[54] Moniskowy Świat

Awatar użytkownika
djmoniska
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 17 stycznia 15, 17:29

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: djmoniska » 6 maja 15, 08:07

Całkiem możliwe Greek tylko powiem szczerze że wszystkie inne próby w przeszłości walczenia z glonami nie zdawały egzaminu, dlatego jednak wolę wyjąć roślinę z korzeniami a potem wsadzić ją z powrotem i powiem szczerze że szybko się zbierają jak już są uwolnione od glona ;) W tej sytuacji wyciągałam akurat 3 roślinki, bo to początkowe stadium ;) Akwarium zaciemnione już 2 dzień, jeszcze jutro i zobaczymy co z tego wyjdzie ;) Taką metodą zwalczyłam już na prawdę dużo glonów i w dość szybkim tempie.

Rośliny kąpałam zawsze w Algen Treatment. Najlepiej w początkowej fazie, kiedy zauważymy glony na pojedyńczych roślinach, nigdy nie dopuszczałam do zaglonienia całego akwarium. Jedni odrywają zaglonione roślinki i wyrzucają, albo od razu wyrywają z korzeniami i wyrzucają, ja wolę je "przeleczyć" ;) Kiedyś po kuracji z zieloną herbatą straciłam połowę populacji krewetek a niby taka naturalna metoda a przy mojej obecnej metodzie nie dzieje się nic ;)Nikogo tutaj oczywiście nie namawiam do takiej metody, a już absolutnie jestem przeciwniczką wlewania chemii do akwarium ze zwierzętami, ale akurat kąpanie roślin w roztworze u mnie zdaje egzamin, to moja sprawdzona metoda, i tylko moja ;)
http://allegro.pl/azoo-algae-treatment- ... wody-45945
Dla przyjaciół MoNa ;)

To już za mną:
112l. Mozaikowy pensjonat Gurami 2010r.
18l. Kawalerka Bojownika 2013r.
30l. Ogólny miszmasz 2015r.
10l. MiniKreweciarnia 2015r.

Jest:
54l. Kreweci Pałac
W przyszłości dojdą Tęczanki Wernera ;)

Awatar użytkownika
djmoniska
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 17 stycznia 15, 17:29

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: djmoniska » 31 maja 15, 18:28

Witam po dłuuugiej przerwie :) Dziś mogę powiedzieć że wygrałam walkę z gloniskiem, co prawda roślinki straciły kolorki i były kilka razy wyrywane z korzeniami, płukane w chemii czego nawet nie pisałam w trakcie walki bo na pewno zostałabym "obrzucona kamieniami" ale udało się!!! :)

Tak wyglądała moja strategia:
co tydzień zaciemniałam akwarium na 3 dni
dzienna 2 godzina przerwa w oświetleniu,
skrócony ogólny czas świecenia do 8h,
co 2 dzień podmiany wody ok 30%,
przerwa w nawożeniu i carbo,
przerwa w podawaniu co2
co 2 dzien płukałam filtr we wodzie z podmian
wyciągałam ręcznie "żyłki"


i POMOGŁO!!!!!! :)

Tak wygląda obecnie moje akwarium, roślinki troszkę wybladłe ale wolne od Spirogyryny :)
A podobno to glon z którym ciężko wygrać ;)



Obrazek
Dla przyjaciół MoNa ;)

To już za mną:
112l. Mozaikowy pensjonat Gurami 2010r.
18l. Kawalerka Bojownika 2013r.
30l. Ogólny miszmasz 2015r.
10l. MiniKreweciarnia 2015r.

Jest:
54l. Kreweci Pałac
W przyszłości dojdą Tęczanki Wernera ;)

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: Greek » 31 maja 15, 19:01

Bardzo ładnie, jakkolwiek nie zawsze podobają mi się otwarte zbiorniki, tak Twój prezentuje się fantastycznie. Taki efekt wycięcia fragmentu jakiegoś zacisznego stawu (może trochę przez moczarkę, bo kojarzy mi się z polskimi chłodnymi akwenami :) ).
Fajnie ;)
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: Alina_33 » 31 maja 15, 19:28

Ładny baniak. Aranżacja OK :) Gdyby tak dało się jakoś usunąć ogólnie z akwa zarodniki wszelkich możliwych glonów, byłby spokój :) Ja teraz w swojej szklance mam ostatnie podrygi sinicy, coś gorszego niż glony. U mnie jest za mało azotu. 3 dniowe zaciemnienie, ale ja się z roślinami nie ciećkam, to co po zaciemnieniu pozostało na roślinach wywaliłam razem z fragmentami roślin.

Awatar użytkownika
djmoniska
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 17 stycznia 15, 17:29

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: djmoniska » 31 maja 15, 20:37

Dziękuję za miłe słowa :) A w kotniku 4 ciężarne samice Redek! :) Tam maluszki będą bezpieczne i myślę że populacja kreweci szybko wzrośnie :)
Dla przyjaciół MoNa ;)

To już za mną:
112l. Mozaikowy pensjonat Gurami 2010r.
18l. Kawalerka Bojownika 2013r.
30l. Ogólny miszmasz 2015r.
10l. MiniKreweciarnia 2015r.

Jest:
54l. Kreweci Pałac
W przyszłości dojdą Tęczanki Wernera ;)

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: Alina_33 » 1 czerwca 15, 13:31

Ja sama nie wiem co sądzę o krewetkach, bo jednocześnie mnie przyciągają i odpychają :P Tak samo miałam, gdy miałam modliszki. Owady piękne, lubiłam na nie patrzeć, ale jakby któraś wlazła mi na rękę, albo uciekła z pojemnika, to siałam panikę :P

Akwarium mi się podoba, jest ładnie urządzone, ale o tym już pisałam :) Mam nadzieję, że moje uda mi się jakoś z głową urządzić, a to już coraz bliżej!

Awatar użytkownika
djmoniska
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 17 stycznia 15, 17:29

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: djmoniska » 21 czerwca 15, 19:00

Witam wszystkich po długiej przerwie :) Wczoraj wykiereszowałam większą część roślinek z akwarium i od razu przejaśniało :) Tło na razie zlikwidowałam, a w zasadzie to nie było tło...tylko czarny segregator który musiał mi teraz posłużyć do innych celów :) Gloniska na razie odpuściły, oby na dobre ;)

Prymitywny, plastikowy kotnik z naciągniętą pończochą zlikwidowałam i założyłam ciężarnym Krewecią "10 litrową porodówkę" i muszę się pochwalić czym to zaowocowało! Krewetki maluszki nie znikają! przypuszczam że w dużym akwarium zostawały wciągane przez filtr, rosną maluszki całe i zdrowe i mają się świetnie! :) A razem z maluszkami siedzi 7 ciężarnych samic!!! :) Wszystko pod kontrolą i teraz kiedy maluchy są bezpieczne mogę sobie na reszcie pozwolić na moje Tęczanki Filigranowe :) Przy dobrych wiatrach jutro, albo pojutrze zawita 6 pięknych ryb :)

Teraz troszkę fotospamu :)
- Obecne "łyse" akwarium ;)
- Porodówka ;)
- i roślinki któe wczoraj zostały wyciągnięte z baniaczka :)
Obrazek]ObrazekObrazek
Dla przyjaciół MoNa ;)

To już za mną:
112l. Mozaikowy pensjonat Gurami 2010r.
18l. Kawalerka Bojownika 2013r.
30l. Ogólny miszmasz 2015r.
10l. MiniKreweciarnia 2015r.

Jest:
54l. Kreweci Pałac
W przyszłości dojdą Tęczanki Wernera ;)

Awatar użytkownika
djmoniska
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 17 stycznia 15, 17:29

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: djmoniska » 30 września 15, 08:27

Witam wszystkich po mega długiej przerwie:) Akwarium tętni życiem:) Krewetki z Tęczankami żyją w idealnej harmonii także jeżeli ktoś będzie się kiedykolwiek pytać jakie rybki do akwarium z krewetkami, spokojnie można odpowiadać że Tęczanki Wernera :) Pływają obojętnie obok maluszków jedynie w środkowej części akwarium i nie schodzą niżej, maluszki ich w ogóle nie interesują :)nawet te świeżo wyklute :)

Obecnie w akwa mam tylko 4 Tęczanki z 8... padła część zaraz po zakupie już kilka miesięcy temu i od tego czasu nie miałam kiedy dokupić kolejnych sztuk ale oczywiście mam to w planie, niestety muszę za nimi jechać aż do Halemby bo u nas w Łaziskach nie ma szans na nabycie takich rybek...

A teraz troszeczkę fotospamu :)
Obrazek
Dla przyjaciół MoNa ;)

To już za mną:
112l. Mozaikowy pensjonat Gurami 2010r.
18l. Kawalerka Bojownika 2013r.
30l. Ogólny miszmasz 2015r.
10l. MiniKreweciarnia 2015r.

Jest:
54l. Kreweci Pałac
W przyszłości dojdą Tęczanki Wernera ;)

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: Greek » 30 września 15, 09:17

Ładnie, ładnie, wydobyłaś w tym akwarium niezwykłą głębię. Zdaje się chyba ze dwa razy szersze :) I podoba mi się ten lekki nieład, nie lubię akwariów zrobionych od linijki i wymuskanych.
No i jest ciemnawo - kolejny element, który zawsze mi się podoba :)
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
djmoniska
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 17 stycznia 15, 17:29

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: djmoniska » 30 września 15, 10:28

Dziękuję za miłe słowa :) powiem szczerze że na początku aranż miał być właśnie "od linijki" :P ale z czasem z braku czasu powstał artystyczny nieład i tak już zostało :D
Dla przyjaciół MoNa ;)

To już za mną:
112l. Mozaikowy pensjonat Gurami 2010r.
18l. Kawalerka Bojownika 2013r.
30l. Ogólny miszmasz 2015r.
10l. MiniKreweciarnia 2015r.

Jest:
54l. Kreweci Pałac
W przyszłości dojdą Tęczanki Wernera ;)

Awatar użytkownika
Greek
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3620
Rejestracja: 25 sierpnia 08, 16:05
Lokalizacja: Kraków

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: Greek » 30 września 15, 11:08

Jeszcze jedno, jak się nazywa ta wielkoliściasta roślina na prawym środku?
ps - sprawdź pw ;)
/
Przeciwko despotyzmowi, zatykaniu ust i wkładaniu w nie niewypowiedzianych zdań.

Awatar użytkownika
djmoniska
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 17 stycznia 15, 17:29

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: djmoniska » 30 września 15, 11:44

Greek odpisałam :) A co do roślinki to Ci nie powiem bo kupowałam je w zestawie wieki temu na allegroszu taki mix;)
Dla przyjaciół MoNa ;)

To już za mną:
112l. Mozaikowy pensjonat Gurami 2010r.
18l. Kawalerka Bojownika 2013r.
30l. Ogólny miszmasz 2015r.
10l. MiniKreweciarnia 2015r.

Jest:
54l. Kreweci Pałac
W przyszłości dojdą Tęczanki Wernera ;)

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: Alina_33 » 4 października 15, 13:10

Akwarium miodzio. Mi się podobają akwaria z ładną roślinnością i ładnymi korzeniami. Ale Twoje jest o tyle śliczne, że choć małe, to ładnie umeblowane i zarośnięte, no i mi się też czarne wody zaczęły podobać... Trudno jest o ładną aranżację w małym baniaku, więc podziw z mojej strony. Ja po wielu problemach w moim baniaku, w końcu wychodzę na prostą i moje też zaczyna mi się podobać ;)

Awatar użytkownika
djmoniska
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 17 stycznia 15, 17:29

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: djmoniska » 25 kwietnia 17, 19:03

Witam po dłuugiej nieobecnośći :) Przez ten długi okres zdążyłam się przeprowadzić i urodzić drugiego synka i dokładnie 5 dni temu skończył 3 miesiące :D

A jak sytuacja w moim baniaczku? :) hmmm.. po przeprowadzce walczyłam ponownie z pierwotniakami, mętna woda przesladowała mnie jakieś 2 miesiące jeszcze po przeprowadzce... az wkońcu sytuacja uregulowała się :) Dzis mój baniaczek prezentuje sie tak :)
Obrazek

i moje ulubione ujecie :)
Obrazek

Obsada:
Krewecie Sakury ok 40x
Tęczanki Wernera 5x
Razbora Maculta 6x
Dla przyjaciół MoNa ;)

To już za mną:
112l. Mozaikowy pensjonat Gurami 2010r.
18l. Kawalerka Bojownika 2013r.
30l. Ogólny miszmasz 2015r.
10l. MiniKreweciarnia 2015r.

Jest:
54l. Kreweci Pałac
W przyszłości dojdą Tęczanki Wernera ;)

Awatar użytkownika
Anka cyganka
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 742
Rejestracja: 4 października 16, 21:32

Re: [54] Moniskowy Świat

Postautor: Anka cyganka » 25 kwietnia 17, 19:30

Ładne szkiełko :ok:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości