130l Malawi restart z Holendra LT.

Awatar użytkownika
Łukasz101291
Ryba
Ryba
Posty: 229
Rejestracja: 30 sierpnia 15, 19:08
Lokalizacja: Grzybowo K. Kołobrzegu

Re: 130l Malawi restart z Holendra LT.

Postautor: Łukasz101291 » 27 września 15, 22:20

Cześć,
jak tam się ma akwarium? Obsadę już dobrałeś?

Galch
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 15 października 15, 20:09

Re: 130l Malawi restart z Holendra LT.

Postautor: Galch » 15 października 15, 23:40

Tą filtracją się tak nie przejmuj będziesz miał kubeł około 4l wypełniony w całości gąbką różnej gradacji i też będziesz miał filtr biologiczny i mechaniczny w jednym. Dziwi mnie to trochę dziwne parcie w ceramikę na niej odkładają się jakieś lepsze bakterie czy jak :P po mojemu dobra gąbka niczym nie odbiega porowatością i możliwością kolonizowania się bakterii od tej super ceramiki. A jak chcesz już jakieś magiczne złoże to zważywszy na to że chcesz iść po kosztach kupił bym tani keramzyt i nim wypełnił jeden koszyk reszta gąbka i wata.
Co do aranżacji to hmmm dość płaskawo osobiście zdecydował bym się wybrać do kamieniowni z prawdziwego zdarzenia i tam poszukał wielkich rudych kamieni z dziurami poszarpanymi krawędziami na pewno coś znajdziesz :P sam się zdziwiłem jakie różniste głazy ludzie kupują do ogródków i na ozdobę. Jak będą nie stabilne i będziesz się obawiał że stłucze szybę, podklej go większą płytą styropianu i podłóż z każdej strony tak by stał stabilnie, oczywiście wszystko zadziabraj klejem i do baniaka, sam stosuję taki patent, ryby podkopują tunele aż miło a kamieniom nic nie jest, czyli można pogodzić ich potrzeby z naszymi wymaganiami :P. Jednak jeżeli tobie podoba sie taka poukładana kupka to już kwestia gustu, ja jestem zwolennikiem wielkich dziurawych "monolitów"
Obsada
hmmmm no tu ciężko mi mówić bo sam niedawno wystartowałem z malawi, ale moę Ci zdradzić że ja w 160 trzymam 1+3 saulossi, 1+2 lombardoi, no i 4 multipunktatusy na dno (wiem że to tanga ale one są takie pocieszne :P ) przy pow. dna 100/40, więc do Twojego zbiornika max jakieś dwa haremy w układzie 1+2 i mocna filtracja wzbogacona w hydroponikę. Czyli dajmy na to rzeczone saulossi i hmm yellow, bo agresywnych demasoni to tam chyba nie ma co pchać, mogą być jeszcze lombardzkie ładnie się komponują z saulossi albo jakeś inne pseudotropheusy trochę tego do wyboru jest

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości