[72 L] Mój baniaczek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 31 lipca 15, 15:19

Kupiłam dziś nową Helenkę, od razu wzięła się do czystek. 5 minut po wpuszczeniu do akwarium wyssała pierwszą rozdętkę...


Kupiłam też tą wąską szybkę, a o której wspominałam i teraz mam bardzo wygodny dostęp do akwa, gdy chcę wrzucić jedzenie, lub podać nawozy. Dostałam też dwa małe skrawki szyby na zabezpieczenie tylnych narożników. Teraz ryby nie powinny dać rady wyskoczyć. Wentylacja jest zapewniona, dzięki nóżkom od belki, które nie są szczelne, ale jednocześnie ciężko byłoby przy nich wyskoczyć.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 3 sierpnia 15, 21:43

Heya! Nagrałam filmik z moim bojkiem :)

https://youtu.be/Ymvoz44MQvI

Awatar użytkownika
skrzatekMK
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 682
Rejestracja: 24 lutego 14, 12:19
Lokalizacja: EZG

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: skrzatekMK » 4 sierpnia 15, 12:37

Bojek ładny. Ale pochwal się co to za wodospad obok akwa stoi?

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 4 sierpnia 15, 16:55

To jest taka fontanna pokojowa. Mam schizę na punkcie wszelkich wodnych ozdóbek, dlatego mam w pokoju fontannę... :P Wolałabym może taki właśnie wodospad, że sobie po kamyczkach woda leci, ale musiałoby to być z prawdziwego kamienia, a te są bardzo drogie. Te z masy bitumicznej dla mnie wyglądają kiczowato. Dla niektórych moja fontanna, to też kicz, ale mi się podoba ;)

Obrazek

Kupiłam 3 nowe Helenki, przyszły dzisiaj Pocztą. W sumie mam 4 Helenki. Serio, jak ja żyłam, zanim dowiedziałam się o istnieniu tak cudownego ślimaczka..? :P Helenki są trochę zmęczone upałem w transporcie. Dwie leżą zamknięte, a trzecia niedawno poszła wrzucić coś na ząb. Tak przynajmniej myślę, bo siedzi na szybie niedaleko wypławków. Niech jej smakuje mięsko :P

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 5 sierpnia 15, 11:12

Wpuściłam dzisiaj 7 bystrzyków Amandy, bojek je gania, ale liczę na to, że mu przejdzie. Nie otwiera skrzeli więc chyba nie jest mocno wściekły. Bystrzyki są prześliczne i już im się tu podoba, pięknie się wybarwiły, nie są już takie blade. Bidulki jednak siedzą w kabombie, bo co się pokażą, to bojek je tam zapędza. Teraz jest śmiesznie, bo choć na początku bardzo się go bały i uciekały na drugi koniec akwa, to teraz go otoczyły i biedny nie wie którą ganiać :)


EDIT:


Bystrzyki są już trochę odważniejsze, wypływają coraz głębiej. Wrzuciłam ciut karmy na zachętę, ale chyba zrobiłam to za wcześnie, nie odważą się dziś podpłynąć. Śmiesznie jest, bo u mnie w mieście nie ma w sklepach tych rybek, więc drugą partię kupię też przez internet.

EDIT 2: Bojek wciąż gania nowe rybki, ale nie robi im krzywdy. Zmieniłam przed chwilą wodę w akwarium, trochę się bałam, że to do reszty zestresuje te nowe, ale jest wręcz przeciwnie. Bojek też się tą podmianą zestresował i chwilowo daje im spokój. Małe więcej pływają środkiem akwarium.

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 6 sierpnia 15, 17:01

Fotki akwa z bystrzykami. Na razie ich jest 6, po niedzieli dokupię więcej.

Obrazek

Obrazek

Bojek się wycisza, coraz mniej gania nowe rybki. One też chyba czują się już pewniej, bo mniej się chowają a bardziej pływają środkiem akwa. Na początku pływały ciasną grupką, teraz są bardziej rozproszone (wolałam jak pływały wszystkie razem). Wszystkim rybom podobają korzenie, lubią tam wpływać.

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 16 sierpnia 15, 20:59

Wstawiam nowe foty mojego baniaka. Nie jest tak ślicznie, bo mam glony i sinice, do tego wężyk z zimną wodą zanurzony w akwarium pięknie nie wygląda... Jednak akwarium nabiera jakiegoś tam kształtu i gdy miną glony, sinice, upadły... Będzie git. Mam też jedną krewetkę od mojego bracholka, ostatnią jaka mu została, upały i trucie robali wykończyło resztę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 1 września 15, 18:13

Kolejna aktualizacja mojego akwarium. Teoretycznie posiadam:

1x bojownik
17x bystrzyk Amandy
4x ślimak Helenka
10x krewetka Sakura Red

W praktyce, nie widuję wszystkich bystrzyków, ani wszystkich krewetek, bo jedno i drugie chyba się boi bojownika. To, że mało widuję ślimaki Helenki, jest chyba normalne, ale widuję je i raczej jestem w stanie je odnaleźć, gdy mi się chce.

Zdjęcia są dzisiejsze, po dzisiejszej podmiance, ale jak mijają ze 3 dni od podmianki, to zazwyczaj odnawiają się glony i sinice.

To pudełko obok akwarium to styropianowa chłodnica do akwarium, już o niej gdzieś tu pisałam. Pudełko średnio trzyma zimno, ale to dlatego, że było kiedyś inkubatorem dla ptasich jaj i ma otwory wentylacyjne, byle jak zaślepione. Wężyk w akwarium to element chłodzenia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przy okazji poproszę znawców od glonów/sinic/krewetek o wypowiedzenie się odnośnie w/w. Chodzi mi o to, czy te glony które mam to jeszcze sinica, czy już nie, bo tej zielonej galarety jako takiej chyba już nie mam, ale za to są te ciemnozielone, paćkowate cosie. No i chciałabym by ktoś się wypowiedział odnośnie ewentualnie widocznej płci krewetek na zdjęciach.

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Fatty » 1 września 15, 18:24

Ja nie odpowiem nt krewetek i paciek, ale calkiem przyjemne masz to akwarium.


Trzeba docenić te" trudności" - mialabyś akwarium bezproblemowe to byś się znudzila :D
Are you sure, you want to exist?


Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 1 września 15, 18:51

Dzięki :) Lubię to moje akwarium, pewnie coś jest w tej nudzie. Teraz muszę spieniężyć stare akwa 112 L. Wiem, że ktoś kto tyle czasu bawi się w akwarium (z przerwami, to trudna miłość jest :P ), powinien raczej uruchomić tą 112-stkę, ale ja już nie wrócę do niego. Mi to 72 L starczy. Zawsze będę tam miała jakieś drobne rybki + krewetki (bo chyba ich już nie wyplenię, nawet jeśli zechcę :P ). Zresztą to mnie nigdy duże ryby nie kręciły.

Powiem tak, dopiero przy tym akwarium mogę powiedzieć, że mi się baniak podoba, pomimo tych glonów. Mam różnorodne rośliny, fajne korzenie, ryby zadowolone, skoków azotu nie ma. W starym akwarium miałam wiecznie problemy z azotem, bo przy tym świetle nic prócz cryptocoriny nie chciało rosnąć. Ryb za dużo, (no przecież mam duże akwarium to mogę mieć dużo ryb), brzanki padały na puchninę (nie wiem czy to dobrze napisałam). Tu jak na razie odpukać nic złego rybom się nie dzieje. Przerybienia raczej nie mam, ale już niczego nie mogę wpuścić.

Rośliny mogłabym poukładać, bo są w nieładzie :P Kabombie kroi się śmietnik na rzecz rogatka, bo zaczyna marnieć. No i narzekam na zachowanie bystrzyków, mało pływają, generalnie przemykają cichcem od kryjówki do kryjówki, bo niestety kryjówki mam :P

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Fatty » 1 września 15, 19:16

Alina_33 pisze:(bo chyba ich już nie wyplenię, nawet jeśli zechcę


Wpuść Wielkopletwa :D To mistrzowie w polowaniach na krewety :P
Are you sure, you want to exist?


Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Hunter » 2 września 15, 15:39

Sinice jak byk ;)
Kurcze no, podoba mi sie Twoje akwarium :D
Porównaj sobie to co masz teraz z tymi dwoma badylami w pierwszym poście tego tematu :D
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 2 września 15, 22:27

Oj tam, w pierwszym poście miałam tylko kilka krzaczków nurzańca i strzałki. Potem przyszła reszta. Że rośliny mi urosły to widzę, wszak ślepa nie jestem, ale właśnie muszę porównywać ze starymi zdjęciami, bo na co dzień jak widzę, to mi tylko sinice rosną i krewetki :P

Dzisiaj spróbuję proszek na sinice. Problem w tym, że moje ryby są żarte, i boję się, że jak coś wpadnie do wody, to będą to próbować jeść. Nawet jak będzie ciemno w pokoju, to przecież w pokoju światło będzie. Sinic dużo nie mam, bo po podmiance jest jeszcze grzecznie. Dlatego chcę to wykorzystać i dziadostwo wyplenić (sinica go home!).

No i co ja mam zrobić, żeby te bystrzyki zaczęły pływać po całym akwarium? Bojownika kotu nie dam, to mówię od razu, mam z futrzakiem na pieńku. Najciekawsze jest to, że choć przez pierwszy tydzień bojek dokuczał Amandom, to teraz dał im spokój, no tylko pływać! Nawet jeść im pozwala... (ludzki Pan).

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 17 września 15, 13:51

Mały Update z mojej strony. Dokupiłam bystrzyków, mam ich w sumie teraz 21 sztuk i jest to dobra liczba. Przerybienia nie ma, a one w końcu powyłaziły z ukrycia. Na wypadek, jakby ktoś się zastanawiał nad tym gatunkiem, to są super, ale musi ich być masa, naprawdę masa. Inaczej są płochliwe i chowają się po kątach. Bojownik zrezygnował z ganiania ich, więc przestały się go bać. Teraz stadko bada okolicę, siedzą głównie koło kabomby, podobają im się jej krzaczory... :P

W innym temacie pisałam o skoku azotu, ale to nie była wina zbyt dużej ilości ryb, tylko przedobrzania z nawozem azotowym. W najbliższych dniach sytuacja się unormuje. Rybki musiałam zamówić przez internet, więc technicznie w chwili ich zamawiania nie wiedziałam jeszcze, że mam problemy z azotem. W moim mieście nawet nie znają tego gatunku, nie chcą ryb za bardzo sprowadzać, co innego jakbym chciała żółwia, czy papużkę.

Wstawiam fotki, ale jest ich bardzo dużo, dlatego daję Wam link do galerii Imgur'a:

http://imgur.com/a/Oxfea

Jedno zdjęcie się powtarza, ale to typowe dla tej witryny, czasem niepotrzebnie powiela zdjęcia... Ale kilka wstawię mimo wszystko bo chcę je opisać :P

Widok ogólny.

Obrazek

Ruch tafli wody, nie jest imponujący na zdjęciu, na żywo wygląda lepiej.

Obrazek

Bojek, bo bez Stefana ten post nie miałby sensu :P

Obrazek

Bąbelki z mojej bimbrowni.

Obrazek

Reszta zdjęć jest OK, ale nie chcę wstawiać tu aż tylu linków, bo zamulę forum.

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Greek » 17 września 15, 14:19

Alina_33 pisze:mam ich w sumie teraz 21 sztuk i jest to dobra liczba.

Oczko ;)

Przyjemny zbiorniczek, jakbyś tak nie chwaliła się tymi sinicami to nawet bym nie zauważył :D
Może by tak ukryć gdzieś termometr? Chyba, że nie masz dostępu od innych stron akwarium i musi być na wierzchu.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości