[54] Moniskowy Świat

Awatar użytkownika
djmoniska
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 17 stycznia 15, 17:29

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: djmoniska » 17 kwietnia 15, 12:15

Dhuz już sprawa nagrana :) Pan z Rudy śląskiej odłożył mi 8 pięknie wybarwionych Tęczanek na poniedziałek :) Tanio i dość blisko mnie!!! Odbiorę osobiście a nie będę ryzykować z jakimiś wysyłkami tym bardziej że to delikatne rybki i ich długie płetwy mogą ulec uszkodzeniu.

http://olx.pl/oferta/teczanka-wernera-a ... 76bfabe782
Dla przyjaciół MoNa ;)

To już za mną:
112l. Mozaikowy pensjonat Gurami 2010r.
18l. Kawalerka Bojownika 2013r.
30l. Ogólny miszmasz 2015r.
10l. MiniKreweciarnia 2015r.

Jest:
54l. Kreweci Pałac
W przyszłości dojdą Tęczanki Wernera ;)

Awatar użytkownika
djmoniska
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 17 stycznia 15, 17:29

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: djmoniska » 18 kwietnia 15, 13:00

Dziś znów troszeczkę fotospamu ;) Cieszę się bo roślinki zaczynają odbijać po przeprowadzce :) Rotala wystartowała do góry a Ludwigia puściła nowe listeczki co widać na zdjęciu z góry. Krewecie szaleją :roll: Nie ma to jak mieć całe 54litrowe akwarium dla siebie :P
Przepraszam za jakość zdjęć, nie jestem fotografem :mrgreen:


Narybek Gupika Endlera wciąż do oddania, ktoś chętny??? Bo jak tak dalej pójdzie Endlerki zostaną ze mną :P i plany co do obsady się całkowicie zmienią :P

[img][img]http://images69.fotosik.pl/808/97124ed951eed12em.jpg[/img]Obrazek
ObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
Dla przyjaciół MoNa ;)

To już za mną:
112l. Mozaikowy pensjonat Gurami 2010r.
18l. Kawalerka Bojownika 2013r.
30l. Ogólny miszmasz 2015r.
10l. MiniKreweciarnia 2015r.

Jest:
54l. Kreweci Pałac
W przyszłości dojdą Tęczanki Wernera ;)

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: Alina_33 » 18 kwietnia 15, 16:26

Fajne te lampki, tylko tak myślę, że w ich cenie kupiłabyś belkę... Podoba mi się ogólnie urządzenie tego akwarium, ładna aranżacja. Miałam piasek kwarcowy w 19 litrach, ale chyba tylko przez tydzień, okropnie się sprzątało, ale wyglądało lepiej niż żwirek. Zazdroszczę Ci, że masz normalne akwa, ja na uruchomienie moich 72 litrów muszę czekać do czerwca, i to raczej drugiej połowy czerwca. A na razie... mam jedną rybkę w plastikowym, kiczowatym akwarium.. :P

Awatar użytkownika
djmoniska
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 17 stycznia 15, 17:29

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: djmoniska » 18 kwietnia 15, 16:29

Mi zostało akwarium 10litrowe z Aquaela po krewetkach i myślę czy nie uratować jakiegoś Bojka z kubeczka.. :( Pewnie u mnie miałby się o wiele lepiej... hmm.....


Dzięki Alina za miłe słowa co do baniaczka ;) Mi już też powoli zaczyna się to wszystko podobać, choć na początku czułam jakiś niedosyt w aranżu... ale tak na prawdę za jakiś czas rośliny robią swój własny aranż więc to zostawiłam jak jest :roll:

Co to listwy to masz rację... też o tym myślałam ale zostało mi oświetlenie z poprzednich baniaczków więc takie mam żeby już ograniczyć nowe koszty ;)
Dla przyjaciół MoNa ;)

To już za mną:
112l. Mozaikowy pensjonat Gurami 2010r.
18l. Kawalerka Bojownika 2013r.
30l. Ogólny miszmasz 2015r.
10l. MiniKreweciarnia 2015r.

Jest:
54l. Kreweci Pałac
W przyszłości dojdą Tęczanki Wernera ;)

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: osama » 18 kwietnia 15, 17:32

djmoniska pisze:Mi zostało akwarium 10litrowe z Aquaela po krewetkach i myślę czy nie uratować jakiegoś Bojka z kubeczka.. Pewnie u mnie miałby się o wiele lepiej... hmm.....
Każdy uratowany z kubeczka bojek będzie zastąpiony nowym. Handelek się kręci.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
djmoniska
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 17 stycznia 15, 17:29

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: djmoniska » 18 kwietnia 15, 17:58

Dla mnie to bestialstwo i tyle :( Jak tak można.... Odcięte od tlenu biedne, zastane istoty :(
Dla przyjaciół MoNa ;)

To już za mną:
112l. Mozaikowy pensjonat Gurami 2010r.
18l. Kawalerka Bojownika 2013r.
30l. Ogólny miszmasz 2015r.
10l. MiniKreweciarnia 2015r.

Jest:
54l. Kreweci Pałac
W przyszłości dojdą Tęczanki Wernera ;)

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: Alina_33 » 18 kwietnia 15, 18:37

Bojki oddychają z atmosfery, więc akurat odcięcie od tlenu im nie grozi, chyba, że mu przykryją szczelnie kupeczek. Bardziej chodzi tu o temperaturę, Bojek wymaga co najmniej tych 27 stopni, a jak ma 22 w kubeczku, to jest luksus...

Awatar użytkownika
KAMYK32
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3224
Rejestracja: 22 grudnia 13, 17:30
Lokalizacja: GDAŃSK

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: KAMYK32 » 18 kwietnia 15, 19:23

Nieważne jak jest ;-) jednego HalfMoona uratowałem :mrgreen: oczywiście miałem brać rzadki okaz :ok: taki "gelb" ,ale wybrał coś innego no i nie w sklepiku :mrgreen: .
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 15, 20:38 przez KAMYK32, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
djmoniska
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 17 stycznia 15, 17:29

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: djmoniska » 18 kwietnia 15, 20:02

Ostatnio przy kupowaniu tabletek kreweciom stanęłam jak wryta...patrząc na tą biedną "ścianę płaczu" dwie półki wystawione kubeczkami, jeden przy drugim, Bojek przy Bojku :( Nawet kubeczki nie były porządnie napełnione, tylko ledwie do połowy :( Jak bym mogła zabrałabym wszystkie, ale wiem że na ich miejsce trafią kolejne....wyszłam, ale obiecałam sobie że po jednego chociaż wrócę...


Kamyk masz zdjęcie "szczęśliwca" ? :)
Ostatnio zmieniony 18 kwietnia 15, 20:36 przez djmoniska, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla przyjaciół MoNa ;)

To już za mną:
112l. Mozaikowy pensjonat Gurami 2010r.
18l. Kawalerka Bojownika 2013r.
30l. Ogólny miszmasz 2015r.
10l. MiniKreweciarnia 2015r.

Jest:
54l. Kreweci Pałac
W przyszłości dojdą Tęczanki Wernera ;)

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: Dhuz » 18 kwietnia 15, 20:09

Jesli nie jesteś przywiązana do danego sklepu, możesz pogadać ze sprzedawcą, że taki widok jest odrażający i zniechęca Cie do zakupu jakiegokolwiek towaru, bo jak nie potrafią się humanitarnie z żywcem obchodzić, to jaka szansa, że potrafią z czymkolwiek innym co sprzedają? W najgorszym wypadku Cię wyproszą, w najlepszym pozwoli im to poprawic warunki bytowania ryb.

W zoologach do których uczęszczam bojki zwykle rezydują w akwariach 'rzędowych' - nic innego jak podłużne akwarium poprzedzielane i w każdej litrowej kostce siedzi bojownik, akwa takie zwykle stoi w pobliżu innych akwariów, więc temperaturę ma znikomo wyższą niż pokojowa. Rozwiązanie niewiele lepsze, ale przynajmniej ryba się tak nie marynuje. Często też lądują pojedynczo w akwariach ze spokojnymi ławicami, co jest dużo lepszym rozwiązaniem. Część sprzedawców robi tak z wygody, część z ignorancji - bo bojownik to ostatecznie ryba, którą otacza sporo mitów.

Awatar użytkownika
djmoniska
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 17 stycznia 15, 17:29

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: djmoniska » 18 kwietnia 15, 20:27

Dhuz takie rozwiązanie jest o niebo lepsze! Bojki mogłyby chociaż się trochę poruszać, popływać, rozprostować płetwy. Dlaczego nie ma takiego wymogu że Bojki minimum w litrowej kostce? :( Albo niech chociaż do słoików je powsadzają, ja np jestem bardzo wrażliwa na takie widoki, albo popadają w inną skrajność, widziałam już też Bojownika wrzuconego do Pielęgniczek o ile dobrze pamiętam. W każdym razie Bojek nie miał prawie płetw :?


Noooo Gupiki Endlera znalazły domek ;) Wystawiłam na Olxie i już jutro trafią do nowego domku :) http://olx.pl/oferta/oddam-samice-gupik ... r=EREC-55-[id1]-20150418-[diplayLink]-175317@1-20150418193359 Oczywiście przeprowadziłam śledztwo, czy przypadkiem nie idą na rzeź... :roll: Pan ma akwarium 112l w nim hodowle Endlerków szuka akurat samic żeby się nie mnożyły między sobą :)

A mi zostało akwarium z samymi krewetkami i ślimolami :mrgreen: i kto wie czy już tak nie pozostanie... mam w poniedziałek jechać po te Tęczanki :roll: ale boję się że będę żałować, jak zobaczę że zmieniło się zachowanie krewetek albo nie daj Boże zobaczę szkubanie krewetek... Muszę to teraz na spokojnie przemyśleć.
Dla przyjaciół MoNa ;)

To już za mną:
112l. Mozaikowy pensjonat Gurami 2010r.
18l. Kawalerka Bojownika 2013r.
30l. Ogólny miszmasz 2015r.
10l. MiniKreweciarnia 2015r.

Jest:
54l. Kreweci Pałac
W przyszłości dojdą Tęczanki Wernera ;)

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: Dhuz » 18 kwietnia 15, 20:50

Zastanów się na spokojnie, czy na 100% musisz mieć ryby w tym akwarium i czy nie chcesz większego z nimi gdzieś indziej :) Nie ma sensu kupowac pod impulsem a po kilku tygodniach żałować, krewetkarium bez ryb tez fajnie wygląda, a zawsze możesz też dorzucić kilka Amano żeby było różnorodnie, ewentualnie kombinować z ampulariami.

Awatar użytkownika
djmoniska
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 17 stycznia 15, 17:29

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: djmoniska » 18 kwietnia 15, 20:56

Tylko że Amano uciekają z akwa i filtrujące też, a są piękne... :( a Ampularie mendy jedne zeżerają rośliny :P Mam inne pożeracze glonów i tylko glonów a nie wszystkiego co zielone hehe :P chodzą mi po głowie jeszcze Otoski, ale to też pod znakiem zapytania ;) A znam siebie i wiem że mogę żałować zakupu pod wpływem impulsu ;)
Dla przyjaciół MoNa ;)

To już za mną:
112l. Mozaikowy pensjonat Gurami 2010r.
18l. Kawalerka Bojownika 2013r.
30l. Ogólny miszmasz 2015r.
10l. MiniKreweciarnia 2015r.

Jest:
54l. Kreweci Pałac
W przyszłości dojdą Tęczanki Wernera ;)

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: Dhuz » 18 kwietnia 15, 21:03

Amano bedą Ci uciekać tylko jak im warunki nie podejdą, o ile dobrze kojarzę(?), no ale. :P Ampularie nie ruszą Ci zdrowych roślin, chyba, że masz jakieś uber delikatne. U mnie te ślimaki zawsze były aktywne i łaziły po całym akwa, roślin nie ruszały (pomijając ich czyszczenie), za to świetnie sobie radziły gdy jakimś cudem grzyb wylazł na korzeniu.

Tym bardziej lepiej zaczekać z rozszerzeniem obsady i się dobrze zastanowić, ot, posiedzisz, podumasz parę dni/tygodni/miesięcy (ile tam Ci potrzeba :mrgreen: ) po czym podejmiesz decyzję. Nie ma sensu się spieszyć. :ok:

Awatar użytkownika
djmoniska
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 17 stycznia 15, 17:29

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: djmoniska » 18 kwietnia 15, 21:08

Tak zrobię Dhuz :mrgreen: Będę siedzieć i dumać nad obsadą :P
Dla przyjaciół MoNa ;)

To już za mną:
112l. Mozaikowy pensjonat Gurami 2010r.
18l. Kawalerka Bojownika 2013r.
30l. Ogólny miszmasz 2015r.
10l. MiniKreweciarnia 2015r.

Jest:
54l. Kreweci Pałac
W przyszłości dojdą Tęczanki Wernera ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości