[19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: Alina_33 » 9 marca 15, 19:02

Ja też mam teraz złą obsadę, bo mi matka zrobiła prezent i kupiła mi dwa otoski... Ani nie mam litrażu OK, ani wody (one lubią z torfem), i w pierwszej chwili, to chciałam je odwieźć do sklepu. Ale w sumie to sobie myślę, że i tak chciałam mieć otoski, a te parę miechów do nowego akwa wytrzymają jakoś. Mówiłam mamie, że chcę takie rybki, ale mam za mały zbiornik. Ale jak w sklepie zobaczyła, jakie to małe rybki (sprzedawca przecież mówił, że mogą być), to je kupiła. Tak więc kupiłam torf i włożę go do kokosa, może glony dostaną po dupie, choć teraz ich jak na lekarstwo, bo zrobiłam mały pogrom...

Zmieniłam dno z piasku na żwir, umyłam przy okazji zbiornik i zrobiłam podmiankę 50%. Wszystkie rośliny zainfekowane... leżą w śmietniku. Oto fotki, i błagam, nie krzyczcie na mnie o te otoski, dostaną za parę miechów większy baniak i kilku kolegów.

Dno mam raczej jasne, bo ja kiedyś zrobiłam domieszkę białego żwirku z akwa mojego brata, gdy je likwidował. No moim zdaniem lepiej się prezentuje, niż ten piach.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bojkowi goją się płetwy w dużym tempie, aż mnie zaskakuje, co dzień wygląda ciut lepiej.

Obrazek

Otoski na korzeniu. Nie są jakieś wystraszone, bardziej ja się wystraszyłam, jak bojek je ganiał przez pierwsze pół godziny. Ale na szczęście w końcu zakapował, że to nie jest jego gatunek i dał im spokój.

Obrazek

Awatar użytkownika
Tissien
Narybek
Narybek
Posty: 37
Rejestracja: 17 marca 15, 18:48
Lokalizacja: Kraków

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: Tissien » 17 marca 15, 22:04

Ja mam tylko dwie uwagi :P
1) Dodaj jakieś tło, najlepiej czarny karton, będzie o wiele lepiej.
2) Na przyszłość nie sadzaj nurzańca na pierwszym planie :P Przesadź go na tył akwarium i tam niech siedzi, bo to roślina na trzeci plan. Do tego dosyć inwazyjna i sama ci za jakiś czas puści kłącza na przód, sama jeszcze będziesz na niego kląć że wyłazi nie tam gdzie trzeba :P Jak chcesz to pokażę Ci zdjęcie jak potrafi zarosnąć baniak, gdy się trochę spuści nurzańca ze smyczy :D

Ładny Bojownik :D Imię jakieś ma? ^^

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: Alina_33 » 17 marca 15, 23:57

Bojownik ma na imię... Stefan... :P Tak jakoś mi się nasunęło. No Stefan jak się patrzy. Tak w ogóle, to są bardzo inteligentne rybki "tak mądrze patrzy" :P Ja nie wiem jaką ja miałam kiedyś trawę w stylu nurzańca, ale rosła mi jak głupia, tak że naprawdę gąszcz, ale ten nurzaniec, nic a nic... Moczarka rośnie, rogatek rośnie, nurzaniec, nie chce...

Ja za 2-3 miechy wymieniam baniak na ciut większy, wtedy dam tło, i będzie większe pole do popisu przy sadzeniu roślin. Teraz to jest taki "artystyczny nieład"... ;)

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: Alina_33 » 25 marca 15, 23:37

Odświeżam temat nowymi zdjęciami... wstawiłam tło z foliówki i dodałam roślinkę... Musiałam pozbyć się większości moczarki, bo zabierała reszcie światło. Na razie koniec odchwaszczania, poczekam aż rośliny podrosną. Może, kto wie, nurzaniec zacznie rosnąć. Fajnie by było...

Roślinność:

Moczarka
Nurzaniec
Kabomba
Rogatek Sztywny
Nadwódka Wąskolistna
Gałęzatka Kulista

Ryby:

1 x Bojownik
2 x Otosek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać na załączonych zdjęciach, bojownik szybko odzyskuje ładne płetwy, pięknie się zrastają, w zaprezentowanych ujęciach nie widać by w ogóle miał podarte płetwy. Postrzępione fragmenty odrosły, a rozdarcie się zrasta, tworzy się taka czerwonawa, przezroczysta błona pomiędzy dwoma fragmentami płetwy ogonowej. Absolutnie w niczym mu to nie przeszkadza. Otoski też żyją i mają się dobrze, za dwa miechy trafią do akwa 72 l.

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: slaeer » 28 marca 15, 20:11

Biedne rybki.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: Alina_33 » 28 marca 15, 23:05

Bojownik może mieszkać w takim litrażu, a otoskom szukam domu, więc, Twoja uwaga jest nie na miejscu.

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: slaeer » 28 marca 15, 23:16

Bojownik może mieszkać w takim litrażu, a otoskom szukam domu, więc, Twoja uwaga jest nie na miejscu.
_________________

Moze, ale biedny chlopina. Ma niezbedne minimum. Szukasz, ale jeazcze nie znalazlas, stwierdzam fakt obecny. Kilka ryb w 19l. ktore nadaje sie dla stadka krewetek.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Abaddon84
Narybek
Narybek
Posty: 42
Rejestracja: 24 lutego 15, 21:13

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: Abaddon84 » 28 marca 15, 23:17

Slaeer ma racje jak sama nazwa zestawu wskazuje baniak jest do krewetek przeznaczony a nie do rybek. Rybki się tam męczą, nawet bojek.

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: Alina_33 » 30 marca 15, 14:31

Otosków już nie mam, poszły do sąsiada. Jeden samiec bojownika w 19 litrów to żadna tragedia, zwłaszcza, że to okres przejściowy, więc już bez przesadyzmu...

Awatar użytkownika
djmoniska
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 17 stycznia 15, 17:29

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: djmoniska » 18 kwietnia 15, 21:30

Na pewno ma się bardzo dobrze u Ciebie :) Widać że ma dobre warunki. :) Wiadomo że jak ktoś posiadający np zbiornik 200litrowy spojrzy na 19l baniaczek to dostaje szoku hehe :) ale dla Bojownika to jest na prawdę raj :) I życzę wszystkim Bojkom takich luksusów ;)
Dla przyjaciół MoNa ;)

To już za mną:
112l. Mozaikowy pensjonat Gurami 2010r.
18l. Kawalerka Bojownika 2013r.
30l. Ogólny miszmasz 2015r.
10l. MiniKreweciarnia 2015r.

Jest:
54l. Kreweci Pałac
W przyszłości dojdą Tęczanki Wernera ;)

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: Alina_33 » 13 maja 15, 22:36

Dzięki :) Bojek od jakiegoś czasu pływa w 25 litrach, ale jest to baniak plastikowy, więc "nie wygląda" :P Ma tam wygodnie, akwarium urządzone jak normalne akwarium, tyle, że plastikowe... No ale parę litrów większe, no i bardziej prostokąt, niż kwadrat. Tylko oświetlenie mam tam liche, moczarka nie rośnie, w zasadzie tylko rogatkowi tam odpowiada, ludwigia puszcza drobne, zielone listki. Reszta roślin wegetuje, lub obumiera. Byle do połowy lipca, już odliczam dni normalnie. Dzisiaj przyszły korzenie red moon, już na poczet nowego akwa. Ponieważ nie chcę się bawić w przyduszanie korzeni kamieniami w nowym akwa, to teraz je preparuję. Jeden już tonie (gotowanie w solance), dwa inne nie. Wystawały z garnka, niby gotowałam raz jeden koniec, a raz drugi, ale guzik to dało. Wiem z doświadczenia, że jak korzeń nie jest w całości pod wodą, to gotowanie w solance daje mierne rezultaty.

Awatar użytkownika
slaeer
Fish Master
Fish Master
Posty: 1360
Rejestracja: 22 kwietnia 14, 20:07
Lokalizacja: Olsztyn

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: slaeer » 16 maja 15, 21:20

Skoro masz czas to wrzuc je poprostu do wody, gotowanie nie jest niezbedne, przyspiesza proces.
Było Tanganika 240 l
http://www.aquaforum.pl/viewtopic.php?f=13&t=44388
Jest Tanganika 264 l

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: Alina_33 » 16 maja 15, 21:33

Mam te korzenie we wiadrze, strasznie barwią, nie to, by mi to jakoś bardzo przeszkadzało, ale nie chcę aż tak ciemnej wody w akwa. Co parę dni będę wymieniała wodę we wiadrze, sądzę, że korzenie wkrótce przestaną barwić i zaczną tonąć. Podobają mi się :P

Awatar użytkownika
djmoniska
Ryba
Ryba
Posty: 182
Rejestracja: 17 stycznia 15, 17:29

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: djmoniska » 2 czerwca 15, 06:08

Wygotuj je 2 razy w soli :)
Dla przyjaciół MoNa ;)

To już za mną:
112l. Mozaikowy pensjonat Gurami 2010r.
18l. Kawalerka Bojownika 2013r.
30l. Ogólny miszmasz 2015r.
10l. MiniKreweciarnia 2015r.

Jest:
54l. Kreweci Pałac
W przyszłości dojdą Tęczanki Wernera ;)

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [19l] Aquael Shrimp Set z bojownikiem

Postautor: Alina_33 » 2 czerwca 15, 14:50

Były już gotowane w soli, jednemu wystarczył raz, dwom większym potrzeba było dwóch razów, a i tak nie tonęły, bo ich fragmenty wystawały z garnka. W tej chwili to już nawet niemal toną. Dla mnie to bez znaczenia czy będą tonąć teraz, czy w połowie lipca (do tego czasu to już na 100% będą tonąć), bo i tak nie mam gdzie ich teraz wsadzić. I tak by leżały we wiadrze i grzecznie czekały na większy baniak. W osobnym małym wiadereczku, moczy się też lignit. Nie mam go dużo, ale to nawet lepiej, poupycham go tu i tam w docelowym akwa i będzie git. Bylem się tylko sinicy pozbyła i będzie OK. Uroki małych akwariów... wystarczy jeden drobiazg i już wysyp glonów... sinic, i innego paskudztwa. Dosyć, że nie mam grzybów i pleśni.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości