[19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

[19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: Alina_33 » 3 marca 15, 18:07

Zbiorniczek malutki, więc nie ma co tu udawać, że wygląda jakoś porażająco super, to tylko 19l. Ale staram się by wyglądał w miarę naturalnie, bez kolorowych kamyczków i innych tego typu plastikowych dziwactw. Tylko żeby roślinki się rozrosły a już będzie znośnie. Mam nadzieję, że bojkowi się podoba, bo spędzi tam resztę życia :P

Filmik:

Bojek w 19 litrach


Fotki:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
BORYS27
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 22 września 14, 16:32
Lokalizacja: KRK-Krzeszowice

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: BORYS27 » 5 marca 15, 09:49

Pięknie to wygląda naprawdę ;-) tam bym dodał jeszcze jakiegoś neonka jak dla Mnie :-) kupiłem takie akwarium na mikołaja chrzesnikowi tylko że 30l i są tam roślinki korzeń wszystko pięknie rośnie przy tym świetle aż miło patrzeć.. Dodatkowo ma tam 9neonek, bojownika nawet chyba taki sam, glonojad, dwa kiryski. Takie małe zbiorniki można super zagospodarować ;-) pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 5 marca 15, 18:17 przez BORYS27, łącznie zmieniany 1 raz.
moje szkiełko ,, SKROMNE 300''
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p=339382#339382
Zapraszam do oceny :-D

Awatar użytkownika
Brajanero
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 788
Rejestracja: 4 marca 14, 19:32

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: Brajanero » 5 marca 15, 11:53

BORYS27 pisze:Dodatkowo ma tam 9neonek, bojownika nawet chyba taki sam, glonojad, dwa kiryski. Takie małe zbiorniki można super zagospodarować pozdrawiam

No wiesz co BORYS27, to prawda małe jest piękne ,ale z tymi rybami poleciałeś po bandzie .


Ps .Akwarium przyjemne dla oka :ok:
Daj człowiekowi rybę a nakarmisz go na jeden dzień ,daj mu zatrutą rybę a nakarmisz go do końca życia.
Belka LED
Mój kawałek natury.

Awatar użytkownika
BORYS27
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 22 września 14, 16:32
Lokalizacja: KRK-Krzeszowice

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: BORYS27 » 5 marca 15, 12:29

Brajanero, oj tam oj tam wytłumacz dziecku 3letniemu to :niewiem: pokaże Ci zdj na dniach jak to wyszło ale i tak jest ok bo tłoku nie ma bo neony siedzą w roślinach a bojownik pływa po całości i w korku nie stoją hehe :-)
moje szkiełko ,, SKROMNE 300''
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p=339382#339382
Zapraszam do oceny :-D

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: Alina_33 » 5 marca 15, 17:34

Nie wiem jak tam te 30l, ale ja w tych 19l widzę tylko jednego bojka, lub krewetki. Fakt, zamiast bojka mogłabym wpuścić 6 neonków, ale jakie one by miały tam życie... Nie, to jak delfin w wannie, żyć by żyły, ale co to za życie.

Co do mojej "aranżacji", to żałuję, że nie posadziłam moczarki tak, by zasłaniała filtr i grzałkę, ale nie chcę już przesadzać roślinki, może po prostu sprzęt przeniosę na prawą stronę.

Dziś było pierwsze sprzątanie i napiszę parę słów o piasku kwarcowym. Wygląda naprawdę ślicznie, ale jest niepraktyczny. Sprzątanie to koszmar, bo co ruszyć wężem, to piach wzbija się w górę i potem filtr ma co robić. Będą spore straty podłoża podczas sprzątania.

I jeszcze ostatnia kwestia. Ja planuję zakup 54 l akwarium, wiem, że też małe, ale to moje maksimum. Wymiana byłaby pewnie za rok, więc nie chcę teraz zakładać nowego tematu. Interesuje mnie to, czy mogłabym użyć dwóch takich lampek jak ta z tego małego zbiornika, zamiast pokrywy z oświetleniem? Bardzo mi się spodobało takie rozwiązanie, jakie mam w tych 19 litrach, po prostu kątowniki i szyba, i dwie lampki na tylnej ścianie. Ponoć te lampki nadają się do akwarium o głębokości nie większej niż 35 cm, a akwarium 54 l ma wymiary 60x30x30, więc byłoby OK. Rozważam też 72 l, ale tylko jeśli mogłabym użyć szyby i tych dwóch lampek, a 72 l ma już wysokość 40 cm, więc o 5 cm jakby za wysokie dla tych lampek. Myślałam początkowo o haremie dla bojka w większym zbiorniku, ale ponoć te samice by były wiecznie schowane, to po co mi takie ryby, których nie widać.

Awatar użytkownika
BORYS27
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 22 września 14, 16:32
Lokalizacja: KRK-Krzeszowice

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: BORYS27 » 5 marca 15, 18:12

Alina_33, pewnie że dobre rozwiązanie z tymi lampkami zwłaszcza że daja dobre światło a do tego akwa 70 l da rade spokojnie bo policz sobie że minimum 5cm będziesz miała samego piachu lub kamyczka = to że wyjdziesz na zero z wymiarem;p;p :ok: :ok:
moje szkiełko ,, SKROMNE 300''
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p=339382#339382
Zapraszam do oceny :-D

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: Alina_33 » 5 marca 15, 18:26

Ja daję tylko 3 cm żwirku, ale w sumie może i racja. 2 cm to jeszcze nie tak duża nadwyżka.

Awatar użytkownika
BORYS27
Ryba
Ryba
Posty: 484
Rejestracja: 22 września 14, 16:32
Lokalizacja: KRK-Krzeszowice

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: BORYS27 » 5 marca 15, 18:38

Alina_33, ważne by roślinki się dobrze ukorzeniły :ok: :ok:
moje szkiełko ,, SKROMNE 300''
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?p=339382#339382
Zapraszam do oceny :-D

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: Alina_33 » 5 marca 15, 19:17

A wiesz, ja zawsze dawałam mało żwirku, a rośliny rosły mi przyzwoicie. Kiedyś w 55 litrach jakaś odmiana trawy, nurzaniec pewnie jakiś, rósł mi tak błyskawicznie, że nie nadążałam chwastów wywalać :P Ja nie lubię mocno zachwaszczonych akwariów, bo jak karmię rybki, to połowa żarcia ląduje pomiędzy chwastami na powierzchni. Potem część ryby znajdą, a część sobie beztrosko gnije. Wiem, istnieją karmidełka, ale dotąd miałam te czarne plastikowe obudowy i karmidełko centralnie na środku akwa to wygląda koszmarnie. Teraz bojek ma takie malutkie, przezroczyste karmidełko w kąciku akwa, nie rzuca się to w oczy, ale za to niech sobie roślinki rosną do woli.

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: Alina_33 » 6 marca 15, 13:10

Już wiem jaki kupię zbiornik. 63 litry. Ma wymiary 60x30x35, idealny po prostu, i ma proste ściany. Wysokość 35 to maksimum dla tych lampek, które chcę zastosować. Mam tylko nadzieję, że grubość szyby takiego zbiornika nie przekroczy 6 mm, bo nie zamontuję tych swoich lampek. No i nie zdecydowałam jeszcze, czy chcę piasek, czy żwirek. Piasek podoba mi się bardziej, żwirek jest praktyczniejszy. Co tu wybrać... No nic, to rozważania i tak na późniejszy termin.

Przy okazji spytam, czy to normalne zachowanie bojka, że cały czas pływa przy przedniej ścianie? Mógłby pływać po całości, jak normalna ryba, a on tylko kreśli pionowe elipsy na frontowej ścianie... Może za długo siedział w kubeczku... Już nawet wróciłam do deszczowni skierowanej na tylną ścianę, bo myślałam, że nie umie bidulek pływać w takim prądzie, ale nic go nie interesuje poza jedzeniem i przednią ścianą. Dodam, że nie pręży się, czyli nie wydaje mi się, że on "gania rywala".

Awatar użytkownika
Brajanero
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 788
Rejestracja: 4 marca 14, 19:32

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: Brajanero » 6 marca 15, 14:28

Alina_33 pisze:Przy okazji spytam, czy to normalne zachowanie bojka, że cały czas pływa przy przedniej ścianie? Mógłby pływać po całości, jak normalna ryba, a on tylko kreśli pionowe elipsy na frontowej ścianie... Może za długo siedział w kubeczku... Już nawet wróciłam do deszczowni skierowanej na tylną ścianę, bo myślałam, że nie umie bidulek pływać w takim prądzie, ale nic go nie interesuje poza jedzeniem i przednią ścianą. Dodam, że nie pręży się, czyli nie wydaje mi się, że on "gania rywala".



Może być to tak jak welona oswobodzić z kuli ,który nawet w ogromnym prostokątnym akwarium pływa czasami nadal w kółko .
Druga opcja to taka że widzi tam swoje odbicie .
Alina_33 pisze:maksimum dla tych lampek, które chcę zastosować.

O jakich dokładnie lampkach mowa ,bo nie widać na zdjęciach ani w opisie ,a aquael w swoich kostkach nie zawsze stosuje te same?
Daj człowiekowi rybę a nakarmisz go na jeden dzień ,daj mu zatrutą rybę a nakarmisz go do końca życia.
Belka LED
Mój kawałek natury.

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: Alina_33 » 6 marca 15, 18:40


Awatar użytkownika
Sance
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2364
Rejestracja: 21 kwietnia 14, 11:18

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: Sance » 6 marca 15, 18:52

Alina_33, udało ci się stworzyć fajne akwa dla bojka;) mnie ten kokos trochę razi ale to tylko moja opinia i nie musisz się nią przejmować.
BORYS27 pisze:Dodatkowo ma tam 9neonek, bojownika nawet chyba taki sam, glonojad, dwa kiryski.

Myślałem że lubisz oglądać ryby a nie jeść:/ zrób coś z tym.

Awatar użytkownika
Brajanero
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 788
Rejestracja: 4 marca 14, 19:32

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: Brajanero » 6 marca 15, 22:19

Alina_33 pisze:Chodzi mi o takie lampki:


http://allegro.pl/aquael-leddy-smart-6w ... 08673.html


No to powiem Ci że na 63L będzie malutko światła ,może jakieś mchy i inne ciemnolubne pociągną ,jeżeli już to fotosynteza bd bardzo powolna .

Za równowartość 2 lampek można kupić fajną belkę .
Daj człowiekowi rybę a nakarmisz go na jeden dzień ,daj mu zatrutą rybę a nakarmisz go do końca życia.
Belka LED
Mój kawałek natury.

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: Alina_33 » 6 marca 15, 22:58

Tak, ale do belki trzeba też dorabiać obudowę, to też pociągnie koszty, a ja już nie chcę tych czarnych plastikowych pokryw, więc musiałabym znowu kogoś wynająć do sklecenia obudowy. No a w sumie, to ja musiałabym dokupić tylko jedną lampkę, bo drugą mam.

A jak z akwa 54 litry? Te dwie lampki dałyby radę, czy też nie?


Bardzo proszę jakby ktoś mógł mi podać nazwę jakiejś belki do 63 litrów (ledowy najlepiej, żeby za prąd nie bulić dużo), no i czy jest jakiś sposób mocowania belki, który nie wymaga pokrywy?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości