, konkretnego schematu nawożenia. Nawożę bardzo na oko, ale to świetnie działa. W dniu podmianki, zaraz po niej, daję Micro i Potas po 3x, Azot 4x. W kolejnych dniach, to w zależności od masy zielonej, bo czasem mocniej przytnę chwasty, i w zależności od stanu bimbrowni, daję Micro i Potas po 1-3x, Azot utrzymuję na poziomie 10-15 ppm. W tym układzie to jedynym pierwiastkiem, jakiego nie podaję, jest magnez. Tutaj pytanie do znawców, na ile to konieczny pierwiastek? Na razie fabryka chwastów działa jak należy.

Obecnie bardzo mi zależy na rogatku. Tak, wiem, to pasożytnicza roślina, ale ja ją lubię :D Chcę rogatka rozkrzewić, żeby mi taki lasek powstał i zasłonił filtr. Dlatego to, co wyrasta, obcinam i wsadzam obok, co daje dość żałosny efekt. Potrzeba trochę czasu...

Awatar użytkownika
skrzatekMK
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 682
Rejestracja: 24 lutego 14, 12:19
Lokalizacja: EZG

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: skrzatekMK » 27 listopada 15, 16:28

Alina_33, Nic tylko się cieszyć i nie zapeszać.

A aktualne foto pokażesz. Bowiem jeszcze chyba nie widziałem twojego akwa bez sinic.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Hunter » 27 listopada 15, 16:45

Alina_33 pisze:W tym układzie to jedynym pierwiastkiem, jakiego nie podaję, jest magnez. Tutaj pytanie do znawców, na ile to konieczny pierwiastek? Na razie fabryka chwastów działa jak należy.

Braki magnezu w akwarystyce roślinnej zazwyczaj nie są możliwe, chyba, że podmieniamy wodę na RO i nie uzdatniamy jej mineralizatorem (co jest absurdem ;) ) natomiast istotny jest stosunek magnezu do wapnia, dlatego objawy „niedoborów magnezu” należy interpretować jako zbyt niski poziom Mg do Ca. Objawia się on w bardzo rożny sposób. Zmiana koloru liści
– ciemne żyły, jasna blaszka liścia, nekroza punktowa, opadanie liści, liście przybierają kolor od żółtego do brązowego, najczęściej pierwsze objawy widać na liściach z dolnych i środkowych partii rośliny. Czasami następuje skręcanie się młodych liści bez zauważalnych innych zmian w strukturze rośliny.

Zatem jeśli wszystko hula aż miło, to nie ma po co wprowadzać Mg do akwarium.

Cieszy mnie, że akwarium wychodzi na prostą ;) Sucha karma faktycznie dostarcza sporo fosforu, więc całkiem możliwe, że nie musisz go podawać w sztucznej formie.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 30 listopada 15, 21:25

Zielenica na szybach się panoszy, ale absolutnie nie narzekam, bo prócz niej żadnego problemu nie ma.

I stale narzekam na rogatka, który lubi pływać... Co go wsadzę, to wypływa, aż tak źle mu w tym podłożu...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości