[72 L] Mój baniaczek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 20 listopada 17, 16:23

Po awarii Termoregulatora RTC (taki z wyświetlaczem), byłam zmuszona kupić nową grzałkę... Grzałka tak technicznie, to jest sprawna tak na marginesie, ale przecież nie będę stała całą dobę przy akwarium... Poszłam do jednego sklepu i mówię, że chcę 75W... Nie ma, jest 50 lub 100 i do tego jakieś chińczyki, więc ona sama to odradzała. Wie baba co jej się opłaca, stałej klientce nie będzie badziewia wciskać. W drugim sklepie było już łatwiej, bo laska miała grzałki firmy Diversa, ale też nie ma 75W, widać takiej mocy grzałki się im nie sprzedają. Więc już trudno, brałam co było, wzięłam 100W. Tej firmy nie znam, ale nie mogłam sobie pozwolić na czekanie na kuriera, zwłaszcza, że mnie cały tydzień w domu nie będzie, jutro wyjeżdżam i zwierzyniec na głowie mamusi... :P Zapobiegawczo pochowam dziś pojemniczek z karmą... Mama jest główną producentką zanieczyszczeń wodnych, w okresach moich wyjazdów, wiec lepiej na zimnie dmuchać...

Chciałam porobić Ivanowi zdjęcia, ale się nie da... Jest takim wypłoszem, że na sam mój widok ucieka w krzaki i nie daje się sfotografować. No Sweet focia... :cry: Ale może się w końcu przystosuje i będzie się zachowywał, poprzedni, Kazik, na początku też był wypłosz, ale potem już mnie ignorował i było OK. Ale Ivan to jest prześliczny, aż jestem w szoku, że tak ładnego bojka mogłam spotkać w swojej mizernej mieścinie...

Nie wiem czy ktoś tu w ogóle zagląda, ale traktuję ten temat jak taki swój blog czy coś :mrgreen:

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Hunter » 20 listopada 17, 16:37

Zaglądają i czytają :P
Dobry pomysł z chowaniem żarcia :)
A ryba powinna się oswoić za jakiś czas. Może uda się zrobić kilka fotek. Najlepiej robić zdjęcia w kompletnej ciemności w pokoju, z oddali z zoomem. Wtedy ryba nie widzi ruchu koło akwarium, nie stresuje się. ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina

Postautor: abiba » 20 listopada 17, 17:29

Hunter pisze:Zaglądają i czytają :P
... Najlepiej robić zdjęcia w kompletnej ciemności w pokoju, z oddali z zoomem...

ale warto spróbować właczyć światło przynajmniej w akwarium
:P

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master

Postautor: Alina_33 » 20 listopada 17, 21:08

abiba pisze:
Hunter pisze:Zaglądają i czytają :P
... Najlepiej robić zdjęcia w kompletnej ciemności w pokoju, z oddali z zoomem...

ale warto spróbować właczyć światło przynajmniej w akwarium
:P

Tak, też myślę, że to mogłoby pomóc... :P

Fajnie, że ktoś tu zagląda. Nowego już wstępnie pokazywałam na fotach w poprzednim poście, na poprzedniej stronie tematu. Ale to były foty z woreczka i pierwszych momentów po wpuszczeniu, więc jeszcze nie był taki wybarwiony. Teraz się awanturuje przy przedniej szybie, ale jak tylko podchodzę... Ucieka... Jest fajny, bo prawie non stop ma płetwy w pełnym rynsztunku. Błękitny, ale główka prawie biała, a końce płetw mocno czerwone. Fajnie by było wiedzieć jak się ten typ płetw nazywa, bo chyba go lubię :P