[54] Moniskowy Świat

Awatar użytkownika
djmoniska
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 17 stycznia 15, 17:29

[54] Moniskowy Świat

Postautor: djmoniska » 10 kwietnia 15, 06:38

Witam :)
Moja przygoda z akwarystyką zaczęła się dość dawno z niewielkimi przerwami. Obecnie posiadałam akwarium ogólne 30l i krewetkarium 10l, jutro a najpóźniej po jutrze wystartuje nowe 54litrowe :) I teraz mam dylemat ponieważ krewetki Red cherry z 10litrowego akwa zostaną przeniesione do nowego, obecne rybki to tylko 8 Prystelek i zastanawiam się jakie jeszcze rybki są łagodne do trzymania z krewetkami ? Za Prystelki jestem pewna to bardzo pokojowo nastawione rybki. Czy ktoś miał jakieś doświadczenia z krewetkami i rybami w jednym akwa?


Póki co wstawię zdjęcie moich baniaków co prawda z ich świetności, żeby nie było że wstawiam post bez zdjęcia ;) Co prawda teraz w nich nie jest tak pięknie, przeszłam walkę z pierwotniakami i glonami nitkowatymi.


Nie będę opisywać szczegółowo baniaków i ich parametrów, ponieważ jutro się pewnie wszystko radykalnie zmieni bo wystartuje nowe akwa :)

Miło mi wszystkich poznać i powitać, jestem Monika :)

[img][img][img]http://images68.fotosik.pl/783/e73ec55ec892d14f.jpg[/img]



Edit: Fotorelacja z przenoszenia do 54l. oraz parametry całego akwarium na stronie 4-5 :)
Ostatnio zmieniony 15 kwietnia 15, 16:03 przez djmoniska, łącznie zmieniany 9 razy.

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: slaeer » 10 kwietnia 15, 06:53

No w końcu się doczekałem tej fotki ;-) Zbiorniczki prezentują się ładnie, ale nic dziwnego, że była walka z glonami, troszkę przerybione.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: Dhuz » 10 kwietnia 15, 06:57

Prystelki pokojowe może i są, ale młodym krewetkom nie podarują jak znajdą/dogonią. Żadne ryby nie podarują, może z wyjątkiem otosów. Przy 8 tej wielkości kąsaczach w czymś tak małym jak 54l nie próbowałbym nic oprócz może 6-7 kirysków malutkich albo sierpoplamych zamiast krewetek, pod warunkiem że zapewnisz mocną i wydajną filtrację i będziesz pilnować podmian wody jak oka w głowie. Jeśli wsadzisz krewetki, to nie pakuj tam już innych zwierzaków. :P

Awatar użytkownika
djmoniska
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 17 stycznia 15, 17:29

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: djmoniska » 10 kwietnia 15, 07:01

Wybaczcie, na poprzednim forum inaczej dodawało się fotki :) Musiałam to ogarnąć ;) Co do Prystelek to się zmartwiłam bo nie chcę ich oddawać ani wynosić do sklepu... mam już je od ok pół roku i jestem z nimi w jakiś tam sposób już związana, ale jak mają mi wyżreć na przeproszeniem większą część maluszków Redek to nie za fajnie :(Słyszałam że Neony Innesaniby łagodne rybki ale też potrafią rozszarpać małą krewetkę :( No to jestem w szachu bo jakoś Prystelki i same krewetki mnie nie urządzają na 54litrach :(
Ostatnio zmieniony 10 kwietnia 15, 07:13 przez djmoniska, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: slaeer » 10 kwietnia 15, 07:02

Dhuz pisze:Jeśli wsadzisz krewetki, to nie pakuj tam już innych zwierzaków. :P

Do tych 54 l ?
Chyba żartujesz ?
Edit.
Chyba, że te prystelki też mają tam być :mrgreen:
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: Dhuz » 10 kwietnia 15, 07:06

W połączeniu z prystelkami, jako że to mają być główni mieszkańcy, tak? Krewetki, same w sobie, nie są ciężkie na przemianie materii. Ale mnożą się łatwo i o ile prystelki nie będą ich tępić zbyt mocno, to kolonia krewetek jest w stanie wyprodukować ilość odchodów porównywalną do małej grupy ryb.

Awatar użytkownika
djmoniska
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 17 stycznia 15, 17:29

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: djmoniska » 10 kwietnia 15, 07:09

No właśnie Jutro zakładam akwarium 54litry i to co zostanie przełożone to 8 Prystelek, Krewetki Red cherry i mam lekkie obawy :( Bo teraz krewecie sobie same urzędowały w tym małym akwarium 10l widocznym na zdjęciu i nie wiem jak to będzie przy rybach :(


Hmmm... jestem już tak zdeterminowana i boję się rzeźni w nowym akwarium że jestem w stanie oddać w dobre ręce Prystelki tylko jakie inne rybcie mogły by sobie spokojnie pływać obok krewetek i ich dzieci?

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: Dhuz » 10 kwietnia 15, 07:12

Spokojnie, bez nerwów. Potrzymaj to akwarium 10l póki co, przerzuć kilka krewetek do ogólnego i obserwuj jak zareagują prystelki. Jeśli zaczną Ci tępić krewetki, to wtedy możesz pomyśleć nad korygowaniem planów. :) Inne ryby nie są wykluczone, niemniej jednak dobierać też trzeba ostrożnie i brać pod uwagę małe wymiary akwa.

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: slaeer » 10 kwietnia 15, 07:13

Do krewci pasują np. Razbory galaxy aka Danio perłowy.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Awatar użytkownika
djmoniska
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 17 stycznia 15, 17:29

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: djmoniska » 10 kwietnia 15, 07:15

Miałam kiedyś właśnie Galaxy ale wszystkie padły choć pilnowałam parametrów :( i jakoś jestem uprzedzona teraz do nich...
Być może kupiłam je z jakimś choróbskiem, bo padły w tedy tylko one...

Dobrze Dhuz.. posłucham :) na razie je zostawię i będę obserwować :) Chciałam jeszcze wykonać może i drastyczny test, mianowicie przełożyć jedną małą krewetkę i 1 Prystelkę do słoika z minimalną ilością roślin i obserwować ale jakoś sumienie mi na to nie pozwala :(

Widzę że świetna komunikacja na tym forum i miła atmosfera a to sobie cenię :) Teraz muszę uciekać ale będę później. Do usłyszenia i pozdrawiam wszystkich! :)
Ostatnio zmieniony 10 kwietnia 15, 07:31 przez djmoniska, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: slaeer » 10 kwietnia 15, 07:17

W 30 litrach ? :roll:
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: Dhuz » 10 kwietnia 15, 07:20

No i tu pojawia się problem, że ryby te są sprzedawane do mikrusów, a potem tworzy się mit, że nie wiadomo jak ciężko to przy życiu utrzymać :P W 54 powinny dać radę, tylko trzeba wziąć pod uwagę, że to nie jest ryba typowo ławicowa.

Awatar użytkownika
djmoniska
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 17 stycznia 15, 17:29

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: djmoniska » 10 kwietnia 15, 07:26

Mam jeszcze kilka pomysłów co do obsady, ale to później to jakoś razem ogarniemy:) teraz obowiązki i małe dziecko wzywają :)

Co sądzicie o Razborze Borneańskiej??? Nadawałaby się z krewetkami?

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: Greek » 10 kwietnia 15, 08:28

djmoniska pisze:Co sądzicie o Razborze Borneańskiej??? Nadawałaby się z krewetkami?

Te maluszki nie będą dla nich groźne.
Ale djmoniska, nie rozumiem dlaczego tak się obawiasz, że ryby mogą Ci tępić krewetki. Przecież to jest idealny sposób kontroli ich populacji, jeśli będą się mnożyć bez ustanku to szybko ich liczba zacznie stanowić problem.
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

misiek1784
Ryba
Ryba
Posty: 481
Rejestracja: 31 stycznia 15, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: misiek1784 » 10 kwietnia 15, 12:24

Widzę że świetna komunikacja na tym forum i miła atmosfera a to sobie cenię


Trzeba było napisać że w tym baniaku 30l masz 3 skalary :mrgreen:

Mnie akwarium bardzo się podoba. Jak małe krewetki będą się miały gdzie chować to raczej przetrwają, mam racje??

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości